Aktuálně: 4 653 inzerátů177 530 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Pomůže škrábadlo?

Anonymní (neregistrovaný) 05.08.2023, 20:30:59 xxx.xxx.264.2

Ahoj, máme rok a půl starého kocourka, pravidelně nám začal ničit sedačku, brousí si o ní drápky i přesto že má k dispozici škrábadlo? Dost nás to štve, nemůžeme si kvuli němu nechat zničit domácnost, taky vám to dělají? jak ho mám přinutit věnovat se škrábadlu?😢

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.08.2023, 20:33:41 xxx.xxx.0.1

Jednoduše nevyhovuje mu současné škrabadlo. Kupte mu papírové škrabadlo a problém vyřešen. Sousedka měla stejný problém, nyní jí kočka neškrábe nábytek, ale pouze musí zametat. 

https://www.bitiba.cz/shop/doplnky_potreby_pro_kocky/skrabadla_pro_kocky/prkna/nabytek/483961

Alespoň to se mi za dobu hlídání podařilo změnit, když už se mi ji nepodařilo převést na kvalitnější stravu. 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 05.08.2023, 20:36:25 xxx.xxx.37.205

na sedačku se dá koupit potah nebo i takový škrabací návleky na područky

ale co s kočkama, když mi zničili polystyrenové tapety…🤔

prostě kočky, no. jsou věci, které k nim patří, jako chlupy, blitky na zemi, rozebraná myš pod postelí, zničené kytky, zničené žaluzie, zničené garnýžky na vitrážkové záclonky

určitě jsem na spoustu věcí zapomněla, to člověk prostě vytěsní

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 05.08.2023, 20:40:26 xxx.xxx.0.1
biaca:

Ps. problém také může být umístění škrabadla, tj. kočka má snahu, aby její práce byla vidět.


Přesně. Pokud je to možné, zkuste přemístit škrabadlo k sedačce. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 05.08.2023, 20:42:30 xxx.xxx.0.1

nemůžeme si kvuli němu nechat zničit domácnost

Ještě k tomuto… no kočka něco zničit prostě může, stejně jako dítě, pes, a podobně… s tím je třeba počítat. My třeba sedačku zničenou máme taky 😄 Už to neřeším 🙂 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 05.08.2023, 20:44:14 xxx.xxx.15.85

Ta kartonová škrabadla jsou super, moje kočky je milují, já už tak moc ne. Škrabadla mám 2, velké a malé, nejvíc je užívané to velké, myslím, že jim nevyhovují krátké a úzké sloupky, tak ho užívají občas  koťata, nebo jen na ležení.

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.08.2023, 21:01:47 xxx.xxx.0.1

Jo u nás taky nefunguje obyčejné škrabadlo, ale musí být to papírové - tj. když zametu do dvou hodin, mohu obdivovat novou práci. (A to máme velké škrabadlo, malé škrabadlo a lezecký vak ze sisalu (tedy ten používají).

kometa
kometa (4388 příspěvků) 06.08.2023, 07:56:04 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, máme rok a půl starého kocourka, pravidelně nám začal ničit sedačku, brousí si o ní drápky i přesto že má k dispozici škrábadlo? Dost nás to štve, nemůžeme si kvuli němu nechat zničit domácnost, taky vám to dělají? jak ho mám přinutit věnovat se škrábadlu?😢


Můžete zkusit škrabadlo “navonět” kozlíkem nebo šantou.

Ale viz výše. Kočky bývají trochu demoliční. Můj kocour si vybral křeslo. Nejdřív serval tapecírunk, pak papírovou výplň a teď už je na dřevěné konstrukci. Doufám, že ta vydrží do doby, než kocour zestárne a pak nechám přečalounit. Kamarádky dcera jde na příslušné učiliště, tak to třeba budu mít se slevou.🙂

Prostě, buď mám doma zvíře, nebo domácnost bez chlupů, škrábanců a načinčanou. Výjimkou jsou rybičky nebo šneci. Tam nic z toho nehrozí.

lesnizinka
lesnizinka (1620 příspěvků) 06.08.2023, 08:00:30 xxx.xxx.49.63

Jsem ráda, že tohle moje kočky nikdy nedělaly, výhradně škrábaly svoje škrabadlo (ty nohy na ,,malém stromě") vloni jsem jim pořídila ten válec, co je prolézačka i škrabadlo v jednom a moc se jim to líbí, že můžou mškrábat i oba současně😉Jinak mám samozřejmě výhodu, že škrábou (musí značkovat)😉stromy v zahradě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.