Aktuálně: 4 694 inzerátů177 100 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Benešovský holub

Anonymní (neregistrovaný) 04.09.2023, 19:15:41 xxx.xxx.37.127

Často se uvádí že benešovský holub je řazen k užitkovým plemenům. Nějak mi to na něj nepasuje ale asi jde jenom o některý barevný ráz?

Koutak
Koutak (38 příspěvků) 06.09.2023, 20:33:49 xxx.xxx.168.33

Benešovský holub byl vyšlechtěn jako užitkové plemeno.Ano v minulosti tomu tak bylo.Původní benešáci  byli pouze modří bezpruzí a byli to perfektní polaři,vynikali v množství odchovaných holoubat a dá se říci,že odchovávali celoročně.Choval jsem je několik let společně se Slezským barevnohlávkem  a dnes mohu klidně říci,že v té době nebyl u nás lepší užitkový holub.Pozor bavím se o době před  40ti lety.V dnešní době už se benešák chová ve všech zbarveních a jako z každého plemene se z něho stal výstavní “bambuláč”.Pokud chcete ještě nezničeného benešáka hledejte.Určitě někde ještě u někoho  létají a když ne,tak z “bambuláče” lze za pár let zase udělat životaschopného benešáka.Holub zůstane vždy holubem a záleží jen na přístupu ,jak se k němu člověk chová.Věřte,že vím o čem píši.Každý holub,který  u původního majitele neodchovával,tak u mě do dvou let  chrlil holoubata. Zdraví Kouťák


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.