Aktuálně: 4 644 inzerátů177 452 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Problémy s chůzí

Anonymní (neregistrovaný) 16.09.2023, 11:04:25 xxx.xxx.123.103

Dobrý den, prosím o radu, setkal se někdo s tímto? Už se nám to stalo teď podruhé. Kočce jakoby ochrnou zadní končetiny a padá na zadek a nemůže se postavit. Jakoby se plazí a při snaze postavit se překlopí na bok.

Vyšetřením byly vyloučeny ortopedické potíže a ještě jsme dostali vitamín B. Údajně to měla způsobovat porucha v mozku a nervový aparát. Celkově je zpomalená a chodí pomalu.

lesnizinka
lesnizinka (1619 příspěvků) 16.09.2023, 20:57:20 xxx.xxx.90.45

Neporadím, ale celkem mě to překvapilo, protože totéž mi popisovala teta s jejich kočkou. Od mala, nebo spíše jak dospěla, začala mít vámi popisované problémy. Jezdili s ní na kliniku, kde je více doktorů, příčinu nezjistili, prý asi něco nervového, vrozeného, něco jako epilepsie. Stav se během dvou let lepšil, horšil a pak jednou přišla s ránou v třísle, něco ji porvalo, nebo auto neví, ale za dva dny umřela. Chci tím jen říct, že diagnoza byla: něco s nervy, neléčitelné. 

Anonymní (neregistrovaný) 17.09.2023, 08:10:32 xxx.xxx.123.103
lesnizinka:

Neporadím, ale celkem mě to překvapilo, protože totéž mi popisovala teta s jejich kočkou. Od mala, nebo spíše jak dospěla, začala mít vámi popisované problémy. Jezdili s ní na kliniku, kde je více doktorů, příčinu nezjistili, prý asi něco nervového, vrozeného, něco jako epilepsie. Stav se během dvou let lepšil, horšil a pak jednou přišla s ránou v třísle, něco ji porvalo, nebo auto neví, ale za dva dny umřela. Chci tím jen říct, že diagnoza byla: něco s nervy, neléčitelné. 


Aha díky, skoro stejná zkušenost a podobný závěr veterináře - nervový aparát. Takže asi to není úplně ojedinělý případ. Ještě k němu půjdeme jednou, ale pokud je to neléčitelné, tak je to moc smutné.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 17.09.2023, 13:44:44 xxx.xxx.63.26

Přidávám se…😢

Fido chodí stále méně. Neochrnuje, nepadá, jen pořád polehává. Když jde, klape fakt drápy zadních nohou. Ve výtahu si opět lehl na podlahu a dnes jsem jej šla v noci vypustit a on si lehl doprostřed silnice! Nebojím se, že by neutekl, kdyby náhodou jelo auto, ale teď už to vše je podezřelé. 

Buď teda diabetická polyneuropatie nebo únava…anebo něco ještě jiného. Domlouvám návštěvu na VFU. Ta naše nová paní dr., nevím, zda to byla dobrá volba. Má malé dítě, ordinuje jednou týdně, nestíhá…

Edit: Ale třeba na postel, kterou mám dost vysoko, za mnou vyskočí. Nevím. Vím, že bez veta se nehneme dál. Přesto se ptám, nemáte někdo nějaký nápad, oč by mohlo jít? Dělala vám to někdy některá z vašich koček?

Noční glykémie: 14. Není to dobré, ale není to až taková hrůza (na jakou jsem u něj byla zvyklá).

Ještě jedno edit: Jak jsem jej v noci vedla ven, prohrábla jsem mu srst a hlavně u ocasu zas mi zůstávaly trsy chlupů v ruce.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 17.09.2023, 13:54:53 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, prosím o radu, setkal se někdo s tímto? Už se nám to stalo teď podruhé. Kočce jakoby ochrnou zadní končetiny a padá na zadek a nemůže se postavit. Jakoby se plazí a při snaze postavit se překlopí na bok.

Vyšetřením byly vyloučeny ortopedické potíže a ještě jsme dostali vitamín B. Údajně to měla způsobovat porucha v mozku a nervový aparát. Celkově je zpomalená a chodí pomalu.


Viz bodlinka. Jiný veterinář.

Tenhle mi připomíná jednu paní doktorku, která mi na vyhřezlou ploténku, kdy už jsem za sebou tahala nohu jako Peyrac, předepsala teplo a Algifen. A za tři dny jsme byla po operaci, protože jsem šla jinam.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 17.09.2023, 13:56:30 xxx.xxx.63.26
kometa:

Viz bodlinka. Jiný veterinář.


Kometo, proč mi nechcete odpovědět na můj dotaz (SZ)? Přísahám, že v těchto věcech jsem naprosto diskrétní… 

Ostatním omluva za OT.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 17.09.2023, 13:59:02 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Kometo, proč mi nechcete odpovědět na můj dotaz (SZ)? Přísahám, že v těchto věcech jsem naprosto diskrétní… 

Ostatním omluva za OT.


Jejda! Já odpověděla, ale asi jsem nedala odeslat nebo jsem ťukla vedle. Napraveno.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 17.09.2023, 14:06:48 xxx.xxx.63.26
hmn:

fíkovnice, hodně bych se rozmýšlela ho pouštět v noci ven.


Hmn, to mi říká dost lidí…to, co Ty.

Jenže vem si, že je mu deset let. Deset let chodil ven, já to teď redukuji, že chodí třeba každou druhou noc. Ale když jej tedy nepustím, nedávám ten jeho pláč.😢Nejdřív sedí u dveří, naštěstí přestal rvát vše, co bylo v dosahu, když jsem hned nevyskočila a nešla s ním ven. Ale začne opravdu plakat a odejde do zadního pokoje a fakt se nebojím napsat, že to mňoukání je pláč.

Každopádně nechávám jej venku výrazně kratší dobu a když to jde, sedím s ním pod balkóny. On je nadšený, obvykle se mi usadí na klín a přede + jemně se do mě zatíná a pozoruje okolí. Jenže to bohužel nemůžu praktikovat pořád, sama jsem už tak “vycimbaná” (nebo jak se to píše 😀), prostě nevyspalá, unavená, frustrovaná z jeho nemoci. 

Teď (i když je neděle) jsem fakt začala organizovat další vyšetření (tentokrát asi na VFU). Já blbka si nezapsala jméno dr., která mi tehdy v nouzi darovala vhodné stříkačky. Byla velmi milá a vstřícná…

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 17.09.2023, 14:18:16 xxx.xxx.63.26

Ještě jedna “zajímavost”: On (Fido) na 99% ten noční venek proleží. Zjistila jsem dokonce, že ví, které je moje auto…a v posl. době, když pro něj nad ránem jdu, obvykle vyběhne zpoza mého auta. Takže vlastně on běhat může, ale “šetří se”, jak jsem psala - buď únava nebo něco jiného.

Přitom zase přibral, to je jedno z pozitiv léčby - zastavil se ten rapidní úbytek váhy…a naopak zase na hmotnosti něco nabral.

Znovu edit: Bolesti dle mě nemá. Třeba v tom výtahu se svalí na bok a začne vyžadovat mazlení. No a u toho se může upříst, všelijak se slastně protahuje, vrká, nastrkuje hlavu na pomazlení.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.