Aktuálně: 4 662 inzerátů177 645 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Blechy u kočky

Anonymní (neregistrovaný) 24.07.2023, 10:27:54 xxx.xxx.278.124

Dobrý den, nedávno jsem si pořídila koťátko obyčejné kočky. Mám u ní podezření na blechy, ale ještě na ní nic neskáče a má v kožíšku jen takové černé jakoby kuličky. Prosím o radu jestli se jedná o blechy a mám koťátko odblešit nebo je to jen nějak bordel, který posbírala tam kde byla něž jsem se jí ujala. A jaký přípravek je na odblešování koťátek nejlepší. ( kočička má 1 měsíc). moc děkuji předem za radu

kometa
kometa (4390 příspěvků) 24.07.2023, 10:36:27 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, nedávno jsem si pořídila koťátko obyčejné kočky. Mám u ní podezření na blechy, ale ještě na ní nic neskáče a má v kožíšku jen takové černé jakoby kuličky. Prosím o radu jestli se jedná o blechy a mám koťátko odblešit nebo je to jen nějak bordel, který posbírala tam kde byla něž jsem se jí ujala. A jaký přípravek je na odblešování koťátek nejlepší. ( kočička má 1 měsíc). moc děkuji předem za radu


A opravdu je to měsíční kotě? Které mělo být ještě u mámy? To vám ho někdo daroval?

Veterinář. V tomhle věku budete řešit i jiné problémy, než blechy. Které možná ani nemá.

Kilian
Kilian (1036 příspěvků) 24.07.2023, 10:36:45 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 24.07.2023, 10:27:54

…..s kotětem bych došla k veterináři, prohlédne ho, dá vhodné přípravky na parazity a budete potřebovat kotě i naočkovat….

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 24.07.2023, 11:01:53 xxx.xxx.36.125

Jestli je to vesnická micka, tam se běžně berou měsíční koťata. Ne, že by to bylo dobře a správně, ale děje se to, netřeba z toho dělat kovbojku. Jak už psaly výše holky, koťátko by mělo být prohlédnuté, naočkované, odčervené….tudíž návštěva veteriny. 

kometa
kometa (4390 příspěvků) 24.07.2023, 12:15:27 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Jestli je to vesnická micka, tam se běžně berou měsíční koťata. Ne, že by to bylo dobře a správně, ale děje se to, netřeba z toho dělat kovbojku. Jak už psaly výše holky, koťátko by mělo být prohlédnuté, naočkované, odčervené….tudíž návštěva veteriny. 


Nedělám z toho kovbojku. Ale když nebudou lidi vědět, že je špatně, těžko se situace změní.

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 24.07.2023, 12:20:47 xxx.xxx.36.125

Taky jsem si takto brala kocourka. Změní? Nezmění se nic do doby, dokud se bude blbost dědit. Myslivec, o rok mladší než já, v té době mu bylo cca 35let. Jeho děti: vy si určitě kocourka vezmete, na baráku ho klidně můžete mít, i když není dostavěno..taťka ho jinak předhodí psům. Ano, takto tady ta sorta lidí vychovává své děti, takže další generace…ani to nechci vyslovit, vaří se ve mě krev totiž. Kocourka jsem si pochopitelně vzala a rozhodně neřešila, že je mu jen měsíc. Já vím, jiní napíšou, že dokud to blbci útlocitní budou brát, budou tihle ty kočky množit. Jenže tu nešlo o peníze, kotě bylo zadarmo a kdyby si děcka nechtěl pohrát s koťátkama, už dávno by nebyly. A hezké by to taky nebylo. 

kometa
kometa (4390 příspěvků) 24.07.2023, 12:26:53 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Taky jsem si takto brala kocourka. Změní? Nezmění se nic do doby, dokud se bude blbost dědit. Myslivec, o rok mladší než já, v té době mu bylo cca 35let. Jeho děti: vy si určitě kocourka vezmete, na baráku ho klidně můžete mít, i když není dostavěno..taťka ho jinak předhodí psům. Ano, takto tady ta sorta lidí vychovává své děti, takže další generace…ani to nechci vyslovit, vaří se ve mě krev totiž. Kocourka jsem si pochopitelně vzala a rozhodně neřešila, že je mu jen měsíc. Já vím, jiní napíšou, že dokud to blbci útlocitní budou brát, budou tihle ty kočky množit. Jenže tu nešlo o peníze, kotě bylo zadarmo a kdyby si děcka nechtěl pohrát s koťátkama, už dávno by nebyly. A hezké by to taky nebylo. 


Třeba se poučí aspoň anonymní zadavatelka.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 24.07.2023, 18:54:54 xxx.xxx.0.1

ale tak ne vždycky to nějak jde, člověk prostě může to kotě někde sebrat, najít, dostat

taky třeba kočky co mám z drůbežárny jsem tam taky nenechávala do tří měsíců, protože prostě potřebovaly různé věci navíc

měsíční kotě si zaslouží prohlédnout veterinářem, stejně nic proti blechám co může takové mimino není volně prodejné.

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 24.07.2023, 19:25:48 xxx.xxx.61.26
Anonymní:

Dobrý den, nedávno jsem si pořídila koťátko obyčejné kočky. Mám u ní podezření na blechy, ale ještě na ní nic neskáče a má v kožíšku jen takové černé jakoby kuličky. Prosím o radu jestli se jedná o blechy a mám koťátko odblešit nebo je to jen nějak bordel, který posbírala tam kde byla něž jsem se jí ujala. A jaký přípravek je na odblešování koťátek nejlepší. ( kočička má 1 měsíc). moc děkuji předem za radu


Souhlasím s ostatními…ale pokud byste chtěla mít jistotu, že jde o blechy, vložte sem foto “černých kuliček”. Myslím, že by to mohl být trus blech. Ale také třeba ne.

Orionka (neregistrovaný) 25.07.2023, 16:21:43 xxx.xxx.31.171

Trus blech poznáte bezpečně, když ho navlhčíte. Je to vlastně vyschlá krev a udělá krvavé tečky. 

S návštěvou veterináře souhlasím. Taky ho navštívím, jen co své dárečky odchytím.

Orionka (neregistrovaný) 25.07.2023, 16:26:39 xxx.xxx.31.171

Je to pár let, jeli jsme po vsi autem a zastavily nás ubulené děti a dávaly nám mokré koťátko. Chtěli jsme jim vysvětlit, že si ho vzít nemůžeme, že máme v autě psa. “My jsme ho vylovily z rybníka a máma nám řekla, ať ho hodíme zpátky”. Odvezli jsme mokré kotě v náručí v autě se psem. Kolik mu bylo netuším.

To jen, jak to na vsi chodí. 

Kilian
Kilian (1036 příspěvků) 25.07.2023, 17:22:23 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 25.07.2023, 16:26:39

….na druhou stranu panatuju jak letňáci na dovolené na vsi tak dlouho dyndali, až si to malinké roztomilé koťátko vydyndali a do Prahy odvezli….ona ta 13týdenní a starší koťata jaksi pozbývají roztomilosti a atraktivity pro případného zájemce ….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.