Aktuálně: 4 945 inzerátů174 367 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Dysplázie kyčelního kloubu (DKK)

Ktrn (neregistrovaný) 06.08.2023, 21:14:34 xxx.xxx.140.142

Dobrý den,

máte někdo zkušenost s dysplázii u Vaší číči? My máme doma ročního kocoura, kterému se nechce moc skákat. Vyskočí jen na židli/gauč/postel, ale třeba na okno už ne. Na internetu jsem narazila na toto onemocnění, které právě může mít už takto mladá kočka. Jako jeden příznaků je hopkání (pohyb oběma zadníma nohama současně) a právě celou dobu, co ho máme, se smějeme, že běhá jak králík, takže jsem se vyděsila, že právě může mít tuto dysplázii.

Co by mě nejvíce teď zajímalo, je to, jaké symptomy se u Vaší číči, které byla tato nemoc diagnostikována, objevily?

kometa
kometa (4199 příspěvků) 07.08.2023, 14:30:17 xxx.xxx.147.163
Ktrn:

Dobrý den,

máte někdo zkušenost s dysplázii u Vaší číči? My máme doma ročního kocoura, kterému se nechce moc skákat. Vyskočí jen na židli/gauč/postel, ale třeba na okno už ne. Na internetu jsem narazila na toto onemocnění, které právě může mít už takto mladá kočka. Jako jeden příznaků je hopkání (pohyb oběma zadníma nohama současně) a právě celou dobu, co ho máme, se smějeme, že běhá jak králík, takže jsem se vyděsila, že právě může mít tuto dysplázii.

Co by mě nejvíce teď zajímalo, je to, jaké symptomy se u Vaší číči, které byla tato nemoc diagnostikována, objevily?


U koček mnohem vzácnější než u psů. Pokud máte pochybnosti, navrhuji veterináře s RTG.

Gifa (neregistrovaný) 13.11.2023, 14:03:12 xxx.xxx.30.92

Když má kočka označení dysplazie C2 což by měla být lehká forma, jaká je prosím šance na léčbu a slušnou kvalitu života kočky? Díky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.