Aktuálně: 4 659 inzerátů177 617 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

zvláštní nemoc

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 22.07.2023, 20:13:15 xxx.xxx.36.125

Holky, vetky, je to dotaz hlavně na vás. Zjistila jsem, že máme v rodině kočičí záhadu. Nedávno mi volala teta, že potřebuje sehnat veterinu, aby jí uspali nemocnou kočičku, dneska jsem dostala celé info a je mi to záhadou. Popíšu, asi trochu zdlouhavě (jinak to neumím😉) Ta kočička, o kterou šlo, začala někdy při dospívání divně chodit na zadní nožky a občas byla jako by duchem nepřítomná…za mě to nejvíc připomínalo nějakou epi, protože to bylo občas. Teď přišla, teta zjistila že má ránu někde mezi zadníma nožkama, v třísle, nedala na sebe šáhnout. Utekla ven, za dva dny ji našla polomrtvou , na nohu už nemohla vůbec, vzhledem k tomu, jak měla ty záchvaty už do té doby, se rozhodla ji uspat, bylo to celé zlé. Než jsme sehnaly ve svátek veterinu, že nás ráno vezmou, kočička umřela do rána sama😢 Jenže jsem se dozvěděla, že snad 14dní na to, druhá kočka přišla, nemohla na přední nohu, nohu nateklou od ramena - mysleli, že ji buď auto, nebo nějaký pes. Veterinářka nic nenašla, píchla jí atb, že jí za dva dny píchne další. Druhý den se zdála nožka splasklejší, ale večer začala špatně dýchat, pak dostala několikrát po sobě nějaký záchvat, kdy začala strašně řvát a mlátit sebou v košíku,  postavit se nemohla a za dvě hodiny umřela. A aby toho nebylo dost tak z nich vypadnulo, že s nateklou nohou, ATB a do druhého dne umřel cca před rokem jeden z jejich psů, co mají vzadu u dědy. Vetky…já jsem čuměla, vůbec nevím, ale vám to třeba něco připomene…neprojevuje se tak nějaká nemoc?? Vždycky nateklá noha a mrtvé zvíře. Ano, normálně člověka napadne nějaký úraz a otrava, jen se mi to zdá nějak moc náhod, na jednu rodinu. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 22.07.2023, 21:23:43 xxx.xxx.61.106

Když nemám ultrazvuk, bioch. a rtg, tak tu křišťálovou kouli, no. 

U druhé mrtvoly už by to chtělo pitvu, ne?

Kočka asi už byla bolestí tak zoufalá, že dostala infarkt.

Si vymýšlím. Když ti lidé mohou, tak já taky.

Třeba ehrlichióza. 

Možná by měli přestat “chovat” zvířata.

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 23.07.2023, 07:54:00 xxx.xxx.36.125
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 22.07.2023, 21:23:43

Megííí, ony na rozdíl ode mě, jezdí s každým zvířetem po veterinách, jezdí na kliniku, kam já už teda dlouho ne…když stihnou. Nateklá noha, kočka malátná, prostě i vetka usoudila, že to vypadá na úraz a píchala ATB. Ale u tří zvířat, z toho jeden pes, to už mi přijde divné. Pitva je nenapadla, já bych asi už u té třetí do ní šla. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 23.07.2023, 09:03:57 xxx.xxx.61.106

Tak to mě fakt nenapadne nevzít krev, nepřispat a neoholit nohu, abych aspoň ten základ viděla. A to nemám diplom. Mohu říct, že teda veterinářka je na hlavu.

Ale když to tak sleduji, co lidé těm veterinářům říkají, jak je otravují ve dne v noci, podáš prst, utrhnou ti ruku, nebo naopak zamlčí důležité věci, nepřijdou včas atd., tak je to těžké.

Ordinace dnes už skoro všecky mají analyzátor, kde se obyčejný zánět snad vidí hned, na kompletní dvě krve jsem naposledy čekala hodinu a to tam měli ještě úraz a nějaké klíštěcí věci jsme řešili… 

Rána se přece mohla zatáhnout, nebo opravdu komár, klíště.

Kočka, co už uteče, ta už jde umřít. Nejdřív špatně chodila a koukala do prázdna, píšete, když dospívala, no tak vidíte, že se to nestalo přes noc, vážně nešlo něco dělat? Třeba se trápila. Příroda se smilovala a přivodila jí úraz, na který pak umřela. Pes, co je na dvoře, tam by snad šlo vysledovat, co dělal, co jedl, kde se škrábl. Když se neotrávil a nezranil, tak jed, nebo třeba ta hmyzem přenosná nemoc.

