Aktuálně: 4 678 inzerátů177 394 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Antikoncepce pro kočky a psy

Cat (neregistrovaný) 25.08.2023, 13:35:01 xxx.xxx.296.126

Dobrý den, prý existuje antikoncepce pro kočky a asi i pro psy. Měl by někdo více info nebo i zkušenosti? Informací kupodivu málo tak nevím jestli to není kec. Mělo by to být jen pro samičí pohlaví “asi”. Asi nějaká pilulka co působí několik málo měsíců…za mě super věc pokud to je tak jak říkám a není nutné kastrovat.

Fikovnice
Fikovnice (4524 příspěvků) 25.08.2023, 13:37:13 xxx.xxx.62.96
Cat:

Dobrý den, prý existuje antikoncepce pro kočky a asi i pro psy. Měl by někdo více info nebo i zkušenosti? Informací kupodivu málo tak nevím jestli to není kec. Mělo by to být jen pro samičí pohlaví “asi”. Asi nějaká pilulka co působí několik málo měsíců…za mě super věc pokud to je tak jak říkám a není nutné kastrovat.


A nemáte na mysli chemickou kastraci?

hmn
hmn (1053 příspěvků) 25.08.2023, 13:42:52 xxx.xxx.41.158
Cat:

Dobrý den, prý existuje antikoncepce pro kočky a asi i pro psy. Měl by někdo více info nebo i zkušenosti? Informací kupodivu málo tak nevím jestli to není kec. Mělo by to být jen pro samičí pohlaví “asi”. Asi nějaká pilulka co působí několik málo měsíců…za mě super věc pokud to je tak jak říkám a není nutné kastrovat.


jo, naprosto super věc, která stojí za nemalým množstvím zánětů dělohy, např.

prosím např. zde:

“Většina veterinářů hormonální antikoncepci nedoporučuje Mnozí veterináři antikoncepci zásadně nedoporučují a raději volí kastraci. Je nutno předeslat, že hormonální antikoncepce není pro kočky ideální a už vůbec ne dlouhodobě možné řešení pro předcházení říje. Steroidní hormony, které se k antikoncepčním účelům používají, bohužel negativně ovlivňují hned několik důležitých metabolických procesů. Mezi nežádoucí účinky patří hnisavé záněty dělohy, nádorová onemocnění mléčné žlázy a dělohy, obezita často spojená se závažnou metabolickou poruchou vstřebávání cukrů – diabetem a poruchy funkce ledvin. Již po jediné injekci může dojít k poškození zdraví zvířete, proto většina veterinářů hormonální antikoncepci nedoporučuje.”

https://www.zooo.cz/antikoncepce-pro-kocky/

Fikovnice
Fikovnice (4524 příspěvků) 25.08.2023, 13:45:08 xxx.xxx.62.96
hmn:

jo, naprosto super věc, která stojí za nemalým množstvím zánětů dělohy, např.

prosím např. zde:

“Většina veterinářů hormonální antikoncepci nedoporučuje Mnozí veterináři antikoncepci zásadně nedoporučují a raději volí kastraci. Je nutno předeslat, že hormonální antikoncepce není pro kočky ideální a už vůbec ne dlouhodobě možné řešení pro předcházení říje. Steroidní hormony, které se k antikoncepčním účelům používají, bohužel negativně ovlivňují hned několik důležitých metabolických procesů. Mezi nežádoucí účinky patří hnisavé záněty dělohy, nádorová onemocnění mléčné žlázy a dělohy, obezita často spojená se závažnou metabolickou poruchou vstřebávání cukrů – diabetem a poruchy funkce ledvin. Již po jediné injekci může dojít k poškození zdraví zvířete, proto většina veterinářů hormonální antikoncepci nedoporučuje.”

https://www.zooo.cz/antikoncepce-pro-kocky/


No, také bych se toho bála…

A je to teda ještě něco jiného než chemická kastrace, jsem pochopila…?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 25.08.2023, 16:21:21 xxx.xxx.147.163
Cat:

Dobrý den, prý existuje antikoncepce pro kočky a asi i pro psy. Měl by někdo více info nebo i zkušenosti? Informací kupodivu málo tak nevím jestli to není kec. Mělo by to být jen pro samičí pohlaví “asi”. Asi nějaká pilulka co působí několik málo měsíců…za mě super věc pokud to je tak jak říkám a není nutné kastrovat.


Viz fikovnice a hmn. Zdravotní komplikace. Za mě NE!

kometa
kometa (4388 příspěvků) 25.08.2023, 16:35:33 xxx.xxx.147.163
Cat:

Dobrý den, prý existuje antikoncepce pro kočky a asi i pro psy. Měl by někdo více info nebo i zkušenosti? Informací kupodivu málo tak nevím jestli to není kec. Mělo by to být jen pro samičí pohlaví “asi”. Asi nějaká pilulka co působí několik málo měsíců…za mě super věc pokud to je tak jak říkám a není nutné kastrovat.


Viz výše, nemusíte kastrovat. Ale pak budete řešit pyometru, diabetes, nádory MŽ. Nevím, jestli je tohle správná cesta.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.08.2023, 17:20:25 xxx.xxx.49.210

skvělý a celkem ověřený a spolehlivý způsob, jak vyrobit pacienta. při troše smůly je to “jen” pyometra, když se zadaří, je z toho cukrovkář a pak se penízky sypou i leta (samozřejmě veterináři do kapsy)

jo samozřejmě to pak končí taky tou kastrací

venkovní kočky si s oblibou pořizují neprobíhající porod, je to pak zajímavé, co v té kočce může všechno být.

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 25.08.2023, 17:52:07 xxx.xxx.105.62

Antikoncepce za mě ne, viz výše, ale existují melatoninove čipy, které zmírní mrouskani, nebo ho na čas posunou, ale antikoncepce to není. Pokud není kočka chovná, nejlepší je pro vás i pro ni vykastrovat.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 28.08.2023, 15:11:50 xxx.xxx.39.198
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 28.08.2023, 11:10:38

androcur pro kočky je docela oblíben, má efekt jako progestin a je to zrovna ta hračička, která umí znemožnit porod. prostě ne vždy zablokuje říji a ovulaci, ale porod umí blokovat skvěle. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.