Aktuálně: 4 672 inzerátů177 240 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Jak vyčistit škrabadlo?

biaca
biaca (587 příspěvků) 10.09.2023, 10:13:01 xxx.xxx.47.71

Zdravím, 

má někdo nějaký nápad jak plně vyčistit škrabadlo? Nemyslím, že bych pouze vyprala pelíšek - ale jak vyčistit zbytek. Tedy použila jsem páru, ale stále se mi to nezdá ono. 

Nějaký nápad? Jak čistíte škrabadla Vy?

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 10.09.2023, 10:31:54 xxx.xxx.55.33
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 10.09.2023, 10:13:01

právě kvůli tomu mám škrabadlo dřevěné, kde se da z poliček všechno sundat a vyprat.

lesnizinka
lesnizinka (1608 příspěvků) 10.09.2023, 10:42:18 xxx.xxx.16.181

Jakové škrabadlo? Mám teď takové to škrabadlo válec. Je tlustý, stabilní, mám ho na to, aby si kočky pohodlně vyskočily na stůl(linku v pracovně) kde mají misky. Když luxuju, přejedu ho vysavačem. Jinak na něm nějak není co čistit. Neřkuli u vašich bytových koček s čistýma nohama. Co chcete vlastně vyčistit? Na případnou desinfekci, což já vůbec neřeším, vám ta pára přece stačí. 

biaca
biaca (587 příspěvků) 10.09.2023, 13:40:07 xxx.xxx.47.71

Jednoduše jsem detailista - když generální úklid pokoje tak se vším všudy - už jsem přerovnala knihovnu, šatník. A škrabadlo, které původně bylo světle šedé už je tmavě šedé. Jednoduše bych mu chtěla vrátit původní lesk, po dvou letech používání. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2289 příspěvků) 10.09.2023, 13:56:15 xxx.xxx.61.17

Půjčte si pořádný vodní vysavač. Jako že ne lidl vysavač nebo concept, ale opravdický. Čistič na čalounění. Napatlá to šamponem a za chvíli vysaje. Někde se to v prodejnách koberců i půjčuje, ale nějaký karcher bla bla už má doma hodně lidí.

Fikovnice
Fikovnice (4497 příspěvků) 10.09.2023, 14:29:10 xxx.xxx.62.98
megi-the-pes:

Půjčte si pořádný vodní vysavač. Jako že ne lidl vysavač nebo concept, ale opravdický. Čistič na čalounění. Napatlá to šamponem a za chvíli vysaje. Někde se to v prodejnách koberců i půjčuje, ale nějaký karcher bla bla už má doma hodně lidí.


Megi, pardon za OT: Už jsem tu kdysi psala o fleku na čalounění auta… Předpokládám (vytvořila jsem další mastný flek - rohlíky promastily sedačku přes sáček), že by toto, co doporučujete Biace, bylo řešení i pro mě.

Akorát teda musím kouknout na ceny, i na to zapůjčení. 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 10.09.2023, 15:48:08 xxx.xxx.195.114

Ja pořídila strom, kde jen se sundavaci a lze do pračky, jinak mám farní vysavač, když je flek na koberci, sedačce nebo něčem, co nejde do pračky, vezmu čistič (jar, mýdlo, Sanytol, …) kartáč, vodu a vysaju 

kometa
kometa (4377 příspěvků) 10.09.2023, 15:50:16 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Půjčte si pořádný vodní vysavač. Jako že ne lidl vysavač nebo concept, ale opravdický. Čistič na čalounění. Napatlá to šamponem a za chvíli vysaje. Někde se to v prodejnách koberců i půjčuje, ale nějaký karcher bla bla už má doma hodně lidí.


A nezíská tím škrabadlo nový, jiný pach, který bude kočkám vadit? Jsou to fajnovky, že jo.

biaca
biaca (587 příspěvků) 10.09.2023, 16:56:17 xxx.xxx.47.71

U babičky je vodní vysavač, ale ten to neřeší - neprotáhla bych tam hadici. Já škradadlo pravidelně čistím párou, a když se jeden z kluků poblije, tak sanitolem.   Nové škrabadlo zatím kupovat nechci, takže asi mi zbývá pouze Vanish a kartáček. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2289 příspěvků) 10.09.2023, 17:03:54 xxx.xxx.61.17

vanish…  kyselé zelí a sůl
soda, ocet, navíc výhoda neutralizace pachů
to je vše

žádný kartáč, stačí vymačkat šťávu a dát jen “suché” zelí, nechat ležet a pak povysávat, třeba vysavač krbový, do dílny atp., nebo normálně sebrat rukou, je to jen zelí…

kometo, vážně? do tepovače čističe bla bla můžete dát jakýkoli prostředek

kometa
kometa (4377 příspěvků) 10.09.2023, 17:34:18 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

vanish…  kyselé zelí a sůl
soda, ocet, navíc výhoda neutralizace pachů
to je vše

žádný kartáč, stačí vymačkat šťávu a dát jen “suché” zelí, nechat ležet a pak povysávat, třeba vysavač krbový, do dílny atp., nebo normálně sebrat rukou, je to jen zelí…

kometo, vážně? do tepovače čističe bla bla můžete dát jakýkoli prostředek


Já tepovač čistič bla bla bla nepoužívám. Šlo mi jenom o ten pach. Aby to kočky neodpudilo nebo nenutilo přeznačkovat. Jako psy.

Tenurri
Tenurri (337 příspěvků) 13.09.2023, 15:08:15 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.09.2023, 17:34:18

Tak to by byl stejný problém i s pracím prostředkem a aviváží? 
Já mám asi divné kočky, oni si vždycky do všeho voňavého a vypraného nadšeně lehnou a čisté prádlo musím hned uklízet 😀 …

Takže vyprané pelechy ze škrabadla jsou vždycky pár dnů po vyprání terno a kočky pak ještě jako bonus voní jako vyprané prádlo.

Ale upřímně jsem to nikdy nijak extra nečistila…sisalové části projedu vysavačem, spodek škrabadla taky normálně běžně při luxování. Pelechy jsem vždy jen odchlupila a hodila do pračky, následně sušičky.
Drhla jsem to nějak víc jen když se nějaké kočce stala nehoda…klasicky sanytolem a pak pračka.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.