Aktuálně: 4 956 inzerátů174 143 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Luxus

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 28.09.2023, 13:47:19 xxx.xxx.177.249
biaca:

Dnešní praktika z portugalštiny. Něco takového bych chtěla pro kluky - oni by se mohli zbláznit. 

https://www.instagram.com/reels/audio/236213375966948/


Já už pár takových bytů viděla, teda jen na obrázcích…

Je to můj sen, samozřejmě neuskutečnitelný. Ale kochám se jen tou představou, jak by se na tom kočky vyřádily!👍

Btw, Biaco dávala jsi někdy třeba fotky stromů, které máš pro ty svoje pardály? ;-) Kolik oni vlastně váží? A jak moc jsou aktivní?

biaca
biaca (546 příspěvků) 28.09.2023, 14:43:04 xxx:xxx.b619:a579

Ahoj Fíkovnice, 

já bohužel speciální stromy nemám. Mám v ložnici tedy velké škrabadlo, dva mostíky, a škrabací sisalový vak (to je hit). No a v kuchyni mají pouze kolo a velmi staré škrabadlo (po kocourovi od tety - ale nechci ho vyměnit, jelikož je to takové skvělé místo na manipulaci s kocoury - adekvátní výška pro podávání léků či česání a navíc je oblíbené, ale vypadá otřesně). 

Poptávala jsem škrabadlo a dokonce velmi pěkný návrh jsem dostala, vlastně to byla taková větev na šplhaní větvící se nad postel (ale tvůrci za toto dílo chtěli 30 tis.) Takže pokud víš, o nějakém šikovném truhláři v okolí Jablonce n.N. - tak dej vědět měla bych tady pro něj nějakou práci - mohl by udělat i špajz v předsíni /zatím jsem sehnala pouze truhláře, který by chtěl udělat jen to moderní vysouvací skříň, ale já chci tradiční, aby se mi hodila k zbytku vybavení./

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 28.09.2023, 14:49:02 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 28.09.2023, 14:43:04

To bohužel nevím…

Však víš, že jsem od Tebe daleko. Já bych pro Elsu také ráda nějaký bytelnější strom. Ale vlastně ani nevím, kam by se v panelákovém bytě umístil…😟🤔

biaca
biaca (546 příspěvků) 23.02.2024, 11:54:41 xxx.xxx.47.71

Tak jsem klukům nechala udělat nové škrabadlo - tedy spíše Iginovi ten je z něj nadšený. Kliminek zatím nepochopil schody. Tak dlouho jsem o něm snila. Postupně budu rozšiřovat, ale zatím první část. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 23.02.2024, 14:28:36 xxx.xxx.198.226

Kocour má takhle - šikovné je, že je to posazené na té polici, takže to nezavazí na zemi. Klidně by se to mohlo opírat třeba o radiátor nebo o sekretář, a prostě být ukotvené pod stropem. Ono “opírat” není úplně správné slovo, strom je přišroubovaný ke stropu, do té police v podstatě jenom visí. Kocour přes 6 kilo po něm lítá bez problému.

Obrázek
Orionka (neregistrovaný) 23.02.2024, 20:15:00 xxx.xxx.64.54

To je opravdový strom z lesa, sadu ?

U Fikovnice by asi byl největší problém dostat ho do výtahu. I když silní chlapi by ho vynesli, když vynesou třeba piano 😉. Ukotvit strom v paneláku ? Trochu vrtání a určitě by to šlo. Ty “schůdky” u biaky jsou taky pěkné.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.