Aktuálně: 4 837 inzerátů175 160 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Kaštany pro papoušky

Anonymní (neregistrovaný) 14.09.2023, 07:23:55 xxx.xxx.33.30

Ahoj, mohou se dávat papouškům kaštany nebo žaludy? Díky.

zjarda
zjarda (125 příspěvků) 15.09.2023, 09:31:19 xxx.xxx.139.178

Zdravím, tak jsem se opět trochu pobavil😭Nemůžu nějak pochopit, kde na to nebo něco podobného ti lidé chodí?! Můžu pochopit, že každý se nějak učí, ale tohle mě nikdy ani ve snu nenapadlo. Já se učil a sbíral informace asi od 6-ti let, nebylo hodně literatury a nějaký internet, mobily…španělská vesnice! Ale myslím, že kdybych přišel za nějakým starým chovatelem s podobným dotazem, tak přinejlepším mě vyhodí ven jak špinavé prádlo! Ale to bych si nikdy ani nedovolil, lidé navzájem se k sobě lépe chovali a ctili se a když nám mladým něco radili, tak jsme byli šťastní jako blechy. Ale to teď se už nenosí a u dnešní mládeže to vůbec nehrozí! 

Omlouvám se, že jsem si trochu zaspomýnal 😉s pozdravem Zappe 

Anonymní (neregistrovaný) 15.09.2023, 13:37:08 xxx.xxx.195.189
zjarda:

Zdravím, tak jsem se opět trochu pobavil😭Nemůžu nějak pochopit, kde na to nebo něco podobného ti lidé chodí?! Můžu pochopit, že každý se nějak učí, ale tohle mě nikdy ani ve snu nenapadlo. Já se učil a sbíral informace asi od 6-ti let, nebylo hodně literatury a nějaký internet, mobily…španělská vesnice! Ale myslím, že kdybych přišel za nějakým starým chovatelem s podobným dotazem, tak přinejlepším mě vyhodí ven jak špinavé prádlo! Ale to bych si nikdy ani nedovolil, lidé navzájem se k sobě lépe chovali a ctili se a když nám mladým něco radili, tak jsme byli šťastní jako blechy. Ale to teď se už nenosí a u dnešní mládeže to vůbec nehrozí! 

Omlouvám se, že jsem si trochu zaspomýnal 😉s pozdravem Zappe 


Tím že se dotyčný zeptal tak taky sbírá informace. Vy, vzhledem k tomu, že je vám jeho dotaz k smíchu, se taky stále ještě učte a neposmívejte se.

Kaštany a žaludy můžete podávat, nesmí být samozřejmě zčernalé a plesnivé, opatrnost podobně jako u ořechů, samozřejmě zase stejně tak jak u ořechů podávat jen s mírou. Ptáci se s nimi i výborně zabaví, zkuste například i šišky borovice. Ale je to spíše pro větší druhy papoušků se silnějšími zobáky.

zjarda
zjarda (125 příspěvků) 16.09.2023, 11:09:02 xxx:xxx.407f:9c26
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.09.2023, 13:37:08

Zdravím, pane(ní) anonymní a nepodepsaný, moc vám děkuji za radu a dobře vím, že každý se učí celý život a nebo aspoň by se měl! Já se nikomu neposmívám, nesměji ani neurážím(když nejsem urážen já), spíš nad tím tiše břečím! A kdyby tomu tak bylo, tak na svých stránkách nemám žádné rady, typy, recepty atď. Jen pro vaše info.

Nevím koho jste přesvědčil ohledně těch kaštanů a žaludů, ale určitě NE!  Procestoval a navštívil jsem už toho dost, několikrát Loro park i La Veru, Europu, Indii a NIKDE  jsem neviděl ani neslyšel, že by podávali papouškům něco podobného! Ano ty šišky  z borovice nebo smrku jsou v pořádku👍

S pozdravem Zappe 

Anonymní (neregistrovaný) 16.09.2023, 13:52:45 xxx.xxx.195.189
zjarda:

Zdravím, pane(ní) anonymní a nepodepsaný, moc vám děkuji za radu a dobře vím, že každý se učí celý život a nebo aspoň by se měl! Já se nikomu neposmívám, nesměji ani neurážím(když nejsem urážen já), spíš nad tím tiše břečím! A kdyby tomu tak bylo, tak na svých stránkách nemám žádné rady, typy, recepty atď. Jen pro vaše info.

Nevím koho jste přesvědčil ohledně těch kaštanů a žaludů, ale určitě NE!  Procestoval a navštívil jsem už toho dost, několikrát Loro park i La Veru, Europu, Indii a NIKDE  jsem neviděl ani neslyšel, že by podávali papouškům něco podobného! Ano ty šišky  z borovice nebo smrku jsou v pořádku👍

S pozdravem Zappe 


Jsou to, i pro ptáky, jedlé plody stromů, zkuste a uvidíte, hlavně žaludy mají úspěch. Mimochodem, ty žaludy mají rádi i naši datlovití ptáci.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.