Aktuálně: 4 665 inzerátů177 743 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Koťata a selen

Roland (neregistrovaný) 15.08.2023, 08:18:23 xxx.xxx.20.153

Dobrý den, máme půlroční britské kotě. Najednou postupně sláblo až přestalo skoro chodit. U veterináře mu diagnostikovali slábnutí svalů kvůli nedostatku selenu. Setkal jste se s tím někdo a jak doplňujete selen? Díky předem Roland.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 15.08.2023, 09:25:44 xxx.xxx.147.163
Roland:

Dobrý den, máme půlroční britské kotě. Najednou postupně sláblo až přestalo skoro chodit. U veterináře mu diagnostikovali slábnutí svalů kvůli nedostatku selenu. Setkal jste se s tím někdo a jak doplňujete selen? Díky předem Roland.


A to vám vet neřekl, jak ho máte doplňovat?

A ten nedostatek selenu byl diagnostikován jak? Vyšetřením krve?

Co vím, tak tohle je problém hlavně u jehňat, kůzlat a kuřat. Případně telat nebo hříbat. Ale že by byl u koťat, čtu poprvé.

Rapotačka (neregistrovaný) 16.08.2023, 11:47:38 xxx.xxx.224.165
Odpověď na příspěvek uživatele Roland z 15.08.2023, 08:18:23

Čím krmíte?

Jistě jako každý, MASEM.

V čem je obsažen? 

V mase, vnitřnostech, vejcích,  sýrech, mořských plodech

lesnizinka
lesnizinka (1623 příspěvků) 16.08.2023, 13:07:01 xxx.xxx.0.188
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 16.08.2023, 11:47:38

Taky mi přišlo na mysl, že kdyby kočky normálně žraly maso(včetně těch mých🙄) tak se takovéhle podivnosti vůbec nemusí řešit👎

A jdete mi do rány asi, že jsem na vás ráno myslela. Zahlédla jsem vlákno opar a uvažovala, kdy jste se ukázala naposled, jestli jsem si jen nevšimnula, že tu jste, nebo jste nebyla?  A co opar, je definitivně po něm? Bez následků? 

Rapotačka (neregistrovaný) 16.08.2023, 15:05:21 xxx.xxx.224.165

Už jsem v pohodě, díky.😊

kometa
kometa (4391 příspěvků) 16.08.2023, 15:22:46 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Taky mi přišlo na mysl, že kdyby kočky normálně žraly maso(včetně těch mých🙄) tak se takovéhle podivnosti vůbec nemusí řešit👎

A jdete mi do rány asi, že jsem na vás ráno myslela. Zahlédla jsem vlákno opar a uvažovala, kdy jste se ukázala naposled, jestli jsem si jen nevšimnula, že tu jste, nebo jste nebyla?  A co opar, je definitivně po něm? Bez následků? 


Já nevím, ale nedostatek selenu se u masožravců prostě nepopisuje. Ani u mláďat. Ať je krmíte čímkoliv.

Třeba zadavatel odpoví na mé otázky a budeme zase chytřejší.

biaca
biaca (588 příspěvků) 16.08.2023, 15:26:32 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 16.08.2023, 15:22:46

Spíše by mě zajímalo odkud je kotě? Kotě s PP by takové problémy mít nemělo. Jestli není z množírny, jelikož ti také prodají kotě v tzv. top stavu, ale postupně se ukazují problémy.  

kometa
kometa (4391 příspěvků) 16.08.2023, 15:28:06 xxx.xxx.147.163
biaca:

Spíše by mě zajímalo odkud je kotě? Kotě s PP by takové problémy mít nemělo. Jestli není z množírny, jelikož ti také prodají kotě v tzv. top stavu, ale postupně se ukazují problémy.  


Proto čekám na reakci zadavatele. Protože se mi to celé nezdá.

Roland (neregistrovaný) 16.08.2023, 15:31:09 xxx.xxx.20.153

Právě že jsme nekrmili granulemi ale už jsme začli. Selen je prý totiž přidáván do krmiv pro spravny vývin svalů. Doporučil značky Hills a Royal Canin tam se na selen dostatečně myslí. Jednorázovou dávku jsme dostali v injekčním roztoku. 

kometa
kometa (4391 příspěvků) 16.08.2023, 15:40:36 xxx.xxx.147.163
Roland:

Právě že jsme nekrmili granulemi ale už jsme začli. Selen je prý totiž přidáván do krmiv pro spravny vývin svalů. Doporučil značky Hills a Royal Canin tam se na selen dostatečně myslí. Jednorázovou dávku jsme dostali v injekčním roztoku. 


A ten nedostatek selenu byl diagnostikován vyšetřením krve? Ptám se znovu.

Předpokládám, že ty značky vet sám prodává.

A jak by teda nedostatek selenu řešily kočky venkovní? Zvláštní, že se u nich tenhle problém nevyskytuje. Ne, že by nebyly jiné - infekce, paraziti.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 16.08.2023, 15:46:45 xxx.xxx.147.163
biaca:

A čím jste ho krmili? Selen je v mase? Opravdu se mi to nezdá. 


