Aktuálně: 4 939 inzerátů174 341 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Květiny v bytě

Nohelová (neregistrovaný) 02.11.2023, 07:28:29 xxx.xxx.245.29

Prosím jakou máte zkušenost s květinami když máte doma kočičku? To nejde mít jinou květinu než kočičí trávu aniž by ji kočka nezlikvidovala? Moje zničila i darovanou řezanou kytici. Jak vypadá taková domácnost  majitele kočky z pohledu květin? Děkuji, Nohelová

Tenurri
Tenurri (313 příspěvků) 02.11.2023, 07:41:26 xxx.xxx.213.168

Velmi záleží na kočce.

Kocour si ničeho zeleného nevšímá - ani kočičí trávy. U něj bych mohla mít doma džungli. Kočka je na tom hůř, ale!

Za těch několik let jsem zjistila, že konkrétně u ní jsou v ohrožení jen rostliny co mají dlouhé listy (zelenec, dracena) protože vypadají trochu jako kočičí tráva, tak ji to láká. Horská palma taky nepřežila, ale u ní jsem si přečetla až po zničení, že se jí také říká kočičí 🙂. 

Břečťan mám raději z dosahu (je jedovatý), ale kočky si ho nevšímají. Fikus je absolutně vůbec nezajímá, takže ten je v bezpečí. A potom mám různé pepřince. Můj sen je mít doma krásnou velkou monsteru, ale na to zatím nemám skill já. 

Jinak rostliny na balkoně - papriky, rajčata, malinovník, rybíz, atd je také vůbec nezajímaly.

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 02.11.2023, 09:34:31 xxx.xxx.20.192

Já zrušila kvítka..poslední-"potos"vydržel nejdýl..ale fialku okousal,narcis překousl a akorát ta kočičí tráva je neškodná,tak tu jsem mu nechala okusovat😊

Ale jak vidíte,tak to není všude jak u mě..Já měla jen garsonku🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (4198 příspěvků) 02.11.2023, 09:46:55 xxx.xxx.224.101
Nohelová:

Prosím jakou máte zkušenost s květinami když máte doma kočičku? To nejde mít jinou květinu než kočičí trávu aniž by ji kočka nezlikvidovala? Moje zničila i darovanou řezanou kytici. Jak vypadá taková domácnost  majitele kočky z pohledu květin? Děkuji, Nohelová


Já mám většinu kytek v závěsu na stropě nebo na nábytku nahoře. Ale takový visící zelenec je stejně důvod k okusování. A to kocourům vysévám obilí, aby měli trávníček.

Tož tak.

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 02.11.2023, 10:40:22 xxx.xxx.84.122

Nejsem objektivní, protože mám obě kočky s přístupem na zahradu. Jediná kytka, které si doma všímají, protože jim ji schválně strkám pod nos, je šáchor(paraplíčka) protože v zimě tolik venku nejsou. Jinak mám doma kytek hodně, všechny možné, nejmíň polovina je jedovatá, jako třeba difenbachie, ale absolutně si jich nevšímají. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.