Aktuálně: 4 667 inzerátů177 214 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Plemeno co rádo cestuje

Františka (neregistrovaný) 03.09.2023, 08:26:28 xxx.xxx.274.1

Dobrý den, hledala jsem a nenašla. Podobné téma tu jen psím plemenu ale o kočkách ne, proto si dovoluji založit a zeptat. Existuje plemeno kočky co mu nevadí časté cestování a zvládá jízdu v autě? Často jezdíme na dovolené a rádi bychom si brali kočku sebou. 

lesnizinka
lesnizinka (1606 příspěvků) 03.09.2023, 10:31:52 xxx.xxx.30.134

Neberte to jako narážku, ale jako holý fakt. Kočky nerady změny. Málokterá a je to spíše o jedinci, než o plemenu, to zvládá bez újmy. Ano, někteří berou kočky z bytů na chatu, ale na to bych řekla,,no neber to". To musí pro ně být jako propustka z basy. Pokud chcete zvíře, které rádo cestuje, budete muset spíše pátrat po druhu zvířete, kočka to určitě není. Kočky nejsou vázané na majitele, ale spíše právě na místo pobytu. Takže vám za ,,dovolenou" nijak vděčná nebude, spíš to zavání velkým průšvihem v podobě ztráty kočky, nebo jejího následného rozhození  psychického stavu se všemi důsledky, jako např. nejčastější ,,močení všude po bytě". 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 03.09.2023, 15:12:00 xxx.xxx.15.85

To nezáleží na plemeni,  ale kus od kusu, mám 4 kousky, autem jezdí ráda jen jedna, známá má 4 kočky a auto milují 3, jezdí s nima všude možně.  Nikdo vám nezaručí, jaká ta která kočka bude. Taky nezapomínejte, co dělá s kočkama stres, podráží jim imunitu a pro hodně koček je jízda autem velký stres.

kometa
kometa (4377 příspěvků) 03.09.2023, 17:15:40 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Neberte to jako narážku, ale jako holý fakt. Kočky nerady změny. Málokterá a je to spíše o jedinci, než o plemenu, to zvládá bez újmy. Ano, někteří berou kočky z bytů na chatu, ale na to bych řekla,,no neber to". To musí pro ně být jako propustka z basy. Pokud chcete zvíře, které rádo cestuje, budete muset spíše pátrat po druhu zvířete, kočka to určitě není. Kočky nejsou vázané na majitele, ale spíše právě na místo pobytu. Takže vám za ,,dovolenou" nijak vděčná nebude, spíš to zavání velkým průšvihem v podobě ztráty kočky, nebo jejího následného rozhození  psychického stavu se všemi důsledky, jako např. nejčastější ,,močení všude po bytě". 


A to já myslím, že docela velká šance je u britek. To jsou takoví poloviční psi. Kamarádky Šmudla s nimi jezdil i na vandry pod stan.

biaca
biaca (587 příspěvků) 03.09.2023, 17:56:01 xxx:xxx.1ad:daa6

Já si naopak myslím, že lépe by to zvládalo plemeno fixované na majitele. Např. o bengálech se říká, že je to kočko-pes. Přesto si neumím představit, že bych cestovala se starším kocourem. S mladším ano, ale to bych zase neudělala staršímu kocourovi. Podle mě opravdu záleží na povaze. 

např. tento pán cestuje s obyčejnou nalezenou kočkou. 

https://www.youtube.com/watch?v=eLXLL4_g8iM

lesnizinka
lesnizinka (1606 příspěvků) 03.09.2023, 19:09:40 xxx.xxx.75.153
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.09.2023, 17:15:40

Tak to byste musela zažít cirkus, co v autě dělal Leonek. Zpočátku, pár jízd, bylo jen mňoukání celou cestu, ale stupňovalo se to a poslední jízdy..bych řekla, že by byl schopný se v té přepravce přizabít👎

acher
acher (673 příspěvků) 03.09.2023, 20:21:24 xxx.xxx.222.196

Naše obyčejné Micky necestovaly moc rády,ale poslední “darovaný Emil”,jezdí v autě rád,leží na klíně a vůbec mu to nevadí.K veterináři jezdí zásadně bez jakékoliv přepravky.V autě na klíně u veta se chová v náručí,na stole zvorně sedí,neutíká.Moc by mě zajímalo kde byl,než ho vyhodili k nám za plot.

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 03.09.2023, 21:02:01 xxx.xxx.15.85

Ještě jsem si vzpomněla na kočku našich. Vozili ji skoro každý víkend na chalupu. V zadu v krabici řvala jak, no řvala strašně, ale pak u mamky na klíně vepředu byla spokojená, takže se přepravka nepoužívala, a dvě koťata z mého odchovu, jeli daleko . Jedna si vyřvala hlazení na klíně a druhá skoro celou cestu v klidu v přepravce prospala, prý mňoukala jen na začátku cestu a když auto zastavilo.

Fikovnice
Fikovnice (4497 příspěvků) 03.09.2023, 22:00:10 xxx.xxx.63.80
Rezzzy:

Ještě jsem si vzpomněla na kočku našich. Vozili ji skoro každý víkend na chalupu. V zadu v krabici řvala jak, no řvala strašně, ale pak u mamky na klíně vepředu byla spokojená, takže se přepravka nepoužívala, a dvě koťata z mého odchovu, jeli daleko . Jedna si vyřvala hlazení na klíně a druhá skoro celou cestu v klidu v přepravce prospala, prý mňoukala jen na začátku cestu a když auto zastavilo.


U nás to bylo podobné…

Fido na klíně mamky býval v autě klidnější…ale je to holt nebezpečné a zřejmě i zakázané takto cestovat se zvířetem.

I když Flokáč ty cca 3km sedával na sedadle spolujezdce a když nás jednou zastavili cajti, tak Floky s tím svým úsměvem se na pána policajta culil skrz otevřené okýnko. No a kupodivu nedostala jsem ani napomenutí, jen hláška:"Áááá, paní si veze s sebou hlídače!🤣 Tak jeďte!"

Kilian
Kilian (1003 příspěvků) 05.09.2023, 19:10:08 xxx:xxx.cbcd:2ce5

…autem na chalupu kocour i kočka v pohodě v přepravce a třetí kočka je zvyklá jenom na klíně….jinak po Praze v MHD všichni tři na kšírech v klokance…. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.