Aktuálně: 4 700 inzerátů177 146 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Nové kotě a starý kocour

Anonymní (neregistrovaný) 24.08.2023, 07:39:24 xxx.xxx.139.82

Ahoj, nějakou tu kočku chováme v domácnosti odjakživa. Teď už máme starého kocoura, není kastrovaný a přemýšlíme pomalu nad mladým kotětem, protože kocour už je nemocný a určitě s námi dlouho nebude. Ale! Zvládně příchod mladého kotěte, nebude bráno jako vetřelec v jeho teritoriu? Zase bysme chtěli kocoura, kočku ne. Také se říká, stejně jako u psů, když ke staršímu zvířeti přidáte mladší, že ubere staršímu několik let života, tím jak po něm bude vyžadovat hrátky a skotačení plné elánu, je na tom něco pravdy?

hmn
hmn (1053 příspěvků) 24.08.2023, 08:12:33 xxx.xxx.41.158

hele, jak to zvládne je čistě individuální

ale samozřejmě záleží i na člověku, jaké připraví podmínky a jak to soužívání menežuje

jinak kocour+kocour je samozřejmě větší pravděpodobnost konfliktů, až kotě bude v pubertě/dospěje

zejména při nekastrátovi

orionka
orionka (531 příspěvků) 24.08.2023, 09:24:30 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 24.08.2023, 07:39:24

Mám devítiletého kocoura - kastrovaného a teď tu mám nalezence. Kocourka. Objevil se zásluhou “dobrých lidí”. Starý kocour je z něj silně otrávený, byl uražený, ani myši mi nenosil 🙂. Zůstalo mu privilegium, chodí do domu, kdy se mu zachce. (Malý sem taky vniká, ale je vykazován ven.) Prckovi uhýbá, odchází, případně mu nafackuje. Ale je hrozně hodný, takže nic dramatického. Kotěti stále hledám nový domov, až zmizí, starý kocour si oddychne.

Ve vašem případě bych si nechala jedináčka. Však když kocour odejde, kotě lehko seženete. Ale určitě je to individuální. Může ho přijmout a může mu vážně ublížit.

lesnizinka
lesnizinka (1604 příspěvků) 24.08.2023, 10:15:02 xxx.xxx.51.28

Jak píšou holky, může se vyskytnout hafl problémů. A jiné je řešit je se zdravým, ještě mladým zvířetem a jiné se starcem nad hrobem + nekastrátem, což je asi největší problém. 

To s tím starým psem…na Psech by vám x lidí odepsalo, že to není problém a starého psa naopak štěně oživí. Já sama bych to ale nikdy neriskovala, zvlášť po té, co jsem si před rokem zažila péči o starého, už s různýma neduhama psa a nedovedu si ani ve snu představit, že bych u toho měla nějakého psího dorostence, to by absolutně nešlo, veškerá pozornost a péče byla kolem děduly. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.