Aktuálně: 4 835 inzerátů175 469 diskuzních příspěvků17 764 uživatelů

Kost v krku

Anonymní (neregistrovaný) 12.10.2023, 09:37:16 xxx.xxx.92.50

Stalo se někdy někomu že uvízla kočce rybí kost v krku? Ta naše tulačka chodí k potoku na malé hrouzky. V lovu je docela úspěšná a já si lámu hlavou jak to dělá, že ještě neměla problém s kostičkou v krku.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 12.10.2023, 09:41:07 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 12.10.2023, 09:37:16

Kočka - co jsem koukala na našeho kocoura teda - oproti psu nehltá, ale poctivě kouše, tak to prostě pořádně přestřihá?

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 12.10.2023, 16:31:31 xxx.xxx.82.87

Myš má kosti, pták má kosti atd…nad tímto by mě ani nenapadlo uvažovat. Kočky žijící u řek a moří, žerou daleko víc ryb, než ty naše a žijou. Zvířata tyhle věci neřeší. Dokonce nějaký doktor před pár lety před Vánocema psal, že lidi jsou s těma kostma zbytečně hysteričtí, že normálně takovou kost sníte bez problémů(nemyslím, že by někdo zhltnul z kapra ty obr😉) Zase přirovnání: národy žijící u moře a živící se převážně rybama nevidíte, že by ryby pitvali na prvočísla, jako se to dělá u nás. Já to taky moc neřeším. Prostě jím to normálně, ucítím kost, vytáhnu a jím dál. Spolknu kost, no tak je spolklá, jím dál. Muž taky pitvá. Přesto se mu kdysi v Rusku stalo, že se mu zapíchla, tvrdil ještě po příjezdu domů, že ji tam pořád cítí. A jak jsi mezitím jedl? To jídlo se opatrně plazilo kolem kosti, aby ti tam zůstala? Asi sotva, v té pidi trubce, že? Jsem mu vysvětlila😉 že leda ho.no, že si to vsugeroval😜 na druhý den kost nebyla😀

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 13.10.2023, 11:44:50 xxx.xxx.62.5
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 12.10.2023, 16:31:31

To by měla číst moje teta…

Jednou na Vánoce si zapíchla kost do krku. Bylo z toho na Štědrý večer ježdění po doktorech a teta se od té doby ryb ani nedotkne. A že to je snad 15 nebo i víc let.😉

list
list (563 příspěvků) 13.10.2023, 12:08:31 xxx.xxx.170.178
Zrzavci:

Kočka - co jsem koukala na našeho kocoura teda - oproti psu nehltá, ale poctivě kouše, tak to prostě pořádně přestřihá?


Ano, kočky poctivě koušou a taky tu rybu slupne syrovou, kdy měkké tkáně na kosti drží. Úlomky kostí se tedy těžko uvolní, aby jí dráždily jícen 😉 

Něco jiného bude, budete-li dávat kočce rybu tepelně zpracovanou, kdy se maso od kostí uvolňuje a kost se pak sune jícnem bez obalu měkkých tkání. To je to, co pak vadí lidem, ta kost může jen podráždit sliznici jícnu a to nám pak vadí a překáží a proto pak cítíme kost v krku i několik dní. 

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 13.10.2023, 12:22:41 xxx.xxx.82.87

Ani jinou možnost nemám. O vařeném masu si asi vůbec nemyslí, že je to maso. No a problém je do nich dostat i to syrové. Jedli ho celkem úspěšně teď týden, už dva dny se ho zase nedotknout. Je to stejný kus masa napytlíčkovaný, takže důvod je mi záhadou, vždycky.

list
list (563 příspěvků) 13.10.2023, 12:31:19 xxx.xxx.170.178
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 13.10.2023, 12:22:41

Naše kočka je taky děsně zmlsaná, někdy se může po masu utlouct a sežrala by snad kilo a jindy mi dá najevo, že jsem spadl z jahody na znak a jde pryč, k velké radosti našich psů 😉

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 13.10.2023, 21:24:13 xxx.xxx.62.5
Odpověď na příspěvek uživatele list z 13.10.2023, 12:31:19

U nás je to podobné…

Dnes jsem po delší době koupila vepřová játra v Kauflandu. Ne, že by byl nulový zájem, ale bylo ofrňování… Poněkud záhadou je mi šlechtična Elsa, která se evidentně domnívá, že syrové maso je prudký jed a žere VÝHRADNĚ granule. NIC jiného, maximálně v nouzi nejvyšší pomalým pohybem jazyku slíže trochu šťávy z kapsičky a tváří se u toho, že je těžce zkoušená a mučená. 

Je to poměrně složité až blbé, když má člověk 3 kočky, každou s jinými chuťovými preferencemi, a do toho jednoho vážně nemocného na dietě.

Jo a zajímavé v případě Elsy je to, že ze stejné CHS má MCO Tenurri a pokud vím, její kocour je také granulový a syrové maso nechce (jestli se teda nepletu).

Anonymní (neregistrovaný) 14.10.2023, 09:12:35 xxx.xxx.92.50

Tak vám všem děkuji. Asi to bude tak že ty slabé kůstky dokáže rozkousat. Jinak to není možné, on pták i myš sice mají taky kosti ale rybí jsou jiné, špičatější ale je pravda že kouše poctivě. To pes hltá víc a taky ale problém nemá. Určitě se to ale může stát že si píchne zvíře kost do krku.

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 14.10.2023, 11:01:44 xxx.xxx.82.87
Fikovnice:

U nás je to podobné…

Dnes jsem po delší době koupila vepřová játra v Kauflandu. Ne, že by byl nulový zájem, ale bylo ofrňování… Poněkud záhadou je mi šlechtična Elsa, která se evidentně domnívá, že syrové maso je prudký jed a žere VÝHRADNĚ granule. NIC jiného, maximálně v nouzi nejvyšší pomalým pohybem jazyku slíže trochu šťávy z kapsičky a tváří se u toho, že je těžce zkoušená a mučená. 

Je to poměrně složité až blbé, když má člověk 3 kočky, každou s jinými chuťovými preferencemi, a do toho jednoho vážně nemocného na dietě.

Jo a zajímavé v případě Elsy je to, že ze stejné CHS má MCO Tenurri a pokud vím, její kocour je také granulový a syrové maso nechce (jestli se teda nepletu).


Jani úplně a naprosto stejně jedl Leonek. Výhradně jen jednu značku granulí a když už kapsičku, tak maximálně olíznul tu omáčku (to tedy dělá i Vikťa, z omáčkových to poctivě vylíže, všechny ty suché ,,granule", co si říkají maso, tam nechá😉) Leonek si v životě masa nedotknul, koukal na to, jak kdybych mu do misky naservírovala hada😛

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 14.10.2023, 16:31:35 xxx.xxx.62.109
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.10.2023, 11:01:44

“Naservírovala hada…”😄

Ale o toho by asi zájem byl…😀 Je to síla ti naši rozmazlenci, že? A když já musím každýmu podstrojovat něco jiného…😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.