Aktuálně: 4 668 inzerátů177 716 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Jak naučit kočku na kvalitní stravu?

Karolína (neregistrovaný) 04.08.2023, 09:51:19 xxx.xxx.203.17

Zdravím, potřebovala bych poradit. Jedna moje kočička žije společně s pejskem u rodičů a je zvyklá na levné krmivo z obchodů - whiskas, felix apod. Chtěla bych to změnit, ale je šíleně rozmazlená a mlsná. Nakoupila jsem granule N&D Ocean, těch se dotkla tak jednou a od té doby nic. Ani svoje vlastní granulky žrát nechce. To samé s kapsičkama, vždy k tomu přijde, lehce si zobne a jde pryč. Jedinou skoro celou kapsičku, kterou jsem do ní dostala místo Felixe byl Gourment Gold Savoury Cake kuře a i to je složením nic moc. Jediné po čem se může utlouct jsou různé polštářky a pamlsky, ale když ji to nasypu mezi granulky s vidinou toho, že by si mohla dát i ty, vyžere jen polštářky. Nemáte prosím nějaké rady, jak ji naučit jíst něco jiného a víc kvalitně? Nevím jestli by u ní pomohlo ji nechat a aby si vzala až bude mít hlad, přijde mi že je v tomhle hrozně tvrdlohlavá 😀 Děkuji

kometa
kometa (4391 příspěvků) 04.08.2023, 09:53:44 xxx.xxx.147.163
Karolína:

Zdravím, potřebovala bych poradit. Jedna moje kočička žije společně s pejskem u rodičů a je zvyklá na levné krmivo z obchodů - whiskas, felix apod. Chtěla bych to změnit, ale je šíleně rozmazlená a mlsná. Nakoupila jsem granule N&D Ocean, těch se dotkla tak jednou a od té doby nic. Ani svoje vlastní granulky žrát nechce. To samé s kapsičkama, vždy k tomu přijde, lehce si zobne a jde pryč. Jedinou skoro celou kapsičku, kterou jsem do ní dostala místo Felixe byl Gourment Gold Savoury Cake kuře a i to je složením nic moc. Jediné po čem se může utlouct jsou různé polštářky a pamlsky, ale když ji to nasypu mezi granulky s vidinou toho, že by si mohla dát i ty, vyžere jen polštářky. Nemáte prosím nějaké rady, jak ji naučit jíst něco jiného a víc kvalitně? Nevím jestli by u ní pomohlo ji nechat a aby si vzala až bude mít hlad, přijde mi že je v tomhle hrozně tvrdlohlavá 😀 Děkuji


Jo, kočky jsou velmi umíněné. Možná vaše snaha přijde vniveč.

Maso jste zkoušela? 

biaca
biaca (588 příspěvků) 04.08.2023, 10:05:20 xxx.xxx.47.71

Problémem je, jestli se Vám to podaří, Whiskas, Felix - obě obsahují zvýrazňovače chuti. 

Můžete se pokusit postupně do Whiskas přidávat ND, a Whiskas postupně ubírat, pak je možné, že to příjme, ale to je běh na dlouhou trať  (je také možné, že jí tato značka nechutná - jinou značku jste nezkoušela?) 

lesnizinka
lesnizinka (1622 příspěvků) 04.08.2023, 10:33:11 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 04.08.2023, 10:05:20

Takhle jsem to zkoušela, jen s jinýma druhama granulí…ne, nevyšlo to, nakonec Viktěna odmítnul do té své misky s granulema chodit úplně, prý jestli mu to budu takhle piz.it, tak ať si to žeru sama😄

megi-the-pes
megi-the-pes (2292 příspěvků) 04.08.2023, 13:13:51 xxx.xxx.61.107

Můžete to zkusit, nedat nic, dokud nebude mít hlad.

Ale ne déle jak jeden celý den. Kočka nesmí hladovět. Ne že nepřežije půl dne bez jídla, ale za tři dny, to už kočku nemáte.

Nebo tak nějak.

Kupte malinké pytlíčky, vzorky, nebo jen konzervy, však kočka nemusí mít granule. 

Pochybuji, že budou krmit masem, když kupují granule cestou pro rohlíky.

Rapotačka (neregistrovaný) 04.08.2023, 14:07:50 xxx.xxx.224.165

Karolína:

Nepleťte se matce a kočce do života.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.