Aktuálně: 4 812 inzerátů175 560 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Ztráta apetitu

biaca
biaca (571 příspěvků) 07.10.2023, 07:02:55 xxx.xxx.47.71

Zdravím, 

bohužel se mi stalo, že mi kluci po odčervení ztratili chuť k jídlu. V pondělí jsem odčervila, a vše až do středy bylo OK. Bohužel ve středu oba začali stávkovat s jídle a dostali průjem. 

Z toho důvodu jsem jela na veterinu, kde jsme dostali injekci proti zvracení. U malého se mi podařilo dostat apetit do normálu, ale u starého se mi to nedaří - z toho důvodu jsem opět jela v pátek na veterinu, aby dostal injekci proti zvracení a mám šanci ho rozjíst, jako mladého. V pondělí mi přijde roztok ke zvýšení apetitu k veterináři. 

Problémem je, že zatím moc úspěchů nemám. Nabídla jsem mu kuře, ale to sní jen po dlouhém přemlouvání, tuňáka, granulek pár sní po přemlouvání. Jediné co jí normálně jsou pamlsky, sice vím jak ho přinutit, aby snědl celou porci, ale to si zase nabíhám na průjem a proto mu nechci dát konzervu s pitíčkem. Průjem se snažím zastavit Aptusem. 

Nějaké nápady. 

kometa
kometa (4285 příspěvků) 07.10.2023, 07:53:30 xxx.xxx.147.163
biaca:

Zdravím, 

bohužel se mi stalo, že mi kluci po odčervení ztratili chuť k jídlu. V pondělí jsem odčervila, a vše až do středy bylo OK. Bohužel ve středu oba začali stávkovat s jídle a dostali průjem. 

Z toho důvodu jsem jela na veterinu, kde jsme dostali injekci proti zvracení. U malého se mi podařilo dostat apetit do normálu, ale u starého se mi to nedaří - z toho důvodu jsem opět jela v pátek na veterinu, aby dostal injekci proti zvracení a mám šanci ho rozjíst, jako mladého. V pondělí mi přijde roztok ke zvýšení apetitu k veterináři. 

Problémem je, že zatím moc úspěchů nemám. Nabídla jsem mu kuře, ale to sní jen po dlouhém přemlouvání, tuňáka, granulek pár sní po přemlouvání. Jediné co jí normálně jsou pamlsky, sice vím jak ho přinutit, aby snědl celou porci, ale to si zase nabíhám na průjem a proto mu nechci dát konzervu s pitíčkem. Průjem se snažím zastavit Aptusem. 

Nějaké nápady. 


OT - proč odčervujete domácí kocoury? Byli zjištěni nějací paraziti?

Můj nežravec, když má období - zkouším filé, malé konzervy Gormeut Gold, rozšlehané syrové vajíčko. Něco z toho nakonec vždycky zabere.

biaca
biaca (571 příspěvků) 07.10.2023, 08:18:27 xxx.xxx.47.71

Ano, jelikož se mi na kontrolním testu prokázaly Giardie, které se předtím neprokázaly z důvodu léčby tritrichomanis. (a předtím vycházely negativně - původně vyšel pozitivně opět tritrichomasis, a giardie to neprokázalo, ale jelikož malý měl stále potíže nechala jsem testy udělat znovu a teprve nyní se prokázaly Giardie) Léčila jsem Panacurem, který jsem vysadila v pondělí, ve středu potíže. 

Ps. nyní neřeším odkud, nebo jak parazity dostali, ale jak zvýšit apetit. Navíc se domnívám, že už by měli být v pořádku a testy vyjít negativně na obojí (domnívám se, že už je nemají z důvodu, že stolice už tak nezapáchá)- 

kometa
kometa (4285 příspěvků) 07.10.2023, 15:13:22 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 07.10.2023, 08:18:27

Takže, jestli tomu správně rozumím. Vy jste odčervila kocoury, kteří neměli žádné problémy a po odčervení se dostavil průjem.

Znovu se ptám, proč teda to odčervení? Když je teď situace horší než předtím. Ano vím, giardie - jak silná invaze byla zjištěná? Na kolik křížků?

Já bych prostě 7letého domácího kocoura bez klinických příznaků nepřeléčovala.

biaca
biaca (571 příspěvků) 07.10.2023, 15:14:49 xxx:xxx.b34a:740f

Tak jsem to vzdala - nejprve ho asi musím rozjíst. Tedy jsem mu dala kuře s pitíčkem sežral, tuňáka také sežral. Ale tím jsem si zadělala na průjem. 

Ps. kometě děkuji za tip s vajíčkem, bohužel bez úspěchu, rybu jsem zkoušela včera - měl lososa seržral ho malý. 

Plus ještě mi žere krevety, ale jen ty sušené pamlskové. 

biaca
biaca (571 příspěvků) 07.10.2023, 21:54:43 xxx:xxx.2b38:7f5a

Zlepšení sice to ještě není stoprocentní ale řekla bych že jsem do něj dostala tak 30 procent normálního stavu. Ale přesto mám strach aby se nepozvracel. 

Fikovnice
Fikovnice (4367 příspěvků) 08.10.2023, 00:07:41 xxx.xxx.62.116
biaca:

Tak jsem to vzdala - nejprve ho asi musím rozjíst. Tedy jsem mu dala kuře s pitíčkem sežral, tuňáka také sežral. Ale tím jsem si zadělala na průjem. 

Ps. kometě děkuji za tip s vajíčkem, bohužel bez úspěchu, rybu jsem zkoušela včera - měl lososa seržral ho malý. 

Plus ještě mi žere krevety, ale jen ty sušené pamlskové. 


Biaco, nemám moc sílu Ti radit (nějaké neštěstí v osobním životě…).

ALE: Sice píšeš o lososu a krevetách, ale už tak podesáté píšu zkušenost, když mi Fido umíral na ten kočičí mor a 12 dní se ani nedotkl jídla… rozjedl se na treskách - CELÉ filety - a ještě musely být z Lidlu!!! To tehdy bylo jak nějaký zázrak - ucítil to a začal jíst a jíst a jíst, až jsem jej musela krotit.

No na pamlsky také občas stávkující dostanu. Z pamlsků takové ty sušené kostky - teď jsem objednávala sušeného králíka…už je sežranej!😀

Jo a u nás teda jedou i syrová vážená játra, ta zas pro změnu z Kauflandu. Mám na mysli kuřecí. Ne balená, ta jsou obvykle hnusná.

biaca
biaca (571 příspěvků) 08.10.2023, 14:42:39 xxx:xxx.beec:ddbb

Už jsem ho snad rozjedla - musel to být tuňák ve vlastní šťávě plus kuřecí maso v pitíčku. Nechci zakřiknout, ale ráno snědl granule, a k obědu konzervu tuňáka a další kuře už bez pitíčka. Strašně jsem se bála, že ho nerozjím, a budu muset jet na pohotovost do Lbc. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.