Aktuálně: 4 661 inzerátů177 656 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Kočka podobná psovi

Anonymní (neregistrovaný) 04.08.2023, 09:18:34 xxx.xxx.3.245

Dobrý den, 

nejradeji bych si poridila psa,ale z casovych duvodu to neni mozne. Proto uvazuji o tom poridit si kocku, ktera by byla hodne spolecenska a socialne zalozena. I kdyz je mi jasne, ze kocka je neco uplne jineho nez pes,presto hledam plemeno, ktere bude tak nejak nejvic "psi".Je pravda,ze to jsou siamske/orientalni kocky? Doporucili byste mi nejake konkretni plemeno? dik

biaca
biaca (588 příspěvků) 04.08.2023, 09:37:57 xxx.xxx.47.71

Psovi podobná kočka povahou je bengálská, dá se vycvičit (můj starší kocour zvládá základní povely poslušnosti jako pes, u mladšího je to trochu složitější, ale také jich pár zvládne). A pokud budete mít od malička navyklého na postoj můžete s ním chodit i do přírody. (ale opět to zaleží na povaze). 

Ps. ale pokud nemáte dostatek časových důvodů tak radím toto plemeno si nepořizovat, protože vyžaduje důslednou výchovu a bez svého majitele trpí. 

kometa
kometa (4391 příspěvků) 04.08.2023, 09:39:01 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, 

nejradeji bych si poridila psa,ale z casovych duvodu to neni mozne. Proto uvazuji o tom poridit si kocku, ktera by byla hodne spolecenska a socialne zalozena. I kdyz je mi jasne, ze kocka je neco uplne jineho nez pes,presto hledam plemeno, ktere bude tak nejak nejvic "psi".Je pravda,ze to jsou siamske/orientalni kocky? Doporucili byste mi nejake konkretni plemeno? dik


Ohledně plemen, co jsem tak postřehla - britka, mainka, ragdoll, sfynx… Ale pokud nemáte čas, byly by lepší kočky dvě. Jinak můžete mít doma neurotického jedince a budete se trápit oba dva.

Za předpokladu, že chcete kočku jenom do bytu.

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 04.08.2023, 15:04:55 xxx.xxx.198.226

Já mám obyčejného nalezence a má takové nějaké základní vychování - sedni, lehni, dej pac, opři se o mě packama, vyskoč sem, vyskoč mi na klín, jíst smíš až ti řeknu, mlč, místo (přenoska), “hodná kočka”, nechoď do pokoje.

Ale mám u něj štěstí i na psí povahu - kdykoli mě rád vidí, kdykoli je nadšený z mazlení, hlazení, drbání, když příliš rozdivočí hru, stačí říct, a zklidní se, naopak když si vezmu rukavice, tak přesně ví, že se do toho může pořádně opřít 🙂

Škoda, že jsem ho jako kotě neučila na procházky, teď bych ho mohla brát ven. Ale on je mimo byt srabák, a kdo ví, jak by to dopadlo. Možná se někdy dokopu vzít ho v psím batohu na zahradu 🙂

Taky jsem si pořizovala kočku, protože nemám podmínky na psa (rozumějte: jsem líná venčit). A že jsem v té době mnoho netušila, pořídila jsem si jen jednu. Až nebude, pořídím koťata dvě, ať je sranda (sousedi si taky musejí užít!).

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 04.08.2023, 18:24:58 xxx.xxx.49.63

Jen tak přemýšlím, ale k čemu je dobrá kočka, co je povahou jako pes? Když taková opravdu je, není to kočka v tom smyslu, že bude ležet doma , zavřená v bytě a čekat, až se uráčím si vzpomenout, že tam je. Bude stejně vyžadovat pozornost jako pes. Tím, že se nemusí pravidelně venčit jako pes, je to pro majitele jednodušší, ale neznamená to, že kočka nebude jeho nepřítomností trpět. Já mám britky, které jsou takoví celkem samorosti a tím, že jsou domovenkovní na baráku, ještě víc. To mi vyhovuje😉

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (149 příspěvků) 04.08.2023, 21:34:22 xxx.xxx.153.191

Měli jsme devon rexe a ten měl víc psí povahu, než naši chrti. Devon rexům, se taky říká polo pes nebo kočka skřítek, naučí se krásně poslouchat a rádi spolupracují, mazlí se a jsou ukecaní 😁

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.08.2023, 05:17:55 xxx.xxx.47.71

Nevím, jestli si z Vás bristol nestřílí. 

Chausie je velmi krásné plemeno, ale bohužel zatím jeho chov je v ĆR i DE v začátcích. Tj. neseženete kočku F4 (i sama chovatelka požaduje po zájemcích zkušenosti s chovem). Podle mého se bude muset počkat takových 10 let, než toto plemeno bude běžnější. (tj. stejně jako u bengálských koček, které na začátku tisíciletí byly rarita.)

PS. někdy bych se jela podívat tam k Amy od skal na kočky (jen abych je viděla, ale pokud nejsem zájemce tak by to asi bylo hloupé - přeci jen není to ZOO)

Savannah - je docela velká kočka rovněž hybrid. A z toho důvodu není vhodné tuto kočku chovat v bytě. I když to už F4 seženete

A ani posledního hybrida bengála si nepořizujte, já osobně neznám lepší rasu, je to rasa, která by se pro svého pána rozdala, ale opravdu velmi špatně snáší samotu (pro mého staršího kocoura je utrpení, když nyní chodím na delší dobu do práce a to mám dva)

Myslím si, že nejlepší řešení pokud nejste neustále doma je britská kočka, je to kočka hodně nezávislá, snadná na údržbu, ale bohužel psovi moc podobná není. 

Mainská mývalí podle mého také vyžaduje svého majitele nebo případně pořídit dvě by mělo v pořádku. (Ale zase se jedná o ohromné zvíře, tak je potřeba zvážit finanční náročnost)

Ps. pokud víte o chovu Chausie generace F4 dejte odkaz ráda se podívám. 

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 05.08.2023, 09:39:36 xxx.xxx.62.239
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 05.08.2023, 05:17:55

Biaco, zdravím Tě!🌷

Normálně já plemeno Chausie ani neznala, koukám, že Ty se v kočkách hodně vyznáš, že?👍

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.08.2023, 10:26:46 xxx.xxx.47.71

Ahoj, ani bych neřekla - nejprve to bylo, že jsem se chtěla dozvědět něco o bengálech, a tak jsem se dostala k hybridům - spíše je to oblast zájmu. Osobně se mi hybridní kočky strašně líbí (především kvůli jejich inteligenci). 

Ani se neptej jestli bych nechtěla dalšího. Chtěla, ale třetí kočku si z prostorových důvodů nemůžu dovolit. Takový modrý bengál, to by byl klenot. (Tak nyní jen koukám na stránky chovatelky, kéž by - ale nejde to kluci i tak vyžadují dost péče, a bylo by to na jejich úkor.)

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 05.08.2023, 16:23:15 xxx.xxx.15.85

Sibiřky taky nejsou špatný. Známá, co chová Borderky má i Sibiřky, jezdí s nima na výlety, na dovolenou, vleze do moře, na kšírách je jako doma. Ono je to hodně i o přístupu člověka ke kočce.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.