Aktuálně: 4 939 inzerátů174 348 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Nejmazlivější plemeno

Anonymní (neregistrovaný) 23.09.2023, 07:47:30 xxx.xxx.105.4

Dobré ráno, chceme si pořídit kočičku a rozhodujeme se nad správným výběrem plemene. Bude s námi bydlet v bytě 3+1 a zajímalo by nás, jaké plemeno je nejmazlivější, dáli se to tak snadno říct? Děkujeme.

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 23.09.2023, 08:00:34 xxx.xxx.7.166

Devon Rex, Habeška jsou velmi umazlena plemena silně fixovana na majitele. Tzn. nemají rady samotu a potřebuji spoustu společného času, ve kterém si jim budete aktivně věnovat. 

kometa
kometa (4198 příspěvků) 23.09.2023, 08:31:30 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobré ráno, chceme si pořídit kočičku a rozhodujeme se nad správným výběrem plemene. Bude s námi bydlet v bytě 3+1 a zajímalo by nás, jaké plemeno je nejmazlivější, dáli se to tak snadno říct? Děkujeme.


Viz výše.

Ragdoll, MCO, habešská, sfynx… Ale(!) mazlivé a kontaktní plemeno současně znamená, že těžko snáší samotu. Pokud doma netrávíte moc času (jako já, proto mám kocoury dva a zcela obyčejné), tak bude kočka trpět a ze stresu všechno ničit a všude močit.

Opravdu to uvažte. A hlavně nekupujte bez PP, inzerátů je tady fůra. Ať nekoupíte nějaký Adidas, který si na něj jenom hraje.

Doron
Doron (1788 příspěvků) 23.09.2023, 14:38:45 xxx.xxx.24.46

Taky záleží, jestli chcete takovou klidně mazlivou ( to je třeba moje britka) nebo aktivně mazlivou a závislejší  jako jsou třeba orientálky. 

Mazlivost se pozná už u koťátka, vrní, ducá do vás hlavičkou, vyhledává kontakt. Neberte si plachou kočku s tím, že se otrká a ochočí, jděte na jistotu.

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 23.09.2023, 16:34:02 xxx.xxx.90.252
Doron:

Taky záleží, jestli chcete takovou klidně mazlivou ( to je třeba moje britka) nebo aktivně mazlivou a závislejší  jako jsou třeba orientálky. 

Mazlivost se pozná už u koťátka, vrní, ducá do vás hlavičkou, vyhledává kontakt. Neberte si plachou kočku s tím, že se otrká a ochočí, jděte na jistotu.


Já chtěla napsat, že určitě ne britku ale: Niki má taky mazlivého Pučmeldu. Náš Viktorek se mazlí víc, než holka Gucci. U obou bych dodala: maximálně jednou denně, ne moc a musí přijít sami😉Gučina, když nemá náladu a zjistí, že ji jdu jen trochu pohladit, normálně zdrhne a ví, že ji v zahradě nedoběhnu😏

Doron
Doron (1788 příspěvků) 23.09.2023, 17:10:27 xxx.xxx.24.46
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 23.09.2023, 16:34:02

Lilinka se u nás narodila a já si ji mezi koťaty pečlivě vybrala. Má úžasnou povahu, je milá a přitom nevtíravá.

 A má u psů velkou autoritu.

Když to dva mladý ve hře přeženou a jeden bolestí vykvikne, vlítne na ně jak domovnice, zaječí a oni si hned lehnou a dělají, že spí 🤣. Je to strašná sranda.

S nejstarším Gučákem společně vyrůstali , jsou jedno tělo, jedna duše, dokonce za ním chodila, aby jí masíroval bříško při porodu.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 24.09.2023, 01:22:18 xxx.xxx.62.135
Doron:

Lilinka se u nás narodila a já si ji mezi koťaty pečlivě vybrala. Má úžasnou povahu, je milá a přitom nevtíravá.

 A má u psů velkou autoritu.

Když to dva mladý ve hře přeženou a jeden bolestí vykvikne, vlítne na ně jak domovnice, zaječí a oni si hned lehnou a dělají, že spí 🤣. Je to strašná sranda.

S nejstarším Gučákem společně vyrůstali , jsou jedno tělo, jedna duše, dokonce za ním chodila, aby jí masíroval bříško při porodu.


