Aktuálně: 4 659 inzerátů177 148 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Proc stehuje kotata

Anonymní (neregistrovaný) 20.08.2023, 16:55:56 xxx.xxx.248.163

Mame 2 kocky, vesnicke staveni, dvorek, puda, stodola. Kocka nam porodila kotata na pude pod tramem za hromadou sena. Vnoucata si s nimi chodila hrat, uz zacinali pomalu behat a byly vymazleny a najednou jsou pryc! Manzel rikal ze videl kocku s jednim kotetem na dvorku, jeste ho unesla v tlame. Je mozny ze je prestehovala? Proc? Vadi ji asi ruch deti kolem kotat. Mohla je odnyst treba k sousedum nebo budou spis nekde doma? Pudu jsme prohledali, tam nejspis nejsou.

kometa
kometa (4375 příspěvků) 20.08.2023, 19:57:10 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Mame 2 kocky, vesnicke staveni, dvorek, puda, stodola. Kocka nam porodila kotata na pude pod tramem za hromadou sena. Vnoucata si s nimi chodila hrat, uz zacinali pomalu behat a byly vymazleny a najednou jsou pryc! Manzel rikal ze videl kocku s jednim kotetem na dvorku, jeste ho unesla v tlame. Je mozny ze je prestehovala? Proc? Vadi ji asi ruch deti kolem kotat. Mohla je odnyst treba k sousedum nebo budou spis nekde doma? Pudu jsme prohledali, tam nejspis nejsou.


Protože to kočky dělají. Instinktivně. Aby snížily šanci, že koťata někdo objeví a sežere. Popsáno v přírodě i u velkých koček. Proto mají koťata  reflex nehybnosti, když je chytíte za kůži na krku. Některým zůstává docela dlouho. Což je fajn při aplikaci tabletek.

Z toho vzniklo příslušné rčení - stěhuje to jako kočka koťata.

acher
acher (673 příspěvků) 20.08.2023, 21:12:03 xxx.xxx.222.196

Soudě podle mnoha našich koček,tak ji chyběl klid.Jsou kočky,kterým přítomnost lidí nevadí a některé ji i vyžadují a jiné chtějí klid. Přemíra zájmu jim vadí.Řekla bych,že je máte u vás,ale na jiném, klidnějším místě.Často stačí jen kočku nenápadně sledovat a koťata najdete,ale nerušit,přivede je sama.

Anonymní (neregistrovaný) 21.08.2023, 06:41:30 xxx.xxx.248.163

no bude to těmi dětmi určitě, rádi je tahájí a rozmazlují. Kočce to asi přerostlo přes hlavu, dnes ji budu pozorovat kam po krmení zaleze, snad prozradí novou schovku.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 21.08.2023, 07:16:24 xxx.xxx.41.158
ančovička:

Nejspíš jí vadily deti, ze koťata tahaly a nenechaly v klidu..březí ještě nebude,když ještě kojí…měli byste ji dát po odkojeni vykastrovat ..


rezzy to už napsala

toto není pravda, kojení mrouskání a zabřeznutí nebrání, jako důkaz mám (tedy měla jsem) vlastní kočku

ančovička
ančovička (876 příspěvků) 21.08.2023, 07:40:36 xxx.xxx.243.242
hmn:

rezzy to už napsala

toto není pravda, kojení mrouskání a zabřeznutí nebrání, jako důkaz mám (tedy měla jsem) vlastní kočku


Souhlasím s vámi, ale zase jak která kočka a podle stáří koťat..sázet se na to nedá, to je pravda.. mela jsem i 13 koček,většinou nalezence,tak nějaké ty zkušenosti mám 😀…postupně šly všechny na kastraci..nedávno umřela nejstarší kočička,měla 22 roků 😢.. teď uz mam jen tři..synovu britku Viktorku a dvě vesnická směs 🐈🐈🐈😉

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 21.08.2023, 15:18:37 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 21.08.2023, 07:40:36

Některá může začít mrouskat opravdu hodně brzy po porodu. Ve 4 týdnech to není žádná  vzácnost. Vykastrovat se dá už teď, pokud bude šikovný a udělá to z boku, může kojit dál. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 21.08.2023, 15:54:02 xxx.xxx.41.158
Rezzzy:

Některá může začít mrouskat opravdu hodně brzy po porodu. Ve 4 týdnech to není žádná  vzácnost. Vykastrovat se dá už teď, pokud bude šikovný a udělá to z boku, může kojit dál. 


tak tak

moje Minduše šla na kastraci ve věku koťat cca 2 měsíce, bych řekla že míň (už to je drahně let), protože se už zase chovala jako idiot, a samo že už byla březí…..stávající koťata kojila i po kastraci, tedy dvě máminy prdelky, které o to stály


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.