Aktuálně: 4 938 inzerátů174 286 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Kočky se svěšenýma ušima

Ronny (neregistrovaný) 28.11.2023, 07:50:40 xxx.xxx.167.249

Zdravím, jaky plemeno koček má svěšená ouška? Trpí kvůli tomu nějak toto plemeno, že prý v Holandsku má zákaz chovu, hrozí to i u nás?

kometa
kometa (4195 příspěvků) 28.11.2023, 08:22:23 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Ronny z 28.11.2023, 07:50:40

Ano, kočka skotská klapouchá. Trpí na nedostatečný vývoj chrupavek, nejen v uších. Vygůglete si.

Ronny (neregistrovaný) 29.11.2023, 07:45:35 xxx.xxx.167.249

Tak byste taky byla pro jejich omezeni ? proč je teď v módě šikanovat chovatele všeho možného?

Milovníky mazlíčků v Nizozemsku čeká velké omezení. Tamní vláda chce zakázat chov některých plemen psů a koček, které trpí kvůli svým fyzickým predispozicím. Omezení tak zasáhne oblíbené mopsíky a kočky se svěšenýma ušima. Tato roztomilá stvoření se navíc nebudou moct objevovat na fotografiích v reklamách a na sociálních sítích.

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 29.11.2023, 08:01:24 xxx.xxx.104.252

proč je teď v módě šikanovat chovatele všeho možného?

A že šikanujeme zvířata a honbou za co největší roztomilostí/módností/whatever jim způsobujeme utrpení, je v pořádku? 

Tenurri
Tenurri (312 příspěvků) 29.11.2023, 09:28:06 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Ronny z 29.11.2023, 07:45:35

a šikanovat zvířata a podporovat jejich utrpení je v pořádku ?

Jen proto, že si nějaká nanynka myslí, že zvíře, co nemůže skoro dýchat je roztomilé? Nebo že kočka, která má špatně vyvinuté chrupavky,  je super? 
Spousta plemen, která chovem trpí by se  opravdu chovat neměla! Anebo by měli mít chovatelé snahu tyhle defekty eliminovat(a ne podporovat) a udělat z plemene normálně fungující zvířata, to by potom nikdo nic nezakazoval…
 

kometa
kometa (4195 příspěvků) 29.11.2023, 12:58:53 xxx.xxx.224.101
Ronny:

Tak byste taky byla pro jejich omezeni ? proč je teď v módě šikanovat chovatele všeho možného?

Milovníky mazlíčků v Nizozemsku čeká velké omezení. Tamní vláda chce zakázat chov některých plemen psů a koček, které trpí kvůli svým fyzickým predispozicím. Omezení tak zasáhne oblíbené mopsíky a kočky se svěšenýma ušima. Tato roztomilá stvoření se navíc nebudou moct objevovat na fotografiích v reklamách a na sociálních sítích.


Tak byste taky byla pro jejich omezeni ?

Ano, byla. Pokud člověk v honbě za roztomilostí šlechtí zvířata s fyzickým hendikepem, který hraničí s týráním zvířat, jsem pro.

A ne, neopisovala jsem od kocoura219. Jenom se nám sešly shodné myšlenkové pochody.

biaca
biaca (546 příspěvků) 29.11.2023, 13:31:03 xxx.xxx.47.71

Já tedy osobně nejsem pro nějaký omezující seznam. Především, že by se na seznamu jistě ocitly i bengálské kočky. Protože jsou např. zakázaní na Hawaii. A v Australii je také docela problém tuto kočku chovat. 

Není to proto, že by trpěli nějakými nemocemi (právě naopak - jediné co z vlastní zkušenosti mohu říct, že jejich jediný problém je zažívání, kdy je možné si jen drobnou změnou rozhodit celou mikroflóru.) ale především, že jsou považování za divoká zvířata, ale podle mého vše leží na výchově. 

To je základní problém seznamu, vždy se na seznamu může ocitnout zvíře, které je absolutně bezproblémové. Problémem je spíše propagace takových to zvířat, než jejich chov (např. pes mops patří mezi dvacítku nejoblíbenějších plemen.) 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 29.11.2023, 13:52:54 xxx.xxx.203.51

Austrália ja Havaj sú špecifické lokality, ktoré majú špecifickú flóru aj faunu, preto je tam import niektorých potenciálne invazívnych druhov zakázaný. 

biaca
biaca (546 příspěvků) 29.11.2023, 14:53:28 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 29.11.2023, 13:52:54

Já bych schopnosti našich politiků moc nepřeceňovala - stačí se podívat na konsolidační balíček p. Stanjury, kdy zdanil kojeneckou vodu, ale na víno jaksi zapomněl. 

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 29.11.2023, 15:53:00 xxx.xxx.191.80

Já nejsem pro seznam plemen, která jsou zakázaná, ale jsem pro seznam vlastností, které jsou zakázané. Geneticky daná měkkost chrupavek, které lze předejít kvalitním chovem a vážně snižuje kvalitu života? Kříženec divokého a domácího zvířete, jehož vlastnosti nelze úplně předvídat a které může být potenciálním nebezpečím pro místní/tamní zvířata? Myši-tanečnice, které jsou nositeli nervové poruchy, která jim brání v chůzi rovně? Ano, chápu, proč se to někde zakazuje. 

efe
efe (1053 příspěvků) 01.12.2023, 09:05:59 xxx.xxx.199.5
Ronny:

Tak byste taky byla pro jejich omezeni ? proč je teď v módě šikanovat chovatele všeho možného?

Milovníky mazlíčků v Nizozemsku čeká velké omezení. Tamní vláda chce zakázat chov některých plemen psů a koček, které trpí kvůli svým fyzickým predispozicím. Omezení tak zasáhne oblíbené mopsíky a kočky se svěšenýma ušima. Tato roztomilá stvoření se navíc nebudou moct objevovat na fotografiích v reklamách a na sociálních sítích.


Jako dlouholetý chovatel  mopsů jsem po té “šikaně” volala už léta. Když lidi nemají rozum, pak musel přijít totál zákaz. Jsem rozhodně pro.  Jen bych si přála, aby přišel někdo se zájmem o záchranu plemene, něco jako Imelda Angehrnová s kontinentálním buldokem, kdy se z anglického buldoka, prolezlého nemocemi, s neschopností přirozených porodů a pohybovými a dýchacími problémy, stal krásný, ZDRAVÝ a atletický pes se zachovanou povahou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.