Aktuálně: 4 839 inzerátů175 475 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Močení mimo WC

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 06.10.2023, 14:46:03 xxx.xxx.60.46

Tak bohužel jsem nucena založit nové vlákno.😢

Prostřední se během cca posledních 6 týdnů už 3x vymočil mimo WC.😟 Já vím, nejdřív vyloučit zdr. problém…

Jednou to byla ta pizza krabice (předsíň a 2x přišel k mé posteli a začal močit - jednou na papírovou krabici (nebo spíš do ní, měla jsem ji už nachystanou do odpadu, původně v ní dorazilo dia krmivo a kočky milovaly do ní lehat, tak jsem jim ji chvíli nechala jako noclehárnu), podruhé na moji mikinu!!! To bylo včera, už je vypraná.

Jsem z toho nešťastná, nemocně opravdu nevypadá… 

Napadá mě: Je to způsobeno Fidovou nemocí?? Fido se celoživotně upozaďoval. Teď je víc mazlivý a já mu tu náklonnost samozřejmě dávám plnými hrstmi (to ale i prostřednímu a samozřejmě i Else). Myslíte si, že by mohl z moči (teda ze záchodku) cítit glukózu (pokud ji tedy Fido ještě občas močí)? Doplňuji, že ve všech případech měl ale minimálně dva záchody vyčištěné… Ach jo, rodí se další problém; jestli si to zafixuje, těžko jej to budu odnaučovat. Každopádně nemocně skutečně nevypadá a já to NEJVÍC přisuzuji Fidově nemoci. Krom zdr. problému prostředního napadá vás ještě někoho něco jiného?

Ještě mě napadá, že to tedy VŽDY bylo v mé přítomnosti a do mé blízkosti. Vyžaduje ode mě víc pozornosti…?

Ještě edituji: Občas vrká (až huláká) a honí se s Elsou (a snaží se ji nakrývat). Ale to jsou jejich takové dlouholeté hrátky, které když přerostou, tak je stopuji.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 06.10.2023, 16:56:50 xxx.xxx.60.46
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.10.2023, 16:01:43

Díky, Raduš, za reakci!

Já to tam vidím a vnímám také, ale protože je prostřední na mně totální závisláček, tak bych to viděla spíš jako projev nespokojenosti, tj. něco jako:"Ty si teď víc všímáš Fida a předtím jsem byl na 1. místě já!" 

Můžu se plést, ale takto to zatím vidím.

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 06.10.2023, 17:11:29 xxx.xxx.94.82
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.10.2023, 16:56:50

To máš celkem jedno, v konečném důsledku hlavně, když to u něj nebude taky projev nemoci, v což doufám.  

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 06.10.2023, 17:28:54 xxx.xxx.60.46
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.10.2023, 17:11:29

Já u něj jakousi nespokojenost ve formě žárlivosti vnímám. Myslím, že to bude tím nebo že to tím být může…

Další nemoc bych asi fakt neustála…😢

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.10.2023, 08:23:42 xxx.xxx.226.6

Fíkovnice - jsem kočkomajitel začátečník, ale  i mně to napadlo jako první, že to má spojitost s Fidem. Asi nejen to, že je teď kolem něj hodně starání a logicky mu člověk věnuje víc pozornosti. Ale určitě i to, že Vy sama jste z toho rozhozená.

Víte, co bych udělala? Implantovala bych do svýho denního běžnýho rozvrhu jednu “spešl sešn” pro každýho kočičáka. Však to nemusí být hodiny. Vzala bych si ho do jiné místnosti než jsou ostatní a chvíli se mu intenzivně věnovala. Hraní, bitka, lov a česání, co prostě má nejradši. Jen my dva. a na závěr tichá chvilka hlazení a povídání, jak je ten dotyčnej úžasnej. A vždy bych to zakončila nějakým končícím rituálem, jako třeba “tak poď” a šlo by se zpátky do společnosti, kde by pro toho dotyčnýho následovala nějaká dobrůtka a na řadu by přišel další. 

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 12.10.2023, 10:58:18 xxx.xxx.61.100

Jj, teď si prostřední chce i víc hrát než dřív.

Takže večer je koulečka, tj. koulím žaludy, co mi nosí kámoška z lesa a on loví… 

Zavřít se v jedné místnosti je nemožné; moje kočky to nesnesou - zavřené dveře. IHNED začnou drápat na dveře a vyřvávat, ať hned otevřu. No, jsou poněkud rozmazlení…😉

Ale fakt si všímám, že prostředňák je zase víc hračička než dřív.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 12.10.2023, 11:12:31 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.10.2023, 10:58:18

Tak bych mu to dopřála, těm dvěma bych dala něco na zabavení aby si všímal svého a dopřála bych mu intenzivní chvíli jen s Vámi.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 12.10.2023, 11:31:21 xxx.xxx.61.100
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 12.10.2023, 11:12:31

Jj, to já si s ním hraju.😉

Blbý je, že přiběhne Elsa a začne hračky (žaludy atp.) zalehávat. Ona to dělá = žárlí = nesnese, že si hraju s někým jiným. Je to v tomto ohledu blbý. Začnu tedy vždy házet oběma dvěma a Elsa se stejně snaží vychytat i hračky prostředního. Když ji zavřu, drápe a řve jak tur. Ale nějak to pořeším. On to občas řeší i prostřední…nemám jasno, kdo u nich dvou hraje prim, občas napadne on ji, občas ona jeho.

Edit: Fido je v úplně jiné sféře😇, toho nemusím ani nijak zabavovat, on se upozadí sám.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.