Aktuálně: 4 594 inzerátů178 155 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Chov žížal

Anonymní (neregistrovaný) 12.10.2023, 11:57:34 xxx.xxx.248.72

Jeden pán u nás ve vesnici chová žížaly, má na ně na zahradě ohrádku podobnou kompostu. Pán je trochu podivín s nikým se nebaví. My se dohadujeme k čemu je může chovat, je to krmení pro někoho? A jakou to může mít ekonomiku?

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 12.10.2023, 12:21:45 xxx.xxx.198.226

Může je chovat pouze jen pro zpracování toho biologického odpadu, který vyprodukuje. Na nic jiného je klidně mít nemusí. Vzhledem k tomu, že pár korun vydáte zpravidla pouze za “násadu” těch žížal, ekonomika chovu bude jistě v plusových číslech, protože minimální investice se odehraje pouze na vstupu, a potom to běží za minimálních investic “samo” mnoho let. Jinak se to dá chovat na krmení ryb nebo drůbeže nebo čehokoli, co to žere (třeba ježků nebo lidí).

Třeba by se s vámi začal bavit, kdybyste se ho zeptal/a zrovna na ty žížaly 🙂

J5
J5 (282 příspěvků) 12.10.2023, 14:02:46 xxx.xxx.171.119

Vzhledem k velikosti chovného zařízení to sice moc pravděpodobné není, možná však má pán obchodní vztahy s prodejnami nebo přímo majiteli prodejen s rybářskými potřebami. Žížaly jsou jako návnada běžně v nabídce a cena za např. deset rousnic jistě dává prostor k přiměřenému zisku. Když už se za podobným účelem chovají červy masařek, proč ne žížaly.

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 11:47:57 xxx.xxx.248.72

pro rybářské potřeby mě to taky napadlo. Sám rybaří, jak jsem psala, je to podivín a tichý blázen, tak možná to má pro sebe a kolegy.

Cecek (neregistrovaný) 13.10.2023, 12:09:29 xxx:xxx.7f3:a26e
Anonymní:

pro rybářské potřeby mě to taky napadlo. Sám rybaří, jak jsem psala, je to podivín a tichý blázen, tak možná to má pro sebe a kolegy.


Vy s ním máte nějaký osobní problém, že to pořád zdůrazňujete, že je podivín? 

Říká Vám něco vermikompostivání? 

Pro sportovní rybolov je oblíbená Dendrobaena veneta a žížala hnojní, oboje se snadno chová a spojí se příjemné s užitečným.

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 12:17:16 xxx:xxx.7f3:a26e

Buďto v hlíně jako obyčejný kompost nebo třeba ve skleníku v plastových/dřevěných  boxících.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.