Aktuálně: 4 939 inzerátů174 348 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Kartouzská kočka

Marionetta (neregistrovaný) 21.12.2023, 13:47:03 xxx.xxx.28.251

Je tu nějaký majitel kartouzské kočky a je ochotný se podělit o dojmy z tohoto plemene, jaká je vlastnostmi a kdoví jak se pohybuje ted její cena, jeden zdroj nevím jak relevantní říká 10-20 K a to mi přijde jako velký rozptyl.

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 21.12.2023, 14:09:23 xxx.xxx.25.20

Bydlela jsem s kartouzskou kočkou něco málo přes 2 roky (kočka tehdejší spolubydlící). Bylo to fakt moc milé zvířátko, akčnější a sebevědomější, než můj ragdoll, ale zase žádný extrém. S každým hned kámoš, totální mazel…pořád si chtěla hrát, ale bylo to mládě. Byla extra žravá a kolem toho druhého roku jí dost musela spolubydlící hlídat jídlo. 
Toto všechno může být individuální jedinci, je to moje jediná zkušenost s tímto plemenem a je hodně pozitivní. 


Moje ragdollka  proti ní byla jako brambora, ale i tak si spolu dost hrály. 
Cenu si opravdu nepamatuju. Bylo to ale cca 7 let zpátky, tak by to již stejně nebylo aktuální. Mě tehdy moje ragdollka stála 10 000 kč, což už je v dnešní době velmi nízká cena za koťátko s PP. Počítala bych ten průměr 14-15 000…
A připočtěte si nějakou rezervu do začátku na veterinu a na výbavu (škrabadla, poličky, záchod,…).

Nám třeba při odběru koťátko nastydlo (zánět spojivek, do toho průjem ze stresu a změny prostředí a zánět průdušek) a první měsíc nás vyšla veterina na pár tisíc 😀 …

Marionetta (neregistrovaný) 22.12.2023, 18:15:50 xxx.xxx.28.251

Jo jo děkuji, tak jste mi to potvrdila, to zbarvení má překrásny:

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.