Aktuálně: 4 692 inzerátů177 067 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Holubi ve světlíku domu

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 09.11.2023, 16:27:08 xxx.xxx.250.214

Prosím o radu: v činžovním domě o cca 6 nadzemních podlažích plus sklepy jsou a žijí dlouhá léta holubi - horní části světlíků nejsou zabezbečené a mají tam volný průchod dovnitř a ven. SVJ se rozhodlo s tím něco dělat a pozvalo odbornou firmu.

Návrh likvidace z její strany byl následující: pracovníci firmy otevřou světlíky a postřílejí holuby vzduchovkou (???!!!!) nebo zaplynují světlíky, holubi uhynou a následně je pracovníci sesbírají dole ve sklepě (???!!!!). Nedohodli jsme se - překvapivě.👎

Prosím někoho znalého, kdo by poradil, jak takové ošetření světlíků má správně a z pohledu minimalizace utrpení ptáků vypadat. Děkuji za kvalifikovanou odpověď.🦜

Ještě dodatek: slyšela jsem ještě o možnosti otevřít nahoře světlíky a ve sklepě použít petardy - ptáci prý odletí (je to hezká teorie, spíš mě napadá, že se ve světlíku utlučou…ale třeba to opravdu funguje).

kometa
kometa (4365 příspěvků) 09.11.2023, 16:33:47 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Repta-A-Repta z 09.11.2023, 16:27:08

Nejsem z nejpovolanějších, ale střelba ve městě je snad zakázaná, nebo ne? Na cokoliv. Nehledě na to, že vzduchovku v případě holubů nevidím jako ideální zbraň. To je tak na vrabce a ještě se musím trefit.

Zaplynování v případě hermetického uzavření světlíku (pokud to lze) zní mnohem líp a je to i vcelku humánní, bo rychlé. Ale na to musí být firma nebo jedinec s příslušným papírem ohledně DDD.

list
list (574 příspěvků) 09.11.2023, 17:30:13 xxx:xxx.e68e:8af

Tak ono celkově by likvidaci měl provádět člověk s osvědčením, to nemůže dělat každý. 

Ale podstatnější mi přijde prevence, jak budete prostor chránit před dalším náletem holubů? 

Jsem si jistý, že v tomto by vám pomohli spíše ze spolku holubi v nouzi:

 http://www.holubivnouzi.cz 

email: holubivnouzi@gmail.com

jo012810 (neregistrovaný) 10.11.2023, 12:01:12 xxx.xxx.101.35
Repta-A-Repta:

Prosím o radu: v činžovním domě o cca 6 nadzemních podlažích plus sklepy jsou a žijí dlouhá léta holubi - horní části světlíků nejsou zabezbečené a mají tam volný průchod dovnitř a ven. SVJ se rozhodlo s tím něco dělat a pozvalo odbornou firmu.

Návrh likvidace z její strany byl následující: pracovníci firmy otevřou světlíky a postřílejí holuby vzduchovkou (???!!!!) nebo zaplynují světlíky, holubi uhynou a následně je pracovníci sesbírají dole ve sklepě (???!!!!). Nedohodli jsme se - překvapivě.👎

Prosím někoho znalého, kdo by poradil, jak takové ošetření světlíků má správně a z pohledu minimalizace utrpení ptáků vypadat. Děkuji za kvalifikovanou odpověď.🦜

Ještě dodatek: slyšela jsem ještě o možnosti otevřít nahoře světlíky a ve sklepě použít petardy - ptáci prý odletí (je to hezká teorie, spíš mě napadá, že se ve světlíku utlučou…ale třeba to opravdu funguje).


Maslím si, že než likvidace, pokud je to technicky možné, bych volil vyplačení holubů ze světlíku a zamezení jejich přístupu např. zasíťováním pletivem, kterým by neprolezl ani vrabec. A nemusíte řešit zákonné požadavky na likvidaci holubů.

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 10.11.2023, 19:16:17 xxx.xxx.200.152
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.11.2023, 16:33:47

Naprosto souhlasím. Nedokážu si představit střelbu, byť vzduchovkou tak, aby to bylo efektivní ve světlíku ze sklepa až do 6. NP…..firma měla osvědčení a byla z oboru, o to více mne to překvapilo.

To zaplynování se provádí jakým plynem? Když je vyústění světlíku na střeše jen nefunkčně zasíťované?

Děkuji za odkaz na holuby v nouzi, zkusím se zeptat, zda mají zkušenost…

Děkuji všem…..holubů je mi prostě líto, no🙂

kometa
kometa (4365 příspěvků) 10.11.2023, 19:27:59 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Repta-A-Repta z 10.11.2023, 19:16:17

To by mě překvapilo taky. Mně to moc profesionální nepřipadá.

Zaplynování má smysl jenom v hermeticky uzavřených prostorách. Což ten váš světlík podle popisu není. Používá se třeba oxid uhličitý - viz utrácení drůbeže při ptačí chřipce.

Mně by těch holubů bylo taky líto. I když objektivně vím, že jsou přemnožení.

Anonymní (neregistrovaný) 10.11.2023, 20:53:22 xxx.xxx.82.74

Nemůžete dát nějaké schéma? Jaké jsou možnosti zabránění vletu, nebo instalace jednosměrného vletu. 

Zrzavci
Zrzavci (2909 příspěvků) 10.11.2023, 21:24:38 xxx.xxx.123.19
Odpověď na příspěvek uživatele jo012810 z 10.11.2023, 12:01:12

To mi taky přijde nejlepší, zvlášť, když se to provede v době kdy nehnízdí a tím pádem se nemůže stát, že by tam mláďata zůstala.

Zrzavci
Zrzavci (2909 příspěvků) 10.11.2023, 21:26:10 xxx.xxx.123.19
Odpověď na příspěvek uživatele Repta-A-Repta z 10.11.2023, 19:16:17

Rozumím Vám, taky by mi jich bylo líto (k pobavení okolních lidí, jsem zachraňovala  a nesla na veterinu sraženýho holuba) . žijí tam, kde najdou náhradní prostor, za ten přirozený.

Fikovnice
Fikovnice (4489 příspěvků) 11.11.2023, 16:07:12 xxx.xxx.62.58
Repta-A-Repta:

Naprosto souhlasím. Nedokážu si představit střelbu, byť vzduchovkou tak, aby to bylo efektivní ve světlíku ze sklepa až do 6. NP…..firma měla osvědčení a byla z oboru, o to více mne to překvapilo.

To zaplynování se provádí jakým plynem? Když je vyústění světlíku na střeše jen nefunkčně zasíťované?

Děkuji za odkaz na holuby v nouzi, zkusím se zeptat, zda mají zkušenost…

Děkuji všem…..holubů je mi prostě líto, no🙂


Repto, náš panelák řešil podobný problém…

Ovšem pouze zasíťováním. U nás se žádné plašení, střílení, plynování atd. nedělalo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.