Aktuálně: 4 667 inzerátů177 721 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Pomozte s výběrem

Jára (neregistrovaný) 14.08.2023, 08:54:28 xxx.xxx.166.28

Dobrý den, rádi bychom si pořídili kočičku. Chtěli bysme kočku neagresivní, krátkosrstou a snášenlivou (máme doma čivaváka). Ale vůbec netuším, která kocka by splňovala tyto požadavky. Líbí se mi britky a ragdollky, ale ty mají dlouhou srst takže skutečně nevím. Poradíte mi prosím. Děkuji Jára

Anonymní (neregistrovaný) 14.08.2023, 11:10:55 xxx.xxx.213.168

Krátkosrstou proč?
Jestli kvůli úklidu, tak věřte, že chlupy ragdolla se uklízí mnohem snáze, než srst krátkosrsté kočky 😀. Problém je, že chlupy ragdolla jsou všude vidět, protože je většinově bílý.
Jinak dobře socializovaný ragdoll je fakt radost. Velmi vděčné, milé zvíře, které budete mít ale pořád za zadkem -  s čímž se pojí i to, že vyžaduje pozornost majitele.

Ať už si budete brát jakoukoliv kočku, vzala bych si kotě od chovatele, kde mají i psa, tudíž bude kotě zvyklé. Naše ragdollka je fakt milionová, ale mám ji z chovky, kde měli u sebe v domácnosti pouze jednu kočku - její matku a nebyla na jiná zvířata vůůůbec zvyklá. Ani na ostatní kočky. Takže je to trochu vztekloun, když se setká s cizím zvířetem, ale toto se dá eliminovat vhodným výběrem chovatelské stanice, povahy rodičů a samotného koťátka. 

Britky moc mazlivé nebývají, jsou to spíše takové samostatné jednotky. Oproti ragdollovi je to úplně jiná povaha. 

Chcete mít  kočku pouze doma? 

Neagresivní a snášenlivá může být každá kočka, záleží na povaze a socializaci, péči jakou jim věnuje chovatel, dokud jsou ještě u něj a jak vy psa a kotě seznámíte. 

Kilian
Kilian (1038 příspěvků) 14.08.2023, 21:03:28 xxx:xxx.5ae3:c929
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 14.08.2023, 11:10:55

…oba moji ragdollové byli ve společné domácnosti se psy, ale nejvíc si s naším psem vyhraje nalezenec jakoperšanka, která se narodila bůhví kde…

Jára (neregistrovaný) 14.08.2023, 22:37:22 xxx.xxx.166.28
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 14.08.2023, 11:10:55

Krátkosrstou hlavně kvůli úklidu samozřejmě, aby se všude po sedačce nechytali chlupy, ale to by asu musela být kočka úplný naháč aby to bylo bez problémů??? Tím jsem odpověděl na další otázku, kočka by byla doma. Ano myslel jsem že s těmi psy to bude spíš podle povahy každyho jedince, někdo snášenlivý víc někdo mín.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 15.08.2023, 06:54:06 xxx.xxx.106.106

“Krátkosrstou hlavně kvůli úklidu samozřejmě, aby se všude po sedačce nechytali chlupy, ale to by asu musela být kočka úplný naháč aby to bylo bez problémů???”

přesně tak

podstatnější bude povaha, aby doma nestrádala a nesežrala čivavu

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 15.08.2023, 08:14:55 xxx.xxx.213.168
Jára:

Krátkosrstou hlavně kvůli úklidu samozřejmě, aby se všude po sedačce nechytali chlupy, ale to by asu musela být kočka úplný naháč aby to bylo bez problémů??? Tím jsem odpověděl na další otázku, kočka by byla doma. Ano myslel jsem že s těmi psy to bude spíš podle povahy každyho jedince, někdo snášenlivý víc někdo mín.


Jork vlastně prakticky nelíná, že? No jestli nechcete úplně nahatou kočku, tak myslím, že rexové (např. cornish rex) taky skoro nelínají, ale jak jsou na tom povahově, to netuším. Jen to budou asi taky velmi společenská zvířata, co by samotou strádala (beru podle sphynxů, že na tom budou podobně nejspíš s povahou). 

Jinak ten první příspěvek jsem psala já, jen jsem si nevšimla, že nejsem přihlášená 😀 …

Jako z ragdolla je chlupů dost, ale přijde mi, že prostě jen seberu chuchvalec a jdu, ale třeba srst od krátkosrsté kočky bývalé spolubydlící byla zapíchaná všude a uklízelo se to hůř, jen to nebylo tolik vidět jako od ragdolla.

Kotě s fajn povahou ale můžete sehnat i v útulku (občas mají lidé koťata v dočasce v domácnosti i se psem), pokud nechcete dávat od 10000kč a více za kotě. 100% bych se vyhnula “plemenům” bez PP, z povahového i zdravotního hlediska. Tato koťata většinou nebývají ani moc socializovaná, většinou to jsou kříženci bůhví čeho…to už si raději vzít “obyčejné” koťátko zadarmo nebo za náklady. 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 15.08.2023, 08:22:09 xxx.xxx.15.85

Já nevím, meli jsme kratkosrstou a teď mám bandu polodlouhosrstych, mám pocit, že krom jara mám doma méně chlupů že 4 chlupáčů než bylo z jedné krátkosrsté, ale může to být jen můj pocit. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.