Aktuálně: 4 940 inzerátů174 357 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

zácpa

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 01.12.2023, 10:45:48 xxx.xxx.248.93

Mám starého kocourka, když jsem si ho přinesla domů, tak už trpěl na zácpu. Krmila jsem tedy speciálními granulemi, vše bylo OK. Ale teď po 15 letech najednou granule nesnese (průjem, zvracení). Na veterině kontrola – vše OK. Teď má dietní granule a opět už má zácpu, jinak je veselý. Já bych mu klidně dávala víc konzerv nebo maso, ale už je takto zvyklý a v konzervě se spíš hrabal než že by ji žral. Navíc jsem skeptik, že by mu to výrazně nepomohlo, má někde prý silnější stěnu ve střevech. Nemá někdo zkušenosti? V úterý jdu na kontrolu , tak se budu na všechno vyptávat, ale víc hlav víc ví. Díky.

Rapotačka (neregistrovaný) 01.12.2023, 15:25:06 xxx:xxx.6597:3490
Odpověď na příspěvek uživatele Ariska z 01.12.2023, 10:45:48

Syrové, čerstvé maso. Omyté = mokré.

Vyzkoušeli jste?

kometa
kometa (4199 příspěvků) 01.12.2023, 17:20:59 xxx.xxx.147.163
Ariska:

Mám starého kocourka, když jsem si ho přinesla domů, tak už trpěl na zácpu. Krmila jsem tedy speciálními granulemi, vše bylo OK. Ale teď po 15 letech najednou granule nesnese (průjem, zvracení). Na veterině kontrola – vše OK. Teď má dietní granule a opět už má zácpu, jinak je veselý. Já bych mu klidně dávala víc konzerv nebo maso, ale už je takto zvyklý a v konzervě se spíš hrabal než že by ji žral. Navíc jsem skeptik, že by mu to výrazně nepomohlo, má někde prý silnější stěnu ve střevech. Nemá někdo zkušenosti? V úterý jdu na kontrolu , tak se budu na všechno vyptávat, ale víc hlav víc ví. Díky.


Krmila jsem tedy speciálními granulemi

Proč speciální granule? Viz rapotačka - všechny své kocoury jsem krmila a krmím hlavně masem + konzervami a zácpa nikdy.

biaca
biaca (547 příspěvků) 01.12.2023, 18:14:04 xxx.xxx.47.71

Některé kočky moc na konzervy nejsou. Já mám doma oba typy - starší je na granule, mladší na konzervy. U nás se sice večer sní, tedy ta konzerva, plus k obědu mi starší kocour sní tuňáka, ale pouze jedna porce denně - pak hezky nakrmit granulkami. No a mladší zase úplný opak, tak granule tak večer na chuť, ale že by je žral to moc ne. I když maso by mu nemuselo uškodit. Na zácpu bych zkusila osobně Malt pastu od Miamoru. 

A bohužel, jak jsem tady všechny varovala, že bengalům se nesmí rozhodit zažívání, tak se mi to tento týden u staršího povedlo. A máme průjem a opět lack appetite. Ale velmi mi na to pomáhá Aptus - takže očekávám, že ho zase rozjím (zatím jsem do něj dnes dostala strips kuřete a tuňáka, plus mi sežral 10 granulek.)  

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 01.12.2023, 19:22:18 xxx:xxx.d206:7bc1

Díky všem, zkusím přidat konzervy a maso. Lactulozu dostal ráno, pak měl hodně měkké 💩, no už je to dědeček, ale pořád mazlík.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.