Aktuálně: 4 656 inzerátů177 583 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Má kočka svrab ?

Mirka (neregistrovaný) 10.08.2023, 18:10:23 xxx.xxx.237.200

Začla k nám chodit na chatě toulavá kočka, která má pravděpodobně svrab. Má velmi prořídlou stst s boláky, někdy i zhnisanými místy, velmi se drbe. Sousedka ji odvezla k veterináři, který ji píchl injekci po které to mělo přejít. Je to už tři týdny a kočka je na tom spíše hůř. Jak kočce pomoci? Děkuji za odpověďi. Mirka

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 12:09:58 xxx.xxx.147.163
Mirka:

Začla k nám chodit na chatě toulavá kočka, která má pravděpodobně svrab. Má velmi prořídlou stst s boláky, někdy i zhnisanými místy, velmi se drbe. Sousedka ji odvezla k veterináři, který ji píchl injekci po které to mělo přejít. Je to už tři týdny a kočka je na tom spíše hůř. Jak kočce pomoci? Děkuji za odpověďi. Mirka


Veterinář, který léčí svrab injekcí? To se nedivím, že je jí hůř.

Pomoci jiným veterinářem. Pokud už není pozdě.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.08.2023, 21:29:53 xxx.xxx.62.91
kometa:

Veterinář, který léčí svrab injekcí? To se nedivím, že je jí hůř.

Pomoci jiným veterinářem. Pokud už není pozdě.


Noo, já si kdysi chalupového kocoura také vyléčila injekcemi. Tuším byly 3 aplikace s odstupem a dávala jsem Ivomec (ivermectin). Ale to zlepšení bylo neuvěřitelně radikální hned po té první injekci.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 12.08.2023, 13:37:27 xxx.xxx.61.107

Pro kočky a psy je selamectin. Ivermectin se nedává, co vím, až tak naposled; zbytečné, i otravy byly. Mám jej spojený s “dobytkem”.

Může to být i dravčík a následky, ale spíše ten svrab.

Jednoduše se u veterináře koupí Stronghold, Advocate, Bravecto, víc neznám, spot on, ale kočku je potřeba chytit… taky se na jednu chystám, lidé támhle naproti ji asi chcou nechat umřít. Rukavici a pamlsky mám v kapse a čekám. A ti lidé: “Ale to není naše kočka.” 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 12.08.2023, 13:47:48 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Noo, já si kdysi chalupového kocoura také vyléčila injekcemi. Tuším byly 3 aplikace s odstupem a dávala jsem Ivomec (ivermectin). Ale to zlepšení bylo neuvěřitelně radikální hned po té první injekci.


Tak to měl kocour štěstí. Injekční ivermectin je určený jenom pro přežvýkavce a prasata, u psů, koček a koní se těžce nedoporučuje.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 12.08.2023, 14:11:11 xxx.xxx.37.33

já si  teda myslím, že to svrab ani nebude

protože prostě kočky celotělový sarkoptový svrab nemívají. pokud ano, jsou v těžké imunosupresi (tzn. mají jiný mnohem větší problém)

 

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 12.08.2023, 16:29:38 xxx.xxx.60.200
kometa:

Tak to měl kocour štěstí. Injekční ivermectin je určený jenom pro přežvýkavce a prasata, u psů, koček a koní se těžce nedoporučuje.


Tak ono je to cca 25 let zpátky. Ale fungovalo to dobře. 😉

A samozřejmě to nebyl můj nápad, injekce jsem tehdy obdržela od veta.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.