Doron, to bys sem mohla někdy vložit nějaké videjko, jak dělá čičina u vás pořádky!🤣

Doron
Doron (1788 příspěvků) 24.09.2023, 01:37:08 xxx.xxx.30.49
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 24.09.2023, 01:22:18

To se nedá stihnout.. A stane se to tak jednou za měsíc. Ona řeší opravdu jen vážný situace 😊.  Není to nějaká šikanátorka.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 24.09.2023, 01:54:47 xxx.xxx.62.135
Doron:

To se nedá stihnout.. A stane se to tak jednou za měsíc. Ona řeší opravdu jen vážný situace 😊.  Není to nějaká šikanátorka.


Řeší jen vážné situace?😀👍

Je uvědomělá…😄

Až/jestli vůbec někdy nebudu ve stresu s Fidoušem, tak jsem na ten Tvůj zvěřinec náramně zvědavá!😉🌷

Jinak zadavatelce bych třeba já doporučila MCO (asi proto, že ji vlastním😄), Elsa je mazlivá, dokonale bytová (nikdy jsem nezaznamenala nějakou její touhu po venku) a zároveň je flegmoška…ale samozřejmě, jak je psáno výše, je to i o jedincích.

Také je poměrně majetnická - chce mě mít často jen pro sebe; a vlastně se to netýká jen mě. Před dvěma dny se obětí koček stala chuděra kobylka. Kuky poctivě číhal a lovil, Elsa to chvíli zpovzdálí pozorovala, pak rozvážným krokem přišla a…kobylku zalehla. A ležela a nehýbala se (Elsa). Prostě sebrala Kukymu kořist svým typickým způsobem!😂

Anonymní (neregistrovaný) 09.11.2023, 08:44:51 xxx.xxx.100.193

Slyšela jsem, že dlouhorsté kočky jsou mazlivější než krátkosrsté. Jestli to je pravda nevím a pak samozřejmě kastráti jsou mazlivější.

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 09.11.2023, 09:22:45 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.11.2023, 08:44:51

Kastráti? Neřekla bych. Mám oba kastrované, kočku i kocoura, ale o nějaké mazlivosti si můžu nechat zdát😛

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 09.11.2023, 10:08:05 xxx.xxx.213.168

Já bych třeba zase řekla, že úplně nejvíc mazlivý kočky jakou takový ty vesnický “obyčejný”. Skoro každá se mi vždycky narvala pomalu až na hlavu, jak se chtěla mazlit 😀…kočka od kamarádky se mi třeba hodinu nehne z klína a vrní jak motůrek a udělala to i když mě viděla poprvé…
já tuhle mazlící urputnost od svých “fon” koček vůbec neznám. Oni projevují tu lásku trochu jinak…mi přijde. Jasně, může to být o jedinci. Ale u těch obyčejných micek mi to přišlo docela globální (když se nebály lidí). Asi to může být i tím, že tu pozornost nemívají/neměli tolik? Kamarádka má jednu kočku nalezenou, druhou z útulku…třetího se nedávno někdo zbavoval (byl v docela blbým stavu - pohublej, takovej…nedorostlej)…a všechny tři kočky mají z jakýhokoliv kontaktu úplně až eufórii😀 …naše vesnický, když jsem byla malá, to tak měly taky. 

Já kolikrát našeho MCO kocoura pohladím, on se znechuceně zvedne a odejde tak, abych na něj nesahala, protože nemá náladu, což samozřejmě respektuju.

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 09.11.2023, 10:40:25 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 09.11.2023, 10:08:05

já tuhle mazlící urputnost od svých “fon” koček vůbec neznám. Oni projevují tu lásku trochu jinak…mi přijde. - přesně, pod to bych se podepsala👍

hmn
hmn (1026 příspěvků) 09.11.2023, 11:40:04 xxx.xxx.8.11

tak když se uvedu na gauči do vodorovné polohy, tak hrudník dlouho neobsazen nezůstane….i tři se na člověka vejdou 😀

kočky obyč.

kometa
kometa (4198 příspěvků) 09.11.2023, 13:38:16 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Slyšela jsem, že dlouhorsté kočky jsou mazlivější než krátkosrsté. Jestli to je pravda nevím a pak samozřejmě kastráti jsou mazlivější.


Znovu - je to o jedinci. Ne o dlouhých(krátkých) chlupech nebo (ne)kastraci.

e-katze (neregistrovaný) 11.11.2023, 10:55:14 xxx.xxx.4.152

To jeden z nejvěších omylů u koček, když nevím z jakého důvodu si lidé myslí, že vykastrovaní jedinci jsou mazlivější, není to ale pravda.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.