Aktuálně: 4 835 inzerátů175 471 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Oblíbenec kočky

Anonymní (neregistrovaný) 19.10.2023, 12:21:15 xxx.xxx.80.30

Dobrý den, volí si domácí kočky svého lidského oblíbence, kterého bude upřednostňovat a mít radši než ostatní členy rodiny? Takto je to známé u některých papoušků ale je to tak i u koček? Pokud to tak je, jak se chová k těm “nevyvoleným”?

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 19.10.2023, 12:31:32 xxx.xxx.63.126
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 19.10.2023, 12:21:15

Těžko říct. Kočky jsou prostě…své.😉

Myslím, že v případě mého nejstaršího kocoura (který je vážně nemocný), tak ten, když žila ještě máma, měl asi rád stejně ji jako mě. Jinak to mnohdy bývá o tom, kdo je hlavní krmič a mazlič.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 19.10.2023, 12:34:13 xxx.xxx.213.168

Za mě - určitě si může vybrat jednoho člena domácnosti a toho mít “raději” než ostatní. Máme doma dvě kočky. Lyarra (ragdoll) má rozhodně nejraději na světě mě, protože mě zná od koťátka. K příteli jsme se přistěhovali až v nějakých jejích cca 2 letech. Má ho taky ráda (ona má ráda všechny) ale lehá si hlavně ke mě, chodí zamnou jako ocásek, atd…když jme doma oba. Jinak když je doma jen přítel, chodí za ním.

Willy(MCO) má raději přítele. Prostě si oba strašně sedli 😀…hlavně já jsem pro něj malá a kostnatá a na mě ležet nechce, po příteli se válí furt, spí na něm a je vidět že se snaží být více celkově u něj. Pořizovali jsme si ho jako 5ti měsíčního už společně a já se více věnovala svojí stávající kočce (která samozřejmě po přinesení kotěte domů strašně žárlila), aby se necítila odstrčená, s Willym trávil společný čas více přítel(mazlení, hry). Ale když má hlad, tak samozřejmě chodí seřvat mě, jelikož já jsem dávkovač jídla 😀…

Rozhodně to není jako u papoušků, že by brali jen  “svého” člověka a na ostatní útočili nebo je odháněli. U papoušků si myslím, že je problém hlavně v tom, že papoušek vidí svého člověka jako partnera a upne se na něj. Obzvlášť ti odkrmení člověkem. 

hmn
hmn (1045 příspěvků) 19.10.2023, 12:40:10 xxx.xxx.33.9

mé kočky ke mně mají zcela jistě “jiný” vztah, u některých až extrémně, u jiných nepodstatně, a cokoliv mezi tím
všechny to tak měly

jsem pro ně máma - živím, šatím, starám se, jsem tu pro ně, a dovolím si tvrdit, že pro ně mám cit

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 19.10.2023, 12:49:45 xxx.xxx.226.6

Dotaz mě přivedl k úvaze, jak je to vlastně u nás? Mouses patří do skupiny hodně nezávislých jedinců. Není vyloženě mazlící. A já nejsem , když se nad tím zamyslím, schopná rozklíčovat, jestli to on s námi má nějak rozložený. U mě podle mě si je vědom toho, že já mu dopřeju víc - v tom smyslu, že mu dávám nejen žrádlo - to krmí i drahá polovina, podle toho jak komu vyjde čas - ale i pamlsky. Dopřeju mu i víc svého času - nejdu třeba kvůli němu spát i když už reju hubou v podlaze, ale najdu si aspoň malou chvilku na fotbálek, něžný hlazení před usnutím. Když budu sedět u počítače a on bude doma takhle večer, tak mi vyskočí na klín. Já se s ním honím kolem včelína a hraju s ním na babu. Já ho s sebou beru do koupelny…. Za mnou chodí víc. Ale! od druhé půle si nechá mnohem víc líbit v činnostech, který kočka neoblibuje, jako je podávání odčervovadla, čištění rány i utírání ťapiček, to se naučili spolu. Na druhou stranu jsem to já, komu chce sedět na rameni (což je fajn v zimě a dost bolestivý v létě 😀 . U drahé půle nikdy nenaznačil, že by mu chtěl vlézt za krk. Tak nevím, jak to máme.

