Aktuálně: 4 814 inzerátů175 826 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

Chov šneků jako potraviny

Vasut (neregistrovaný) 29.11.2023, 12:54:39 xxx:xxx.b1f1:703f

Šneci jako postní jídlo mnichů, zkoušeli jste někdy jíst šmeka? Nechci dělat reklamu, ale u nás jsou asi první větší farmička. Zajímá mě způsob zpracování i názory na jejich chov. Jaký druh šneka to vlastně je?

https://www.snecizrybnicku.cz/?utm_source=meta&utm_medium=cpc&utm_campaign=AKVIZICE%20%7C%20%C5%A0neci%20z%20rybn%C3%AD%C4%8Dku&utm_content=Brand&fbclid=IwAR2k0aDG8UxLLUxEoKOTRwR0u0LFlDhbObulVjj8NQHkl8TW5DuB0dpuebQ_aem_AYawE69rWThIlTrdraM_-JbnskVEfJ1dqtdx8EC0ZP3QVFhDICbsm9SQ_Jiwdi-VZZhxwoyRkQpcFVXxRgDr6lkA

Vasut (neregistrovaný) 29.11.2023, 13:00:10 xxx:xxx.b1f1:703f

Ještě dodám, že jako děti jsme si na dědině jednou šneky dělali na jakémsi grilu a dodnes na tu chuť vzpomínám. Jak jsem to vydloubával příborákem a že mi to fakt chutnalo. Vůbec nechápu koho z party to napadlo a jak jsem se k tomu přichomýtl ale ta vzpomínka mi dělá dobře.😁😄

Tak asi proto tohle téma 😄

Anonymní (neregistrovaný) 30.11.2023, 08:30:57 xxx.xxx.6.84

Šnečí maso má velkou budnoucnost a navíc existuje celá řada jedlých druhů šneků, nejčastěji se ale chovají hlemýždi zahradní, hlemýždi afričtí a hlemýždi kropenatí. 

Pod jejich ulitou se skrývá velké množství kvalitních bílkovin, vitamínů i minerálů jako je vápník, hořčík a fosfor. Tuk tam nehledejte. Šnečí maso je totiž prakticky bez cholesterolu. Co se týká výživových hodnot, strčí do kapsy prakticky jakékoliv jiné maso. 100 gramů pak obsahuje pouhých 60 kalorií, což z něj dělá skvělé jídlo při redukčních dietách a díky vysokému obsahu bílkovin se hodí i do jídelníčku aktivních sportovců.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.