Aktuálně: 4 839 inzerátů175 475 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Chovné stanice, máte kočky a kocoury oddělené nebo pospolu?

Aki (neregistrovaný) 02.10.2023, 13:04:03 xxx.xxx.233.89

Zdravím. 

Mám v plánu si v budoucnu založit chs s kočkami, ale zajímalo by mě, jak to děláte, když máte chovné kočky ale zároveň i kocoury. Máte je oddělené nějak nebo spolu a jak to pak řešíte, aby kočky nepřipouštěl víckrát, než je vhodné? To pokaždé podchytíte u kočky říji? I když je slabá? Já bych to asi neriskovala a měla kocoura/y v jiné části domu odděleného. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 02.10.2023, 13:59:06 xxx.xxx.233.167

Co znám chovatele, tak mají kocoury vždy bokem od koček. Bud v jiné části domu nebo třeba u rodičů mají kocoury a doma jen kočky. Kočky mohou mít i tzv. skrytou říji, to opravdu 100% nepodchytíte jinak než oddělením. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 02.10.2023, 14:12:05 xxx.xxx.213.168

Tak tak, vždy odděleně.

Já mám třeba kočku z chs, kde měli chovného kocoura ve stejném domě, dítě nedovřelo dveře, kocour se dostal k malým koťatům a některá stihl bohužel usmrtit. Původně jsem měla zamluveného kocoura, který se i narodil. Nakonec mi chovatelka po tomto incidentu nabízela kočku, že ale chápe, jestli si nebudu chtít kotě vzít vůbec. No…dnes bych si to kotě asi nevzala. Tenkrát jsem fakt koťátko chtěla, byla jsem už domluvená, a spolubydlící na mě tlačila, ať si vezmu kočku, že je stejně lepší (ona si brala také kočku) a že bude lepší vzít si toto kotě, než shánět jiné, protože ona si doveze kotě týden před tím, než jsem já měla mít odběr u této chovatelky. Navíc to bylo v dojezdové vzdálenosti a já byla neřidič.

Každopádně i zvážit, že se může stát takováto nehoda…

Možná, že i proto moje mírumilovná ragdollka ostatní kočky ze začátku naprosto nesnáší. Vrčela už jako malá na kotě spolubydlící první 3 dny. 

Rapotačka (neregistrovaný) 02.10.2023, 17:16:36 xxx:xxx.a4eb:7ca3

- moje mírumilovná ragdollka ostatní kočky ze začátku naprosto nesnáší.

 Vrčela už jako malá na kotě spolubydlící první 3 dny

“”"""""""""""""""""""""""""""""""""

Normální chování.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 03.10.2023, 07:32:02 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 02.10.2023, 17:16:36

Opravdu? 
Já co jsem měla zkušenost s koťaty (většina mých přátel jsou kočkaři), tak byli vždycky zvědaví, ta moje chlupatá bílá kulička bylo první kotě, co vrčelo na druhé kotě jako vzteklej tygr. Byla jsem docela zaskočená. Později jsem si říkala, jestli to nemohlo být i tím incidentem 🙂

Teda takhle, vím že nesocializovaná koťátka jsou jak vzteklí velociraptoři, ale u vymazlenýho prcka mě to prostě překvapilo. 

kometa
kometa (4273 příspěvků) 03.10.2023, 08:18:27 xxx.xxx.224.101
Tenurri:

Opravdu? 
Já co jsem měla zkušenost s koťaty (většina mých přátel jsou kočkaři), tak byli vždycky zvědaví, ta moje chlupatá bílá kulička bylo první kotě, co vrčelo na druhé kotě jako vzteklej tygr. Byla jsem docela zaskočená. Později jsem si říkala, jestli to nemohlo být i tím incidentem 🙂

Teda takhle, vím že nesocializovaná koťátka jsou jak vzteklí velociraptoři, ale u vymazlenýho prcka mě to prostě překvapilo. 


Ale to, si myslím, se socializací nesouvisí. To je vrozené a instinktivní chování.

Anonymní (neregistrovaný) 03.10.2023, 09:02:56 xxx.xxx.233.89

Děkuji moc za ujištění, že to tak funguje normálně. Tušila jsem to, ale neměla ponětí, jak to dělají lidi v praxi. Teď vím, že kocourům budu zřejmě zařizovat zvláštní prostory. 😁  

Ještě jsem se zapomněla zeptat, jestli se dá kocour vychovat tak, aby nebylo všechno od něj označkované?

 Měla jsem za svůj život jen jednoho a toho jsem dala kastrovat dřív než začal, tak s tímhle teda nemám zkušenosti. 🤔  

Aki (neregistrovaný) 03.10.2023, 12:33:44 xxx.xxx.233.89
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 03.10.2023, 09:39:31

Mám zájem zrovna o plemeno, které tu není zatím k dostání. Tak uvidím, zda se poštěstí a vyjde mi to. I kvůli tomu řeším obojí pohlaví.  🙂

kometa
kometa (4273 příspěvků) 03.10.2023, 12:41:41 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Děkuji moc za ujištění, že to tak funguje normálně. Tušila jsem to, ale neměla ponětí, jak to dělají lidi v praxi. Teď vím, že kocourům budu zřejmě zařizovat zvláštní prostory. 😁  

Ještě jsem se zapomněla zeptat, jestli se dá kocour vychovat tak, aby nebylo všechno od něj označkované?

 Měla jsem za svůj život jen jednoho a toho jsem dala kastrovat dřív než začal, tak s tímhle teda nemám zkušenosti. 🤔  


Nedá.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.