Aktuálně: 4 897 inzerátů174 647 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Lidské nemoci

Bobca
Bobca (948 příspěvků) 24.11.2023, 09:03:40 xxx.xxx.20.192

. Mně ti anonymové docela vadí.

pane anonyme..každý máme právo se nějak prezentovat,ale pokud se v diskusi objeví více než jeden anonym,je to prostě zvláštní-s kým vlastně diskutujem?Komu odpovídáme?prvnímu,druhému?třetímu?dobře to napsala Kometa..Je vidět,že máte zvířátka,staráte se,i problém se zdravím ..to máme taky ve vyšším věku..Ale stydět se za své jméno? nebo nemůžete sem dát třeba přezdívku..Já jsem od prvopočátku Bobča(Božena) a nevadí mi,že mě třeba může někdo poznat,kdo jsem…no a co?nepíšu žádné nepublikovatelné příspěvky..Nikoho neurážím..Vy jste tu dal taky dobrou radu fíkovnici,tak proč anonymně? Jsem ze staré školy,a pod pojmem “anonym”si vždy představím nějaký anonymně napsaný dopis někam,kde tomu člověku chtějí anonymně ublížit..Já to tak prostě mám..Nechcete zapřemýšlet a přihlásit se třeba pod přezdívkou?😇

Fikovnice
Fikovnice (4309 příspěvků) 25.11.2023, 13:02:44 xxx.xxx.62.159

Popravdě já jsem ke kritice anonymů zde více zdrženlivá.

Ono každý z nás zde de fakto vystupuje anonymně, někdo více, někdo méně. Je samozřejmě věc druhá, že tím, že se mnozí známe dlouhé roky, tak o sobě víme víc. 

Ale vzpomeňte třeba Neverenda - ten se pak přihlašoval tuším z jiných zařízení (měl jiné IP adresy), pokud si dobře pamatuji. 

Jediné, co mi vadí, je, že se pak občas v příspěvcích ztrácím, obzvl., pokud anonym odpovídá anonymovi. 😄 Ale nemůžeme tvrdit, že my zde do určité míry anonymní nejsme. 😉

kometa
kometa (4213 příspěvků) 25.11.2023, 13:54:18 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.11.2023, 13:02:44

Neverend byl vždycky Neverend. Dříve i meifi. Protože se  potřeboval zviditelnit. Po tom zemětřesení se krátce stal anonymem se stejnou IP. Možná je tady i teď. 

A přesně, jak píšete - anonym odpovídá anonymovi, kdo se v tom má vyznat. To je už lepší neregistrovaný nick.

A ano, do určité míry jsme anonymní všichni. Ale po pár letech se už tak nějak známe. Díky příspěvkům, přes SZ, telefonicky nebo osobně.

Sarah01
Sarah01 (1547 příspěvků) 25.11.2023, 13:57:53 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.11.2023, 13:02:44

Jediné, co mi vadí, je, že se pak občas v příspěvcích ztrácím, obzvl., pokud anonym odpovídá anonymovi. 😄 Ale nemůžeme tvrdit, že my zde do určité míry anonymní nejsme. 😉

A to je právě to, že potom nevidím smysl v tom zapojovat se do takové debaty, protože takový anonym může vlastně odpovídat i sám sobě. Stačilo by, kdyby jeden měl nick Někdo a ten druhý Nikdo. Takhle vlastně ani člověk nevidí nějakou souvislost v odpovědích od různých anonymů. A Neverenda už nekomentuju, protože ten měl na všechno odpověď, i když jakkoliv hloupou, a nemělo vůbec smysl s ním debatovat.

chvd (neregistrovaný) 25.11.2023, 16:41:07 xxx:xxx.c7f2:873

myslivci zastřelili rybáře 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 25.11.2023, 18:46:48 xxx:xxx.a29d:a58a
chvd:

myslivci zastřelili rybáře 


A to je jaký druh lidské nemoci? U těch myslivců bych veděla, ale rybář už žádnou netrpí. RIP

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 25.11.2023, 18:55:40 xxx:xxx.a29d:a58a

