Aktuálně: 4 935 inzerátů174 257 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Zápach z tlamy

Anonymní (neregistrovaný) 12.09.2023, 18:23:07 xxx.xxx.1.297

Dobrý den, co může znamenat zápach z tlamky kočky? Normálně nikdy nepáchla ale teď při zívnutí jde cítit nepříjemný zápach. Mám strach aby to neznamenalo nějakou nemoc? Krmení je pořád stejné, převládají granule a občas maso. Zkažené zuby jsou také možnost?

Fikovnice
Fikovnice (4300 příspěvků) 12.09.2023, 19:05:38 xxx.xxx.61.96
Anonymní:

Dobrý den, co může znamenat zápach z tlamky kočky? Normálně nikdy nepáchla ale teď při zívnutí jde cítit nepříjemný zápach. Mám strach aby to neznamenalo nějakou nemoc? Krmení je pořád stejné, převládají granule a občas maso. Zkažené zuby jsou také možnost?


Dá se ten zápach popsat???

Jinak bude smrdět zvíře se zánětem v tlamě, jinak se selhávajícími ledvinami, jinak, pokud by (hypoteticky) kočka šla do ketoacidózy (poslední měsíce je to můj strašák - kocour mi onemocněl diabetem).

kometa
kometa (4195 příspěvků) 12.09.2023, 20:18:13 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, co může znamenat zápach z tlamky kočky? Normálně nikdy nepáchla ale teď při zívnutí jde cítit nepříjemný zápach. Mám strach aby to neznamenalo nějakou nemoc? Krmení je pořád stejné, převládají granule a občas maso. Zkažené zuby jsou také možnost?


Také. Chce to vyšetření u veta. Může to být i něco horšího Viz Fikovnice.

Tenurri
Tenurri (310 příspěvků) 12.09.2023, 20:41:31 xxx.xxx.110.133

Koukněte na zuby. Naší kočce začalo smrdět z tlamky, když se jí usazoval zubní plak a kámen(?). Už dvakrát proběhlo čištění u veta (pokaždé byla narkóza kvůli jinému vyšetření). Jinak to udržujeme docela úspěšně kelpou. Zápach se po čištění eliminoval, dokázali jsme to podchytit včas, takže zuby neutrpěly. Zkuste se tam kočeně podívat, většinou to je dost dobře vidět. Pokud má zuby v pořádku, může to značit závažnější problémy, jak je psáno výše.

Anonymní (neregistrovaný) 13.09.2023, 08:18:33 xxx.xxx.1.297

Děkuji za vaše odpovědi. Já to nepoznám ty zuby, nic tam nevidím, odpoledne zajedu pro jistotu k veterinářce.

Anonymní (neregistrovaný) 01.01.2024, 16:37:59 xxx.xxx.49.51

Zápach může značit mnoho věcí, od nevinného zápachu způsobeného požíráním masa, to bývá někdy cítit až po začínající zánět dásní nebo dokonce potíže s ledvinami, takže vet jediná možnost.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.