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 19.10.2023, 13:52:49 xxx.xxx.84.215

Myslím, že naprostá většina zvířat si prostě oblíbí toho, kdo se zjednodušeně, o ně víc stará. Já sem ta, co dává jídlo do misky, zvířectvo nerozklíčuje, že nebýt muže, který to všechno financuje, umřeli by sme hlady😉 Muž je pohladí, když za ním přijdou. Gucci, ta ale nepřijde nikdy, ona se chlapů bojí. Podrbe je nohou, když je překračuje, svolává je na spaní. Ale mazlení nevyhledává a oni taky ne. Byl fixovaný na Leonka a nikdy se asi nesmíří s tím, že už tu není. Tihle dva jsou pro něj ,,jen náhradníci" a to prostě není ono. Takže zbytek péče, česání, mazlení, hraní si je taky na mě. Tudíž jsou preference jasně dané😉

Anonymní (neregistrovaný) 20.10.2023, 09:14:44 xxx.xxx.166.28

No všechno je to dost zamotané. Tady je výpověď zvířecí psycholožky: 

Otázka: Je náhoda, že kočka má často raději členy domácnosti, kteří si ji nepřáli? 

Odpověď: 

Není. Jelikož ji ti lidé nechtěli, tak když k nim přišla domů, asi si jí takřka nevšímali. Na rozdíl od člověka, který si ji tak přál, že se s koťátkem chtěl pořád mazlit. Problém je, že některá kočka fyzický kontakt zase tolik nemusí. Chce spíš dost prostoru, aby mohla v bytě svobodně dýchat. Proto si někdy víc oblíbí ty, kteří se k ní zase tak nemají. Nezapomeňte na to, že to kočka si vybírá chvíli, kdy chce být mazlená.

hmn
hmn (1045 příspěvků) 20.10.2023, 10:51:36 xxx.xxx.33.9
Anonymní:

No všechno je to dost zamotané. Tady je výpověď zvířecí psycholožky: 

Otázka: Je náhoda, že kočka má často raději členy domácnosti, kteří si ji nepřáli? 

Odpověď: 

Není. Jelikož ji ti lidé nechtěli, tak když k nim přišla domů, asi si jí takřka nevšímali. Na rozdíl od člověka, který si ji tak přál, že se s koťátkem chtěl pořád mazlit. Problém je, že některá kočka fyzický kontakt zase tolik nemusí. Chce spíš dost prostoru, aby mohla v bytě svobodně dýchat. Proto si někdy víc oblíbí ty, kteří se k ní zase tak nemají. Nezapomeňte na to, že to kočka si vybírá chvíli, kdy chce být mazlená.


jéžiš, nic není zamotané

prostě pokud se k ní bude někdo chovat jako idiot, tak se mu asi bude spíš vyhýbat

Kilian
Kilian (979 příspěvků) 20.10.2023, 10:56:13 xxx:xxx.af11:46d3
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 20.10.2023, 09:14:44

…není, je to o respektování jejich potřeb a povahy…ke psu si můžete dovolit cokoli, ke kočce nikoli,proto kočk  tolik lidi nemusi, proste ji nechápou, nerozumí jim…., psa miluji, protože ten si na sobě větsinou nechá dříví štípat a kdyz mu ublížite, prijde za vámi zas a znova….   

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 20.10.2023, 11:20:27 xxx.xxx.84.215

Ano, je to tak nějak pravda. Já jsem mazlivá, potřebuju pořád někoho muckat, zvířata jsem si pořídila jako své ,,oběti"😉

Nemyslím si sice, že se k nim chovám jak idiot, protože krom tady té své potřeby, jinak absolutně respectuju potřeby jejich, nechávám je žít, jako zvířata. 

Pořídila jsem si k tomuto účelu nejspíš nevhodné plemeno, je mi to jasné, ale nemůžu si pomoct, prostě ve mě vyvolávají to ňuhňání. Oni jsou pravda jiného názoru, ale i to v podstatě respektuju, nenaháním je a nemuconím proti jejich vůli😉 jen bych těch pusinek potřebovala někdy rozdat poněkud víc. Dokud byl Worka, tak mi to kompenzoval, teď mám občas absťák😏 Ostatně, ani Berry to moje oslincávání nemusel😏 a toho jsem tím ,,zlobila" ráda😊


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.