Lidské nemoci. Popíšu vám tu mou nynejší a možná poradíte. Minulý pátek mne začala bolet špička nosu. Přes minulý víkend se to pozvolna zhoršovalo, jakoby mne uvnitř pravé nosní dírky, ve špicce nosu, se udělal opar nebo tak něco, a taková alergická rýma jako, tekutá. Bolest nosu otřesná. Mazala jsem různými mastmi. Povětšinou zvenčí. Heparoid,Bepanthen, na bolest mast s diklofenakem. Občas si vzala Brufen. Zhruba od čtvrtku mi nos trochu otekl a děsivě zčervenal. Jak opilci. Jsem abstinent. Bolest stále. Proplachovala jsem , mazala mastí od Uriage na rozšířené žilky. Rýma ustoupila. Dnes se zdá, že se to lepší, bolest je mnohem menší, i začervenání lehce ustupuje. Na omak uvnitř nosu ve špičce taková krusta jako. Nikdy jsem neměla opar nikde. V ústech nemám nic. V dětství plané neštovice. Postupně mne napadla růžovka, pásový opar, opar, aft….

Vnoučata měla zhruba před třemi týdny aftozní stomatitidu. V ústech a kolem. I teploty, dost vysoké, a afty. 

kometa
kometa (4213 příspěvků) 25.11.2023, 19:07:20 xxx.xxx.147.163
Agnes1:

A to je jaký druh lidské nemoci? U těch myslivců bych veděla, ale rybář už žádnou netrpí. RIP


A my se radovali, že chvd zmizel… I s jeho nepřínosnými příspěvky.

kometa
kometa (4213 příspěvků) 25.11.2023, 19:12:37 xxx.xxx.147.163
Agnes1:

Lidské nemoci. Popíšu vám tu mou nynejší a možná poradíte. Minulý pátek mne začala bolet špička nosu. Přes minulý víkend se to pozvolna zhoršovalo, jakoby mne uvnitř pravé nosní dírky, ve špicce nosu, se udělal opar nebo tak něco, a taková alergická rýma jako, tekutá. Bolest nosu otřesná. Mazala jsem různými mastmi. Povětšinou zvenčí. Heparoid,Bepanthen, na bolest mast s diklofenakem. Občas si vzala Brufen. Zhruba od čtvrtku mi nos trochu otekl a děsivě zčervenal. Jak opilci. Jsem abstinent. Bolest stále. Proplachovala jsem , mazala mastí od Uriage na rozšířené žilky. Rýma ustoupila. Dnes se zdá, že se to lepší, bolest je mnohem menší, i začervenání lehce ustupuje. Na omak uvnitř nosu ve špičce taková krusta jako. Nikdy jsem neměla opar nikde. V ústech nemám nic. V dětství plané neštovice. Postupně mne napadla růžovka, pásový opar, opar, aft….

Vnoučata měla zhruba před třemi týdny aftozní stomatitidu. V ústech a kolem. I teploty, dost vysoké, a afty. 


Postupně mne napadla růžovka, pásový opar,…

A tak jste mohla nějakého toho vira od vnoučat chytit. Inkubační doba mi přijde sice delší, ale kdo ví. Hlavně, že je vám líp.

Fikovnice
Fikovnice (4309 příspěvků) 25.11.2023, 23:53:03 xxx.xxx.62.240
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.11.2023, 13:57:53

Ano, já vás všechny chápu. Jen mi přišel ten argument typu “Anonymům neodpovídám!” takovej jako…divnej. Je to každého věc samozřejmě. Známe se někteří, ale pravdu má ten, kdo jako nově příchozí napíše např. “A Fíkovnice je co? Je to Vaše jméno?” No, není…takže pro takové lidi jsem vlastně také anonym.

Jinak, jsem třeba v politickém tématu holt koukala na IP adresy, když si tam psali vzájemně dva anonymové. 

No a stran Neverenda mám na mysli ty jeho “poslední dny” zde (ježiš, to zní jako by byl po smrti🤔). On se, pokud se nepletu, pak hlásil z různých zařízení, i jako anonym. Mmch. co si pamatuji, tak nikdy se nezaregistroval - ani na IF, ani sem.

Fikovnice
Fikovnice (4309 příspěvků) 26.11.2023, 00:00:21 xxx.xxx.62.240
Odpověď na příspěvek uživatele Agnes1 z 25.11.2023, 18:55:40

Já jsem momentálně už 5. týden nemocná…

Krustu v nose a bolest mám také. Mně ale vyšly pozitivní kultivace z krku (plus další nálezy, mj. pozitivní je i močová kultivace; nejvíc se mi CELOU dobu nemoc projevuje na hlasivkách - od ztráty hlasu, přes skřehotání až po současný pořád trvající dost děsný chrapot). Nechcete vložit foto, kvůli anonymitě jen nějak oříznout na fotce ten nos?

