Aktuálně: 4 831 inzerátů175 410 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Páření amazoňanů

zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
22.05.2008, 10:09:10 xxx.xxx.111.1
Na kameru jsem natočil pokusy o páření mých amazoňanů venezuelských. Jsou jim sice teprve 2 roky ale poslední dny je vidím často krmit a několikrát denně i pokoušet o páření. Jeden takový pokus jsem natočil, můžete kouknout zde:
http://www.youtube.com/watch?v=vfI-sSb4fSg
(samec má na samici vždy pouze jednu packu, druhou sedí na větvi. Samice si vždy přisedne a zvedne ocas, což je na videu dobře vidět)
cone
cone (1412 příspěvků) 22.05.2008, 13:11:24 xxx.xxx.85.196
Ahoj Zbyňku, koukal jsem na to a vypadá to velice slibně, je vidět, že pár je harmonický. Jen nevím s tím věkem, ještě jsem nezaznamenal zmínku o odchovu u jakýchkoliv dvouletých amazoňanů, ale na druhé straně když dokáži arové horští vyvést mladé ve dvou letech, tak proč ne.Ale i tak je to fajň, pokud to nebude letos, tak příští sezona se povede. Gratulace Cone
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
22.05.2008, 16:53:11 xxx.xxx.111.1
Amazoňani to jsou mí. O odchovu zatím neuvažuju, vlastně ani nemají připravenou boudu, kterou se chystám dat až příští rok. Ve 2 letech by asi opravdu neodchovali, spíš jsou to pouhé pokusy ale je to dobrá známka. Chovatel, od kterého je mám, říkal, že mu odchovali až v 5 letech (2 páry) ale ostatní chovatelé říkají, že ve 3 letech už bývá první snůška ale třeba neoplozená, tak uvidíme.
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
03.06.2008, 17:55:54 xxx.xxx.111.1
Nedalo mi to a boudu jsem udělal, nic si od toho neslibuji, jen aby si na ni zvykli, což už se podařilo, první den byli dost vyjeveni na druhé straně voliéry ani se nešli pořádně nažrat. Druhý den už ale oba seděli na bidle před budkou a dneska ráno už byla samice i ve vnitř. Oba amazoňani budku dost likvidují, snad nějaky rok vydrží, rozměry dna 40x40, výška 80cm, vletový otvor 11cm.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.