Aktuálně: 4 664 inzerátů177 726 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Kocour nechce moc žrát

Louža (neregistrovaný) 01.08.2023, 07:57:28 xxx.xxx.91.241

Zajímalo by mě, jak mám přinutit kocoura pořádně jíst. Granule si dá, když na ně má vyloženě chuť, jinak si jich nevšimne. Konzervy nejí vůbec. Žádné. (možná mu vadí pach z toho "železa".) Jediné co jí je hovězí maso, drůbeží srdíčka, drůbeží játra, koňské maso, tuňáka občas a kočičí kapsičky. A právě na nich je napsáno, že dospělá kočka sní 4 kapsičky denně. 

A náš kocour, když se nám občas stane a nemáme pro něj syrové maso, jen granule a kapsičky, tak sní minimum granulí a někdy jen jednu, někdy dvě kapsičky. Vůbec nám nepřibral a to je SIBIŘÁČEK. Jsme z toho celkem nešťastní. 

Poradí mi někdo, zda to jde nějak "dohnat" (ta váha)- 2 roky/3,70 kg? Pozn. myslíme si, že mu dáváme dost velký výběr všeho (masa, vaječ. žloutek, zakys. smetana apod.) Děkuji.

kocoura219
kocoura219 (136 příspěvků) 01.08.2023, 08:04:34 xxx.xxx.104.252

Jediné co jí je hovězí maso, drůbeží srdíčka, drůbeží játra, koňské maso, tuňáka občas a kočičí kapsičky.

Takže vlastně toho jí docela dost, tak mu to dávejte ;-) Jen s tím tuňákem bych to nepřeháněla. Granule dostává jaké? Kapsičky dostává jaké?

Nepíšete věk. Je už vykastrovaný? Náš před kastrací hrozně vymýšlel s jídlem, asi myslel na vše ostatní než na jídlo. Od kastrace je to OK. 

Louža (neregistrovaný) 01.08.2023, 08:17:15 xxx.xxx.91.241

Kapsičky právě dostává s tuňákem a granulky od Britu pro dospělé kočky, jsou mu 2 roky a je kastrát.

Obrázek Obrázek
Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 01.08.2023, 08:20:08 xxx.xxx.213.168

Tak ty 4 kapsičky denně jsou psané, pokud by neměl nic jiného za ten den. Další věc, kočky přes léto jedí méně.

Syrové maso je to nejlepší, co mu můžete dát, akorát pozor na poměry. Zkuste jednodenní kuřátka, pokud na to máte žaludek, je tam vše, co kočka potřebuje.

S tou váhou…hodně záleží, jestli je s PP a kolik vážili rodiče kocourka. Pokud s PP není, vůbec bych se váhami plemene neřídila. Kočka by měla mít hmatatelná (ale ne vystouplá) žebra. Pokud se vám zdá pohublý, není od věci to konzultovat s veterinářem…ale zase pozor. Mně jedna vetka říkala, že je moje ragdollka tlustá, přitom ragdoll má být takový buchtovitý a faldík mají všichni. Podle vetky, která je přes kočky je úplně akorát (naše má + - 4kg). 

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 01.08.2023, 08:30:06 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Louža z 01.08.2023, 08:17:15

Whiskas vaší kočce nic moc (spíš nic) nedá a ještě jí může uškodit. Je to velmi nekvalitní krmení (asi jako kdybyste vy jedla jen a pouze mekáč), plné chemie a bordela. 

To už raději kapsičky od britu. Koukejte na složení a hledejte vysoký obsah masa na prvním místě. U nás vede applaws a cosma, co se týče mokrého krmení - trhaná masíčka ve šťávě nebo želé. 
 

Pro srovnání složení např applaws konzerva: 75 % kuřecí prsa, 24 % kuřecí vývar, 1 % rýže.

Cosma kapsička: Kuřecí filety (doplňkové krmivo): 75% kuřecí filet, 1% rýže, 24% kuřecí vývar

Meowing heads: 93 % krůta, hovězí a kuřecí (28 % čerstvě vykostěná krůta, 25 % čerstvě vykostěné hovězí, 25 % krůtí vývar, 15 % čerstvě vykostěné kuřecí), slunečnicový olej, lososový olej, minerály.

vs. whiskas: Maso a vedlejší produkty živočišného původu (35 %, z toho 4 % kuřecí v kouscích*), obiloviny, minerální látky, vedlejší rostlinné produkty, cukr.
---- cukr ani obiloviny tam nemají co dělat… 4% kuřecí maso  a dále nějaké vedlejší neidentifikovatelné živočišné produkty. 

Edit: ještě bych koukala i jestli je to doplňkové nebo kompletní krmivo. Doplňkové nemá vše co kočka potřebuje, je to doplněk ke kompletně složené stravě.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 01.08.2023, 08:37:47 xxx.xxx.147.163
Louža:

Zajímalo by mě, jak mám přinutit kocoura pořádně jíst. Granule si dá, když na ně má vyloženě chuť, jinak si jich nevšimne. Konzervy nejí vůbec. Žádné. (možná mu vadí pach z toho "železa".) Jediné co jí je hovězí maso, drůbeží srdíčka, drůbeží játra, koňské maso, tuňáka občas a kočičí kapsičky. A právě na nich je napsáno, že dospělá kočka sní 4 kapsičky denně. 