Jako mám podobné subjektivní příznaky (v tom nose myslím), ale zvenčí mi tedy nezčervenal. U Vás mě napadlo, že by třeba mohlo jít i o erysipel = růže a to není legrace…

Fikovnice
Fikovnice (4309 příspěvků) 26.11.2023, 00:03:16 xxx.xxx.62.240

Jo opar, jasně…také přichází do úvahy. A vůbec to nemusí být hned zoster, ale klidně simplex. Sice je nejčastěji na rtech, ale zdaleka to není pravidlo. A to že zasáhne až uvnitř v nose - to se fakt stává. Trpím na opary děsně, v nose jsem jej ještě neměla, ale exkolegyně ano!

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 26.11.2023, 06:21:38 xxx:xxx.a29d:a58a
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 26.11.2023, 00:00:21

Děkuji 🙈 rozšířila jste moje možnosti o další diagnozu, růže, a to tu nejvíce děsivou. Asi v pondělí po týdnu zajdu k lékaři. 😀 otok a začervenání lehce ustupuje, mám na mysli, že se nešíří, například na tváře, drží se nosu, bolest menší, ale ne nulová. Bolesti v zádech a kloubech mívám častěji než bych si přála, žiju s tím, že už jsem trochu stará a opotřebená. 🥹

balu
balu (1549 příspěvků) 26.11.2023, 07:35:13 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Agnes1 z 25.11.2023, 18:55:40

Máte nejspíš opar v nosu. Mívám to a dokáže být dost bolestivý. Nic  moc na to nepomáhá, protože v nose se to obtížně maže. Zvenku je jakékoliv mazání zbytečné. 

Já mám na opary mast Oparstop. Ne, že by to nějak zázračně pomáhalo, spíš "víra tvá tě uzdraví". Vydržte, zahojí se to samo. 

balu
balu (1549 příspěvků) 26.11.2023, 07:52:20 xxx.xxx.152.98

Anonymové - už jsem to psala víckrát, vadí mi, že se zde dá diskutovat pod automatickým nickem, spíš názvem, Anonymní. A já, když chci zjistit kontinuitu diskuze, musím sledovat IP adresu. Pokud se v diskuzi sejde Anonymních víc, je to guláš. Zbytečně. Nechápu, proč se každý, kdo chce diskutovat, nemůže zaregistrovat - registrace je jednoduchá, člověk o sobě nic citlivého neprozrazuje, je pod zvoleným nickem anonymní, přesto se s ním lépe diskutuje, když je možné vypátrat kontinuitu jeho odpovědí. 

kometa
kometa (4213 příspěvků) 26.11.2023, 09:29:25 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 26.11.2023, 07:52:20

Tak nějak. Navíc ani podle IP adres se nedá orientovat - různé počítače, na mobilu asi záleží i kde zrovna jsem, nebo ne?

Vždyť si každý může zvolit nick a zůstat neregistrovaný a tím pádem v podstatě anonymní.

Fikovnice
Fikovnice (4309 příspěvků) 26.11.2023, 15:30:09 xxx.xxx.60.24
Agnes1:

Děkuji 🙈 rozšířila jste moje možnosti o další diagnozu, růže, a to tu nejvíce děsivou. Asi v pondělí po týdnu zajdu k lékaři. 😀 otok a začervenání lehce ustupuje, mám na mysli, že se nešíří, například na tváře, drží se nosu, bolest menší, ale ne nulová. Bolesti v zádech a kloubech mívám častěji než bych si přála, žiju s tím, že už jsem trochu stará a opotřebená. 🥹


Ježiš, to jsem Vás nechtěla vyděsit!!!

To jsem jen tak “nahlas” uvažovala… Opar v nose (výše píše i Balu) se mi také jeví jako nejvíc pravděpodobný. Na opary většího rozsahu nasazuji Isoprinosine, pak samozřejmě megadávky béček a místně nějaké virostatikum. Na mé současné opary tu teď mám Vectavir.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 27.11.2023, 08:03:58 xxx:xxx.3559:3ff
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 26.11.2023, 07:52:20

já třeba používám přezdívku, ale registrovala jsem se pod svým jménem. To, co píšu není nic, co bych komukoli neřekla do očí. Mě vůbec nevadí, když se někdo vůbec neregistruje, je to jeho věc, ale pokud sem přispívá pravidelně, aspoň pro mě , to o lecčem vypovídá. Aspoň v rámci jedné diskuse, by mohl mít každý slušnost psát pod jednou přezdívkou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.