Aktuálně: 4 647 inzerátů177 490 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Je lepší jedno nebo dvě koťata?

Karásková (neregistrovaný) 30.07.2023, 16:04:26 xxx.xxx.6.82

Zdravím chovatele koček, chci si koupit kocoura britky jako mazlíčka, takže bych jej nechala vykastrovat. Moje pracovní náplň je náročná takže dost času by byl sám doma. Asi je lepší v takové situaci mít koťata dvě? Je lepší ze stejného vrhu dvě koťata nebo z různého? Jak moc se v praxi liší péče o jednoho nebo dva kocourky? Hlavně mi jde o to aby na sebe neútočili a je lepší stejný vrh nebo ze dvou? Taky nevím jestli by jim stačila jedna toaleta? Děkuji, Petra Karásková

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 30.07.2023, 16:08:57 xxx.xxx.53.94

dvě koťata jsou nesrovnatelně lepší než jedno. hodně si spolu vyhrají, hlavně ve tři ráno, budou si dělat společnost a péče o dvě kočky je v tomhle jednodušší než o jednu.

koťata většinou snadno přijmou jakékoliv jiné kotě, takže si můžou být úplně cizí a nemusí být ani obě britky.

jeden hajzlík může a nemusí stačit. takové obecné pravidlo je, že záchodů má být tolik, kolik je koček plus jeden, tzn. i jedna kočka by chtěla dva záchody. proč? protože jsou zvířata velmi citlivá na znečištění a třeba už nejdou ani čůrat tam, kde je neuklizený výkal, nebo chtějí jeden záchod na velkou a jeden na malou

no a pak jsou kočky co jim je to jedno a budou do jednoho záchodu chodit klidně čtyři. předem nikdy nevíte, kterou budete mít, ale čím víc záchodů, tím snadněji se udržují (stelivo vydrží déle, lépe se uklízí, protože hrudky nikdo nerozhrabe a tak).

hmn
hmn (1053 příspěvků) 30.07.2023, 16:14:14 xxx.xxx.106.106

jen k tomuto:

“koťata většinou snadno přijmou jakékoliv jiné kotě, takže si můžou být úplně cizí a nemusí být ani obě britky”

jako koťata jo, ale nic nezaručí, že jim to vydrží i v dospělosti

biaca
biaca (588 příspěvků) 30.07.2023, 16:22:15 xxx.xxx.0.1

Já jsem měla jednoho bengála, a musela jsem druhého dokupovat. Určitě jsou lepší dva, i když jsem se kocourovi věnovala, nestačilo to (především trpěl, když jsem byla déle v práci než byl zvyklý - pak byl v depresi.) Starší mladšího zbožňuje a když už ho má dost tak ho zavře v ložnici. A vyhrají si spolu. 

Rozdíl ve financí už není tak velký, záchod nám stačí jeden, ale asi záleží na konkrétní kočce.  (ale musím ho 2x do týdně měnit), Jeden pytel granulí vydrží měsíc, konzerva se sní celá, dva kousky masa. 

Rapotačka (neregistrovaný) 30.07.2023, 18:40:54 xxx.xxx.224.165
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 30.07.2023, 16:14:14

Ono záleží na podmínkách, ve kterých musí žít. Někde v  garsonce si

na malém prostoru ;;mohou i vadit …

hmn
hmn (1053 příspěvků) 30.07.2023, 19:59:11 xxx.xxx.106.106
Rapotačka:

Ono záleží na podmínkách, ve kterých musí žít. Někde v  garsonce si

na malém prostoru ;;mohou i vadit …


píši na základě vícečetných osobních zkušeností, a má zvířata jsou domo-venko

spíš bude hrát roli to plemeno

biaca
biaca (588 příspěvků) 30.07.2023, 20:19:08 xxx.xxx.0.1

Podle mého záleží spíše na podmínkách, které majitel svým kočkám poskytne. Já mám dva bengály v garsonce bez problémů. 

Důležité je nepodcenit výběr kotěte, nastudovat si co jednotlivá rasa vyžaduje a takové podmínky jí zajistit. Ale chovatel by měl poradit s výběrem, tj. nevybrat dominantní zvíře.

Karásková (neregistrovaný) 31.07.2023, 07:31:03 xxx.xxx.6.82

Děkuji vám za názory, i na základě nich jsme se rozhodli pořídit dvě koťata. Byt máme velký, prostoru by měla dost. Jen ještě k tomu kastrování, to je asi nutnost že ano?

Rapotačka (neregistrovaný) 31.07.2023, 09:26:35 xxx.xxx.224.165

Kastrace je nutná, to zjistíte sami. 

Jinak zjistíte, že váš byt páchne, jako by

 jste žili s tchořem.

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 09:49:31 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Karásková z 31.07.2023, 07:31:03

Kdybyste nevěděli kde, mám tu dvě koťátka v dřevníku. Je to rarita -  narodila se mému kastrovanému kocourovi. Jsou na sebe zvyklí.

( Já vím - není tu inzerce )

kometa
kometa (4388 příspěvků) 01.08.2023, 11:32:05 xxx.xxx.147.163
Karásková:

Děkuji vám za názory, i na základě nich jsme se rozhodli pořídit dvě koťata. Byt máme velký, prostoru by měla dost. Jen ještě k tomu kastrování, to je asi nutnost že ano?


Ano, je. Kocouři značkují a smrdí, kočky značkují a řvou. Ani jedno není kompatibilní s pohodovým domácím soužitím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.