Aktuálně: 4 802 inzerátů175 493 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Adopce koťat

Anička (neregistrovaný) 21.10.2023, 23:32:46 xxx.xxx.27.52

ahojky, píši sem prvně, ale už si nevím rady.. před 10 dny jsem si s přítelem adoptovali z útulku 2,5 měsíce starého kocourka, mazlivý, hravý, normálně papá i pije, šel na záchod hned po 10 min, co jsme ho přivezli domu, bylo nám řečeno, že může mít pár dní průjem ze změny prostředí nebo stresu, chodil na záchod kadit, ale v noci se vždy vyčůral do postele, tak jsem s ním o dva dny později jela na veterinu, kde dostal pastu na průjem a koupila jsem bylinky na uklidnění do difuzéru a hračky se šantou, i jiný kočkolit, čůrat do postele přestal, zjistila jsem, že je v útulku volný jeho brácha, tak jsem neváhala a jela i pro něj, když budeme s přítelem v práci, alespoň bude mít doma společnost a nepodlehne nějakému stresu seznamování v dospělosti, protože se znají, bylo to o týden později po příjezdu prvního koťátka, nové koťátko si zvyklo docela rychle, chodilo na záchod, hrálo si, spalo s námi v posteli, ale dnes (3. den, co tu s námi je) se dvakrát vykadil a jednou vyčůral do postele, mají 3 záchody, nový kočkolit, záchody vybírám 2x denně, jsou odčervení, odblešení a na očkování jdou za 6 dní, mají tunu hraček, pozornosti, pravidelnou stravu a pravidelně pijí. Dokázal by mi prosím Vás někdo poradit, co by mohl být problém? Já už si nevím rady..

kometa
kometa (4273 příspěvků) 22.10.2023, 08:17:28 xxx.xxx.147.163
Anička:

ahojky, píši sem prvně, ale už si nevím rady.. před 10 dny jsem si s přítelem adoptovali z útulku 2,5 měsíce starého kocourka, mazlivý, hravý, normálně papá i pije, šel na záchod hned po 10 min, co jsme ho přivezli domu, bylo nám řečeno, že může mít pár dní průjem ze změny prostředí nebo stresu, chodil na záchod kadit, ale v noci se vždy vyčůral do postele, tak jsem s ním o dva dny později jela na veterinu, kde dostal pastu na průjem a koupila jsem bylinky na uklidnění do difuzéru a hračky se šantou, i jiný kočkolit, čůrat do postele přestal, zjistila jsem, že je v útulku volný jeho brácha, tak jsem neváhala a jela i pro něj, když budeme s přítelem v práci, alespoň bude mít doma společnost a nepodlehne nějakému stresu seznamování v dospělosti, protože se znají, bylo to o týden později po příjezdu prvního koťátka, nové koťátko si zvyklo docela rychle, chodilo na záchod, hrálo si, spalo s námi v posteli, ale dnes (3. den, co tu s námi je) se dvakrát vykadil a jednou vyčůral do postele, mají 3 záchody, nový kočkolit, záchody vybírám 2x denně, jsou odčervení, odblešení a na očkování jdou za 6 dní, mají tunu hraček, pozornosti, pravidelnou stravu a pravidelně pijí. Dokázal by mi prosím Vás někdo poradit, co by mohl být problém? Já už si nevím rady..


Já měla nějakou dobu přes postel a gauč hozený igelit, než si to sedlo.

Byla jsem v podobné situaci - k původnímu kocourovi jsem neplánovaně pořídila vyhozené kotě, protože mi ho bylo líto. Naštěstí to nakonec klaplo.

Anonymní (neregistrovaný) 22.10.2023, 15:07:17 xxx.xxx.27.52
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 21.10.2023, 23:48:03

Záchody mám 2 otevřené a jeden zavřený, kočkolit jsem měla jako 1. krystalky, ale ten koťatům nevyhovoval, tak jsem koupila hrudkující Biokats.

biaca
biaca (570 příspěvků) 22.10.2023, 15:31:08 xxx:xxx.d8ce:dcca

Je také možné, že jsi šel postel přeznačkovat - není nový kocourek dominantní? Alespoň já u svých kocourů mám jasnou hierarchii. 

biaca
biaca (570 příspěvků) 22.10.2023, 17:17:19 xxx:xxx.d8ce:dcca

Zvláštní je, že počůral stejnou postel, kterou počůral první. Neznačkoval na jiném místě např. na gauči, ale na posteli, kde se vyčůral první. 

kometa
kometa (4273 příspěvků) 22.10.2023, 17:24:28 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.10.2023, 17:17:19

Ve třech měsících to nemůže být značkování. To souvisí s pohlavní dospělostí. Je to obyč močení.

Anonymní (neregistrovaný) 26.10.2023, 21:13:27 xxx.xxx.6.117

Z postele cítí moč, tak to bere jako záchod. Použil bych ten igelit přes postel, jak byla rada výše a nebo jim tam nejaký čas zabránil v přístupu v čase, kdy to nemůžete ohlidat.

hmn
hmn (1047 příspěvků) 27.10.2023, 09:57:08 xxx.xxx.33.9

k igelitu - mé kočky, číslo množné, považují igelit za super místo k vyčurání, louže je jistota

že počural stejnou postel je naopak normální - pach

jako úplně problém bych to neviděla, máš ho velmi velmi krátce a je to malé kotě
v každém případě postel přikrýt něčím nepromokavým
třeba poházet citrusové slupky, ty kočkám vadí
nebo postel úplně znepřístupnit

lesnizinka
lesnizinka (1566 příspěvků) 27.10.2023, 10:45:36 xxx.xxx.91.107

K těm slupkám. Máte s tím někdo zkušenost, není to pověra? Mám na misce pomeranče a kočka si lehne vedle tak, že má hlavu opřenou o tu misku. Do aromalampy jsem v zimě často kapala směs citrusových olejů…nikdo z koček se netvářil, že by mu to vadilo a chodil chrnět jinam. 

hmn
hmn (1047 příspěvků) 27.10.2023, 10:56:17 xxx.xxx.33.9
lesnizinka:

K těm slupkám. Máte s tím někdo zkušenost, není to pověra? Mám na misce pomeranče a kočka si lehne vedle tak, že má hlavu opřenou o tu misku. Do aromalampy jsem v zimě často kapala směs citrusových olejů…nikdo z koček se netvářil, že by mu to vadilo a chodil chrnět jinam. 


no já
jinak bych to nepsala
 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.