A náš kocour, když se nám občas stane a nemáme pro něj syrové maso, jen granule a kapsičky, tak sní minimum granulí a někdy jen jednu, někdy dvě kapsičky. Vůbec nám nepřibral a to je SIBIŘÁČEK. Jsme z toho celkem nešťastní. 

Poradí mi někdo, zda to jde nějak "dohnat" (ta váha)- 2 roky/3,70 kg? Pozn. myslíme si, že mu dáváme dost velký výběr všeho (masa, vaječ. žloutek, zakys. smetana apod.) Děkuji.


Já tomu nerozumím. Tak krmím to, co kocour žere, ne? Maso, srdíčka, játra, vejce (celá nebo jenom žloutek - proč?)… mi přijde dostatečné. Že nechce granule a konzervy - má rozum.

Já mám syrové maso do zásoby v mrazáku pořád.

kocoura219
kocoura219 (136 příspěvků) 01.08.2023, 08:39:36 xxx.xxx.104.252
Louža:

Kapsičky právě dostává s tuňákem a granulky od Britu pro dospělé kočky, jsou mu 2 roky a je kastrát.

Obrázek Obrázek

Whiskasu bych se pokud možno vyhnula. Zkuste kapsičky, které opravdu obsahují maso, čtěte složení. A že jí málo granulí? Tím bych se netrápila. Co by za to jiní dali 🙂 

lesnizinka
lesnizinka (1622 příspěvků) 01.08.2023, 10:50:13 xxx.xxx.49.63

U předešlých koček jsem tak 7 let pořád hledala nejlepší krmivo, co by mohly jíst, aby se měli dobře. Kocour se nedotkl ničeho jiného než jedné značky granulí a ta nebyla zrovna dle mého gusta, kočka léta žrala jeden druh plechovek a stejné granule jak kocour, maso nechtěl nějak ani jeden, neřkuli cokoliv jiného, co se tady kočkám dává. Tato generace je na Felixech s želé(po vyzkoušení asi 10 druhů kapsiček těch mnohem kvalitnějších) granule stejné jako předešlé kočky a že jsme taky vyzkoušeli snad všechny lepší granule na trhu. A maso…tak jednou za týden, čím dál tím míň. Kuřecího se netknou, stejně tak jako krůtího a ryb. Jediné, co vzali na milost je hovězí a vepřové a to ne ze supermarketu, už si vzali jen bio od řezníka a to jen jednou, druhý den už ho nechtěli. Jde mě z toho jejich nimrání už šlak trefit a prakticky jsem pořád nabízení vzdala, protože to vytáhnu a nakonec to dostane ten kocouří bezdomovec Macek, co se k nám chodí přiživovat☹️ Jo, ty lepší konzervy kde je opravdové maso…těch se nedotknou, protože to maso je vařené a to vůbec nejí🙄

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 01.08.2023, 10:59:22 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 01.08.2023, 10:50:13

Někdy je to fakt těžký. Naše třeba syrové maso nežerou vůbec, vývar si taky můžu strčit někam. Jsem ráda, že žerou alespoň kvalitní granule a dají si sem tam ty applaws a cosma konzervy (rozhodně ne každý den a sežerou je, jen když jsme v místnosti taky).
Maso jsem kupovala u řezníka a nakonec se to vyhazovalo…jiný vděčný zvířecí strávník v okolí nebyl. 

Kočka jako malá jedla alespoň vařená srdíčka, ale v dospělosti je nechce vůbec… 😀 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 01.08.2023, 14:28:12 xxx.xxx.15.85

Mám taky sibiřky, nejraději mají maso, když vám žere maso, zůstala bych u něj. Ja koupuju +- 10 kg masa, mám 4 kočky a teď ještě koťata, semelu, nabalíčkuju a vyndavam, občas přihodím konzervu nebo kapsčku vajíčko taky, alenty konzervy a kapsy bych koukala na nějaké kvalití , Tenurri sem dala dost dobrý nástřel. Jak už bylo psáno výše, pokud není s PP, těžko říct jaká je jeho optimální váha, pokud s PP je, bylo by dobré kouknout na rodiče. Mám dva kocoury, stejný otec různé matky, jeden má 8kg druhý je prcek, 5kg. 

biaca
biaca (588 příspěvků) 01.08.2023, 15:17:32 xxx.xxx.47.71

Ano, otázkou je, jestli se kočky podaří přeučit na Cosmy. Nevím, jestli v těchto konzervách whiskas nejsou zvýrazňovače chuti. 

Zkoušela jsem převést sousedčinu kočku na tyto konzervy, ale stejně nežrala - chtěla tento blaf od whiskas. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.