Aktuálně: 4 936 inzerátů174 268 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Průjem kotěte

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 19.12.2023, 22:07:55 xxx.xxx.149.158

Mám trošku problém. Před čtrnácti dny jsem našla ve sněhu, v lese, uprostřed silnice, pravděpodobně vyhozené kotě. Nejbližší civilizace cca 5 km. Naložila jsem ji do auta, usušila, nakrmila a vzala domů. Tam bylo oddělené od ostatních zvířat, dokud jsme je neodčervili, neodblešili a neotestovali na kočičí nemoci. Kotě je, podle veterinářky cca 6 týdení holčička a od začátku s ní šije tisíc čertů. Kočička hezky žere, je čistotná a přátelská ke všem a všemu. Bohužel před 4 dny dostala průjem. Po konzultaci s veterinářem jí do krmení přidáváme entero zoogel, smectu, probiotika, úplně bez účinků. Malá kadí 10x denně, tekutou konzistenci. ( Před tímto problémem 2x denně normální bobky).  Jinak běhá jak raketa, hraje si, normálně jí… 

Nemáte někdo tip, jak zastavit její průjem? K veterináři ji vezmu zas zítra, ale je divné, že nereaguje na výše popsané.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 20.12.2023, 08:11:34 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 19.12.2023, 22:07:55

Babské rady - živočišné uhlí, odvar z rýže nebo ovesných vloček, černý čaj. Možná zkusit i bílý jogurt.

Zvláštní, že předchozí postup nezabral. Nevidím v něm chybu. Není to reakce na to odčervení?

Doron
Doron (1788 příspěvků) 20.12.2023, 08:28:33 xxx.xxx.29.75

Vzpomínám si, že to řešila Biaca, nevzpomene že si někdo v jakém vlákně ?

Chůdě kotě je malinký, mělo být ještě šest týdnů u mámy.. Mělo štěstí, že jste ho zachránila 👍 !

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 22.12.2023, 07:36:57 xxx.xxx.191.112

Tak hlásím trochu posun, malá dračice papá maso a k tomu rozvařené vločky a je to výrazně lepší. Ještě je ten bobek ne úplně ideální, ale to vychytáme.  Jinak je to kočičí kyborg, zatoulala se do sklepa a za minutu měla myš. (Starý německý statek a kocouři, co chodí myši pozorovat - blbá kombinace). Ochočila si už všechny kocouří kluky a psy, včetně barzojíků běhá kolmo po stěně. Bude na Vánoce veselo 😁

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 22.12.2023, 08:48:07 xxx.xxx.81.171
Dublinbarzoj:

Tak hlásím trochu posun, malá dračice papá maso a k tomu rozvařené vločky a je to výrazně lepší. Ještě je ten bobek ne úplně ideální, ale to vychytáme.  Jinak je to kočičí kyborg, zatoulala se do sklepa a za minutu měla myš. (Starý německý statek a kocouři, co chodí myši pozorovat - blbá kombinace). Ochočila si už všechny kocouří kluky a psy, včetně barzojíků běhá kolmo po stěně. Bude na Vánoce veselo 😁


Kočičí kyborg😄😄😄 Zřejmě ji maminka naučila, co bylo třeba k přežití👍 Prostě vesnická micka👍

Jinak k tomu dodám: to jste to chůdě odčervovala prakticky zbytečně. Pokud chytí a sežere myš, má tasemnici zpátky za 14 dnů. Tak to je u naší Gucci, která ač šlechtěnka, je myšilovka. Já jsem nakonec přistoupila k variantě: tasemnici řeším, až je to na ní vidět, hubne, má třetí víčko. Momentálně je jak sud přesto, že jsem na podzim několik rozežraných myší viděla. Takže zatím odčervení nehrozí, potřebuje shodit tak tři kila😜

kometa
kometa (4195 příspěvků) 22.12.2023, 09:27:16 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 22.12.2023, 08:48:07

Nesouhlasím. 

Kotě bych odčervila a to několikrát. Než se naučí s těmi parazity žít. Nebo si na ně vytvoří imunitu.

Ono, když na pitvě napočítáme 27 škrkavek a 3 tasemnice… Právě u těch koťat. U dospělé kočky velmi, velmi výjimečně.

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 22.12.2023, 12:49:36 xxx.xxx.81.171

Já sem tím chtěla hlavně říct, že myšilovka ty parazity bude chytat dokola. Rady: odčervujte kočku, psa nejraděj čtvrtletně jsou u bytových koček naprosto mimo, u psů vlastně také, protože co vím a lidi dělají koprologii, žádné začervení není, přesto lidé věci neznalí, tu chemii do zvířat pravidelně ládují. Proto píšu, že já už ne, že takto to nemá smysl. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 22.12.2023, 19:18:22 xxx.xxx.149.158

Naši supermanku jsme odčervili a ještě to zopakujeme, protože vůbec nemáme ponětí z jakých poměrů pochází, proto jsme ji i nechali testovat na kde co. Přece jen máme plný dům zvířat a proč něčemu jít naproti.  Máme velmi dobrou kočičí MVDr, je realista, jedná vždy v zájmu zvířete a na tomto postupu jsme se názorové sešly. Občas ta chemie zas není až tak naškodu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.