Aktuálně: 4 803 inzerátů175 545 diskuzních příspěvků17 766 uživatelů

Nebezpečné obojky proti patazitům

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 16.10.2023, 19:43:09 xxx.xxx.124.42

Za tento objev by měli dostat všichni zúčastnění medailu. Teda ta kočka ne.
Fakt někdo narval na kočku obojek, aniž by si zjistil, co to je za výrobek? Paráda. A to vynechám, že obojek, i když někdo tvrdí, že se bezpečnostně rozepne, je na hlavu.

To je taky Foresto, v zahraničí má jiný název
https://www.cbsnews.com/news/seresto-flea-collar-recall-pet-deaths/

Všechny obojky, pipety a tablety jsou jedy. 

Všechny to mají psané v příbalovém letáku!

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 16.10.2023, 20:33:58 xxx.xxx.82.87

Megííí, to samozřejmě víme a zrovna obojek jsem nikdy nedala psu ani kočce, protože se s nima muconím. Ale: čím tedy chcete chránit venkovní zvíře, které vám dnes a denně nosí po 5 klíšťatech? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 16.10.2023, 22:01:14 xxx.xxx.124.42

Po penicilinu těžko, když žádný nemáme… 🙂

Moje reakce je na tohle:
“Vzpomíná, že nejdříve ho vůbec nenapadlo spojit si potíže s obojkem. Upozornil ho na to až veterinář. „Při třetí návštěvě mi říkal, že by bylo rozumné kontaktovat výrobce,“ zmiňuje.”

Je mi líto kočky.
Majitel je hloupý. 
A výrobce se ohrazuje? Tak určitě. Leda nějaký dealer. Co to vůbec je za článek, dyť je úplně blbý, že obojky atp. dělají tyhle věci, víme všici sto let. Všici, kromě Seznamu, no jo.

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 16.10.2023, 22:39:19 xxx.xxx.82.87

Megííí, je stejně blbý, jako celá ta masírka kolem penicilínu. Ano nebyl, sháněl se, kde se dalo. Jen blázen si nedomyslí, jak to funguje ve farmacii. Nedáš moře úplatků, tvoje lékárna nedostane ani ho.no. Ale to už se řešilo před mnoha a mnoha lety, jenže se nad tím zase potichu zavřela voda do doby, než začaly výpadky, po celé Evropě ovšem. Zrovna dnes(nebo včera) bylo ve zprávách, že distributoři neobjednali kvůli zvýšené ceně…asi se jim to prostě tak dobře nevyplatilo, tak čekali na lepší cenu. Že je to v našem zdravotnictví možné? Ano je, ale to nenastavil Válek, to tu opět funguje desetiletí. On Válek moc dobře ukázal prstem na ty, co mají a kde ho dostanete vždycky: velké řetězce lékáren, protože jak jinak…ty mají na obří úplatky. A ještě ve zprávách bylo: ano, my jsme dostali 4 balení a dvě balení sirupu, ale ve všeobecné fakultní seženete, ti dnes brali 120 balení…Takže my tady ze zapadlé Moravy, si prostě můžeme udělat výlet do Prahy, když tak😏

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 17.10.2023, 10:13:50 xxx.xxx.84.215
assil:

Nejen obojky, úplně stejnou reakci jsem viděla na videu po bravectu.


A to je teprve problém, protože ten obojek fofrem sundáte, co se dá, z kočky vymyjete(vím, že se látka z něj vstřebává) nedostane takový nášup. Pokud má tohle na Bravecto, nedá se udělat nejspíš nic?

assil
assil (1532 příspěvků) 17.10.2023, 12:47:50 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.10.2023, 10:13:50

Ne nedá, co já vím ten pes neumřel, ale asi týden byl v tomhle stavu a nebo totálně mimo a nedalo se dělat nic, jen čekat.

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 17.10.2023, 22:26:49 xxx.xxx.124.42

Jistě že i tablety a spot on, však to říkám… ale jako to se probudili lidi teď?

Hele, když vypukne nějaká katastrofa, tak my nemáme nějaké zásoby a nemáme jaksi povinnost ty zásoby obnovovat? Pak jsme nefunkční a měli bychom se hodit ze skály. 
(Já si léky vyzvednu za hranicemi, tam asi úplatky nevedou nebo co? Jezdí tam mraky Čechů a léků je furt dost, takže…) Je mi to fuk, tento stát je ztracen a co já si s tím budu dělat hlavu…

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 17.10.2023, 23:23:22 xxx.xxx.84.215

Taháte sem politiku, nechtěla jsem, ale jsem na ,,to" alergická takže:  v ČR je běžné, obcházet co se dá, vyjebávat s čím se dá. Chudáci OSVČ - zvýší jim odvody, hned mají proč vykřikovat na náměstí proti vládě. Jsem na baráku, takže každou chvíli potřebuju nějakého instalatéra, elektrikáře, klempíře atd. Kolik z nich si myslíte, že to píše na fakturu? Není to ani polovina, ti, co přijdou o víkendu ani omylem. Mě to nevadí, jemu to nevadí, ale šáhněme si do svědomí…všichni okrádáme stát, takže i ty, co poctivě pracují někde ve fabrice a tedy odvody platí, pak taky daně. Samoživitelky…chudinky největší. Ano, určitě tam procento těch, co se dostaly do zlé situace, třeba že ovdověly je. Ale zase příklad. Syn sousedky, pracuje jako automechanik, nějak kšeftuje s těma vrakama, opraví, prodá. Jestli je to všechno OK netuším, ani, kolik mu to vynáší, ale statisíce to nebudou. Našel si přítelkyni s děckem, samoživitelku. Na děcko jí platí bývalý, nebo stát nevím, když je ta samoživitelka, je na úřadu práce, ale pracovat nebude, líná jak veš. Předpokládám, že jí to jako samoživitelce nevychází, nebude nikomu věšet na krk, že má 4 roky chlapa, že áno. Takže dostává nějaké dávky na bydlení atd. Když máti vzpomněla, že brácha jede na dovču, ale nemůže sehnat, levnější jsou vyprodané a co se díval třeba Dubaj, je už moc drahá. A sousedka: naši letí právě teď do Dubaje, že máme s nima, ale muž nechce, on na to není. Lidi, co jsou dle tabulek jistě na hranici chudoby, letí do Dubaje na dovču? Opravdu, opravdu jsme tady strašní chudáci, prakticky nás tady tato vláda nechá umřít hlady? Většina nemá kouska studu, o sebereflexi nemluvě👎

Anonymní (neregistrovaný) 18.10.2023, 01:47:02 xxx.xxx.26.36
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.10.2023, 23:23:22

V pořádku, dobre tomuhle statu tak. Bere kde se dá a nic nevrací. Na druhou stranu jsou stale miliony lidi, kteří makaji a platí. Platí každý z nás ať v krámu sáhne na cokoliv. A sluzba státu za vybrany daně?  Do důchodu akorát h..o a dvakrát zdaněný. Takže co je lepsi? 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.