Právě, že je i v mase. Nedostatek se popisuje v podstatě jenom u býložravců. Ti ho získávají z rostlin a ty zase z půdy. Šelmy, které jsou  na vrcholu potravního řetězce, ho mají dost.

Na mě to působí, že vet neví. Tak proč neprodat granule, že?

A pořád mě zajímá to vyšetření krve. A jestli má papíry jsme se taky nedozvěděli.

lesnizinka
lesnizinka (1623 příspěvků) 16.08.2023, 15:54:03 xxx.xxx.0.188

Pan doktor je dealer těchto značek, stejně jako myslím všichni veti, v každé ordinaci je najdete. Můžete nám zadavateli tedy napsat, co kotě žralo doteď? Veterinář vám místo masa doporučil granule? Vycucal si z prstu diagnozu, respective nejspíš vygůglil, když neví, že masožravců se tento problém netýká a že se u nich řeší masem, ne granulema. Ani nebudu psát ,,vyměňte veterináře", protože si myslím, že v dnešní době stejně na normálního, stejně jako na normálního doktora nenarazíte🙄

kometa
kometa (4391 příspěvků) 16.08.2023, 15:55:09 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Pan doktor je dealer těchto značek, stejně jako myslím všichni veti, v každé ordinaci je najdete. Můžete nám zadavateli tedy napsat, co kotě žralo doteď? Veterinář vám místo masa dopručil granue? Vycucal si z prstu diagnozu, respective nejspíš vygůglil, když neví, že masožravců se tento problém netýká a že se u nich řeší masem, ne granulema. Ani nebudu psát ,,vyměňte veterináře", protože si myslím, že v dnešní době stejně na normálního, stejně jako na normálního doktora nenarazíte🙄


Se musím ohradit. Já mám štěstí na normální doktory. Lidské i zvířecí.

lesnizinka
lesnizinka (1623 příspěvků) 16.08.2023, 15:58:27 xxx.xxx.0.188
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 16.08.2023, 15:55:09

Protože jste z oboru a víte, na koho se obrátit. Protože vás ten dotyčný, na rozdíl od ,,normálního" pacoše, vezme. 

kometa
kometa (4391 příspěvků) 16.08.2023, 16:03:41 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Protože jste z oboru a víte, na koho se obrátit. Protože vás ten dotyčný, na rozdíl od ,,normálního" pacoše, vezme. 


Moje dvorní veterinářky vezmou každého. Protože jim jde v první řadě o zvířata a ne o to, jak si namastit kapsu. A nemají problém poslat pacienta na specializovanější kliniku s lepším vybavením, když naznají, že je to potřeba. A nehrají si na vševědoucí.

Ale v případě zadavatele nevím. Čekáme na odpovědi.

biaca
biaca (588 příspěvků) 17.08.2023, 17:42:08 xxx.xxx.47.71

Já furt o tom problému přemýšlím - vždyť i ty největší šunty jako Whiskas obsahují selen. Podle mého si pravděpodobně tazatel vzal mladší kotě - jinak si neumím vysvětlit proč by kotě sláblo. Ale, že by veterinář nepoznal, že se nejedná o půlroční kotě? Opravdu by mě zajímalo odkud to kotě je.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 17.08.2023, 19:36:36 xxx.xxx.147.163
biaca:

Já furt o tom problému přemýšlím - vždyť i ty největší šunty jako Whiskas obsahují selen. Podle mého si pravděpodobně tazatel vzal mladší kotě - jinak si neumím vysvětlit proč by kotě sláblo. Ale, že by veterinář nepoznal, že se nejedná o půlroční kotě? Opravdu by mě zajímalo odkud to kotě je.


Selenem to fakt není. 

Zadavatel píše o půlročním kocourkovi. Ale nezmiňuje se, jak dlouho ho mají.

Já mít půlroční kotě, které mi slábne tak, že už skoro nechodí, tak už jsem dávno u veterináře. A budu chtít koprologii, vyšetření krve, případně RTG a sono. A klidně to všechno zaplatím. Až pak se dá od něčeho odpíchnout. A nenechám si vnutit pofidérní granule.

biaca
biaca (588 příspěvků) 17.08.2023, 20:54:15 xxx.xxx.47.71

Prostě mi to kotě připomíná příběhy zvířat z množíren, které po dvou měsících v novém domově hynou.. 

Já bych se s touto odpovědí také nespokojila - a hledala jiného veterináře - tento se mi zdá jako nějaký šarlatán. Pravdou je, že tazatel nepíše, jak na nedostatek selenu veterinář přišel. 

 Ještě mě napadá, že se může jednat o špatnou reakci na očkování, ale takové kotě by chovatel neměl prodat. (ale to se týká především hybridních koček, nemyslím, že by se to týkalo britských)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.