Aktuálně: 4 831 inzerátů175 461 diskuzních příspěvků17 764 uživatelů

Cestování letadlem

Anonymní (neregistrovaný) 29.09.2023, 11:26:25 xxx.xxx.258.109

Mám možná trochu nezvyklý dotaz, ale zajímalo by mě, zda už někdo z vás cestoval s mazlíčkem (kočkou, psem) v letadle a zvířátko měl u sebe a ne v prostoru pro zvířata. Slyšela jsem o tom, že do určité váhy zvířete ho mohu mít u sebe. Manžel mě neustále přemlouvá k návštěvě našich známých ve Španělsku, tzn. min. 2 hodiny letu. Děsím se představy, že bych měla nechat svoji kočindu „někde“ zavřenou. Už jsem četla články, kterak zvířata zavírají do prostor v letadle s neúnosnou teplotou (max. vedro či naopak velká zima). Nechtěla bych, aby byla kočička jakkoliv takto stresovaná. Cestování autem, autobusem je nevadí, na lidi je zvyklá, ale těch 2 500 km je poměrně daleko i pro člověka v autě ne tak pro kočku. Chtěla bych si přečíst Vaše zkušenosti. Věřím, že pokud situace nastane, bylo by naší čičině lépe doma třeba u mých rodičů, ale vzhledem k tomu, že je na nás velmi citově závislá a my na ji možná ještě více , toto řešení nepřipadá v úvahu. Díky za odpovědi Daniela

Xerxova
Xerxova (784 příspěvků) 29.09.2023, 11:58:24 xxx:xxx.ca2b:5a81

musíte si zjistit, zda přepravují malá zvířata na palubě a za jakých podmínek (je dána maximální hmotnost a velikost přepravky včetně hmotnosti zvířete). Kočka by se s lehkou přepravkou měla do norem vejít.

Přepravka musí být homologovaná pro lety. Musí mít nepropustné dno. Zvíře se nesmí vyndat, musí být v přepravce na určeném místě (většinou pod nohama) po celou dobu letu. Ale jak říkám - první je, zjistit, že zvířata na palubu vůbec letecká společnost bere. A kočka musí být čipovaná a následně očkovaná na vzteklinu, pokud překračuje hranice. (zjistěte si na stránkách státní veterinární správy podmínky vstupu, myslím, že do Španělska stačí jen vzteklina, ale zase platí - ověřte si to)

kometa
kometa (4273 příspěvků) 29.09.2023, 13:34:32 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Mám možná trochu nezvyklý dotaz, ale zajímalo by mě, zda už někdo z vás cestoval s mazlíčkem (kočkou, psem) v letadle a zvířátko měl u sebe a ne v prostoru pro zvířata. Slyšela jsem o tom, že do určité váhy zvířete ho mohu mít u sebe. Manžel mě neustále přemlouvá k návštěvě našich známých ve Španělsku, tzn. min. 2 hodiny letu. Děsím se představy, že bych měla nechat svoji kočindu „někde“ zavřenou. Už jsem četla články, kterak zvířata zavírají do prostor v letadle s neúnosnou teplotou (max. vedro či naopak velká zima). Nechtěla bych, aby byla kočička jakkoliv takto stresovaná. Cestování autem, autobusem je nevadí, na lidi je zvyklá, ale těch 2 500 km je poměrně daleko i pro člověka v autě ne tak pro kočku. Chtěla bych si přečíst Vaše zkušenosti. Věřím, že pokud situace nastane, bylo by naší čičině lépe doma třeba u mých rodičů, ale vzhledem k tomu, že je na nás velmi citově závislá a my na ji možná ještě více , toto řešení nepřipadá v úvahu. Díky za odpovědi Daniela


Já bych ji taky nechala doma. Jaký přínos pro ni bude pobyt ve Španělsku? Cizí prostředí, cizí lidé…

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 29.09.2023, 14:07:30 xxx.xxx.88.62

Kdyby ste se tam stěhovali, je to něco jiného, jeden let by to zvládla, i v tom nákladovém. Naše Gucci, vlastně obě, zvládaly auto dobře, byly v přepravce(půlhodinová cesta na veterinu) v klidu. Leonek…postupně se to stupňovalo s každou cestou, zpočátku to bylo jen mňoukání, po pár cestách už bylo nepřetržité celou tu půlhodinu, poslední cesty už byly šílené, řval, jako by ho na nože brali, snažil se dostat z přepravky, drápal mezírkama kam prorval packu sedadla v autě, urval si dráp, všechno od krve. Pučůraný. Nedovedu si představit, co bych dělala, kdyby tohle spustil v tom letatadle!? Asi by sme dostali padák…👎😏Na takovéhle cestování s kočkou, zapomeňte, pokud vám jde o tu kočku, zvykejte ji u rodičů. Chápu, zatím jsem od koček dokázala odjet na 4 dny, musím je zvykat postupně, nikdy sami nebyli a mě taky není lehko je tu nechat. 

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 29.09.2023, 14:21:20 xxx.xxx.88.62

Ještě dodám. Nevím, jak daleko máte rodiče, ale nejlepší by bylo, kdyby někdo docházel za kočkou k vám. Byla by sice bez vás, ale alespoň doma, ve svém, tedy míň stresu. Já to mám horší, mám kočky, co chodí ven a nejsou na cizí zvyklé vůbec, nemá se mi o ně kdo postarat. I kdybych teoreticky někoho sehnala, utekli by někam do zahrady a tam zůstali celou dobu, co by sme nebyli doma. Možná Viktorek by k baráku přišel, ale Gučina je posera totální, ta těžko. Ta vytřeští oči a zdrhá jen, když zazvoní zvonek u branky. 

Anonymní (neregistrovaný) 30.09.2023, 09:03:32 xxx.xxx.258.109

No musela bych se pokusit domluvit se sousedkou jestli by se mi o ni mohla postarat na pár dnů. Převoz ke známým 15 km do neznámého prostředí asi nic neřeší, nejlepší když by zůstala přímo ve svém domově ano?

kometa
kometa (4273 příspěvků) 30.09.2023, 09:06:29 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

No musela bych se pokusit domluvit se sousedkou jestli by se mi o ni mohla postarat na pár dnů. Převoz ke známým 15 km do neznámého prostředí asi nic neřeší, nejlepší když by zůstala přímo ve svém domově ano?


Ano, je to nejlepší.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.