Pokud vetka usoudila… tak není normální a lidé, kteří tam přivedou i třetí zvíře… 

Vím, že není jednoduché najít dobrého doktora, asi, já jsem s tím hned hotová, když je někdo takový nepečlivý nebo se chová jako debull, tak řeknu čau a jdu jinam, no tak mi z okresu zbyla jedna ordinace… tohle, co popisujete, by je tam v životě nenapadlo. Nevím, asi by mohli zavřít. Kdo by tam chodil. 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 23.07.2023, 10:02:32 xxx.xxx.22.117

taky z toho mám takový pocit, vesnice, lidi co řeší veterináře až bůhví kdy a veterinář low cost z leknutí, co nic jinýho než antibiotika neumí.

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 23.07.2023, 11:41:17 xxx.xxx.36.125
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 23.07.2023, 10:02:32

Naše vetka musí odesílat, analyzátor nemá. Ta druhá kočka byla na klinice, co všechno jí vyšetřovali netuším, tak podrobně jsem se nevyptávala, protože jsem z toho byla trochu paf, nevěděla jsem, že se tohle u nich dělo. Krev se brala, jen si nevzpomenu, kterému z těch tří zvířat. Než se něco zjistilo, bylo mrtvé. Jen teta říkala, že i na té klinice nad tím kroutili hlavou, když jim popsaly, že 14dní předtím umřela na něco podobného i ta první kočka. Ony na tuhle kliniku do města jezdí cca 30let se všema zvířatama. K naší vetce se chodí spíš jen na ,,první pomoc", protože nemá vybavení, ale zase přijede i k lidem, co jsou nepojízdní, nebo mají neošetřitelné zvíře. 

Je zbytečné řešit, co kdo měl vyšetřovat atd. Chtěla jsem jen zjistit, jestli se třeba některá z vás s něčím podobným nesetkala a podle příznaků neřeknete: no tak tohle je jasná…….

kometa
kometa (4388 příspěvků) 23.07.2023, 13:58:35 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Holky, vetky, je to dotaz hlavně na vás. Zjistila jsem, že máme v rodině kočičí záhadu. Nedávno mi volala teta, že potřebuje sehnat veterinu, aby jí uspali nemocnou kočičku, dneska jsem dostala celé info a je mi to záhadou. Popíšu, asi trochu zdlouhavě (jinak to neumím😉) Ta kočička, o kterou šlo, začala někdy při dospívání divně chodit na zadní nožky a občas byla jako by duchem nepřítomná…za mě to nejvíc připomínalo nějakou epi, protože to bylo občas. Teď přišla, teta zjistila že má ránu někde mezi zadníma nožkama, v třísle, nedala na sebe šáhnout. Utekla ven, za dva dny ji našla polomrtvou , na nohu už nemohla vůbec, vzhledem k tomu, jak měla ty záchvaty už do té doby, se rozhodla ji uspat, bylo to celé zlé. Než jsme sehnaly ve svátek veterinu, že nás ráno vezmou, kočička umřela do rána sama😢 Jenže jsem se dozvěděla, že snad 14dní na to, druhá kočka přišla, nemohla na přední nohu, nohu nateklou od ramena - mysleli, že ji buď auto, nebo nějaký pes. Veterinářka nic nenašla, píchla jí atb, že jí za dva dny píchne další. Druhý den se zdála nožka splasklejší, ale večer začala špatně dýchat, pak dostala několikrát po sobě nějaký záchvat, kdy začala strašně řvát a mlátit sebou v košíku,  postavit se nemohla a za dvě hodiny umřela. A aby toho nebylo dost tak z nich vypadnulo, že s nateklou nohou, ATB a do druhého dne umřel cca před rokem jeden z jejich psů, co mají vzadu u dědy. Vetky…já jsem čuměla, vůbec nevím, ale vám to třeba něco připomene…neprojevuje se tak nějaká nemoc?? Vždycky nateklá noha a mrtvé zvíře. Ano, normálně člověka napadne nějaký úraz a otrava, jen se mi to zdá nějak moc náhod, na jednu rodinu. 


Takhle se projevuje třeba sepse. Viz megi - bez pitvy a dalších laboratorních vyšetření…

Rozhodně to není žádná záhadná nemoc. Jenom nediagnostikovaný problém. Možná i špatně léčený, protože citlivost na ATB se běžně nedělá.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.