Aktuálně: 4 706 inzerátů176 908 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

Prvni hnizdeni

Anonymní (neregistrovaný) 09.11.2023, 07:25:47 xxx.xxx.125.32

Chovu zdar! Smim se zeptat kdy nechavata holuby poprve na jare zahnizdit? Zacina nekdo uz na konci ledna nebo na zacatku unora? Jak tu peci holubi zvladnou nevysili je to hned na kraji sezony kdyz jeste mrzne?

jo012810 (neregistrovaný) 09.11.2023, 08:09:13 xxx.xxx.101.35
Anonymní:

Chovu zdar! Smim se zeptat kdy nechavata holuby poprve na jare zahnizdit? Zacina nekdo uz na konci ledna nebo na zacatku unora? Jak tu peci holubi zvladnou nevysili je to hned na kraji sezony kdyz jeste mrzne?


Co se týká hnízdění holubů a tím usměrňování chovné sezóny, jde o to, za jakým účelem a jaké holuby chováte. Třeba chovatelé PH ve vdovském systému, páří tak, aby pro závody s holoubaty měli skoro přepeřené jedince, tedy odchovávají v zimně. Když od konce závodní sezóny mívají holuby rozděleny dle pohlaví. Chovatelé tipplerů se rovněž řídí potřebami tréninků a soutěží. O zimní odchovy, pokud je správně krmeno, se dokáží rodiče postarat a mráz nevadí. Pak jsou chovy, kde probíhá chovná sezóna po celý rok a přerušena je jen obdobím pelichání. Ale i u okrasných holubů pro výstavy jsou chovy, kde se rozděluje podle pohlaví a páří se tak, aby na speciálkách bylo co předvést v nejlepší kondici. Každý si může řídit plemenitbu dle své potřeby.

list
list (574 příspěvků) 09.11.2023, 08:09:26 xxx.xxx.168.189

Zdravím, osobně holuby nerozděluji na zimu dle pohlaví a touto dobou (říjen/listopad) jim postupně zavírám budníky. Jsou trochu nesví, ale nějakou dobu si dají od hnízdění pokoj. Dost pomáhá zkracování dne a ochlazování. To jak dlouho záleží spíš na průběhu zimy. Poslední dobou bývá únor jarní, tak je pouštím do budníků, neboť jsou už dost nervní, ale třeba vloni jsem je nechal zahnízdit už v lednu, protože byla velmi mírná zima a začali mi hnízdit i v kurníku.

Ale asi taky bude záležet na plemeni, já mám moravské pštrosy, což jsou houževnatí holubi a jsou schopni odchovávat celoročně. 

Roli určitě hraje i to, že žiji v Polabí a ne v Krkonoších, naše zimy bývají velmi mírné. 

Anonymní (neregistrovaný) 12.11.2023, 17:59:19 xxx.xxx.125.32

Ano, ty zimní odchovy PH strašně obdivuji ale nevím jestli jim mám fandit, spíš asi ne. Vejce ani mláďata se nepodchladí? To dokáže holub pod sebou udělat dostatečnou teplotu i v lednu když je mínus 10 ?

list
list (574 příspěvků) 13.11.2023, 15:15:21 xxx.xxx.170.206
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 12.11.2023, 17:59:19

Nevím, jak pošťáci, ale moji pštrosi sedí jako přikovaní, ani na krmení neletí, prostě až se jeden nakrmí, vystřídá druhého na hnízdě a je to. 

Anonymní (neregistrovaný) 14.11.2023, 08:18:03 xxx.xxx.44.130

Při časném jarním hnízdění se mi u holoubat objevil průjem, okolo hnízda bylo úplně mokro. Aspoň to přisuzuji chladnému odchovu.

list
list (574 příspěvků) 14.11.2023, 08:40:18 xxx.xxx.170.206

Nepozoroval jsem žádné změny při zimních odchovech. Naopak, když se holubi rozhodnout zahnízdit, zahnízdí. Pokud to nevyjde, zkusí to znova a znova a znova… Je lepší jim otevřít hnízdo, než holubici vysilovat. 

jo012810 (neregistrovaný) 15.11.2023, 19:04:50 xxx.xxx.101.35
Anonymní:

Ano, ty zimní odchovy PH strašně obdivuji ale nevím jestli jim mám fandit, spíš asi ne. Vejce ani mláďata se nepodchladí? To dokáže holub pod sebou udělat dostatečnou teplotu i v lednu když je mínus 10 ?


A nejen pošťáci, ale i ostatní plemena dokáží zdařile vyvést mladé  v období, kdy jsou nízké teploty, třeba i těch -10°C. V mrazech se snáž udržuje perfektní zdravotní stav, pokud tomu odpovídá krmení, neboť většina patogenu potřebuje pro svůj rozvoj teplo a někteří i vlhko….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.