Aktuálně: 4 582 inzerátů178 168 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Oblovka žravá

Ondy (neregistrovaný) 04.08.2023, 14:12:06 xxx.xxx.230.81

Potřebovala bych poradit s oblovkou žravou (Achatina fulica). Dostala jsem jí už jako větší exemplář (asi 10 cm), a u své předchozí majitelky se chovala úplně normálně. U mně je ale neustále zahrabaná a uzavřená blanitou slupkou. Zkouším všechno na vylákání - odlišné teploty, sucho nebo naopak mokro, svítit, zhasnout, atd. Probrala se za dva měsíce, co jí mám, asi jen 3x, kousek odlezla, a zase se zahrabala, přestože jsem jí tam připravila výběr potravy jako zelí, mrkev, sépiovku, okurku, pampelišku, atd. Dělám něco špatně? Může to být nemoc? Děkuji

Irma19
Irma19 (236 příspěvků) 06.08.2023, 23:21:38 xxx.xxx.239.133

Může to být nemoc, stáří i nevhodné podmínky…

Máte tušení, jak je šnek starý? 

Jak byl chován u předchozího majitele? Teplota, vlhkost, ve skupině nebo o samotě?

V jak velké ubikaci ho máte a kde je terárium/box umístěn?

Abych vám poradila, potřebuju maximum informací, ideálně i fotku šneka a ubikace.

Zvídavá
Zvídavá (16 příspěvků) 07.08.2023, 15:30:22 xxx.xxx.203.208

Téměř pokaždé, když jsem se s tímhle setkala, měla oblovka v teráriu hrozné sucho. Po velmi vydatném porosení po pár hodinách vylezla. Vlhčíte dostatečně? Jinak mě už opravdu napadá nějaká nemoc nebo stáří. :/


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.