Aktuálně: 4 940 inzerátů174 355 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Opakovaná říje

Karin (neregistrovaný) 31.12.2023, 16:58:49 xxx.xxx.224.3

Mám něco přes rok siamku, jak často se u ní opakuje říje? Přijde mi že to je snad co dva týdny to je ok? Do budoucna chci koťata, takže kastraci nechci.

Doron
Doron (1788 příspěvků) 31.12.2023, 17:08:23 xxx.xxx.162.126

U koček to je jiné než u fen které hárají obvykle dvakrát ročně .

Kočka prostě opakuje říji, dokud se jí nepodaří zabřeznout . Ty opakované říje ji dost vysilují, majitele také, a hrozí i různé zdravotní  komplikace.

Takže buď připustit nebo vykastrovat .

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 31.12.2023, 18:18:19 xxx.xxx.60.181
Bodlinka:

klidně se může mrouskat pořád, bez přestávky. 


Bodlinko, já se sem s dovolením vmísím. Už jsem si nastudovala, že i kastráti značkují. Dělá to můj prostřední kocour, např. v záchodku si nepřidřepne, ale stříká na stěnu WC. Ale v poslední době si s Fidem evidentně poměřuje pindíka!😟 Jak stárne, tak se fakt hodně profiluje až modifikuje jeho chování. Já byla teď pár dní pryč…a mám podezření, že to prase mi s odpuštěním chodilo ch.át do postele!!!👎 On totiž v té posteli vždy, když někam odjedu tráví téměř celou dobu Fido. A bohužel jeho moč jako jedinou z mých tří koček cítím!😕

No a Prostřední včera v noci navíc hulákal (také to není u něj nic nového, občas to dělá), a pak chytal Elsu. Když ji chytil, snažil se ji “nakrývat”. Vím, že zde lidi psali, jestli nemá nějaký hormonálně podmíněný nádor. Mně to spíš připadá, že vše je důsledkem jeho dominantní povahy. On je chudák z těch tří nejmenší🤭, tak jestli se chce nějak dostat na “výsluní” nebo jak to říct. Mám je ráda všechny stejně, i když Fido je srdeční záležitost, to beze sporu.

Tak ten dotaz: Výše popsané chování může být známkou dominance, že ano? Je hypoteticky možné, že by třeba při kastraci zůstala část varlat/varlete? Dělají se u koček hladiny hormonů v plazmě?

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 31.12.2023, 18:25:07 xxx.xxx.89.69

kus varlete asi ne, pokud to nebyl kryptorchid, je kastrace celkem jasná záležitost. 

a kocour může močit mimo záchod a značkovat ne třeba ani kvůli nějaké dominanci, ale protože si potřebuje vnitřně ujistit, že je to tam jeho. nebo že je všechno tak, jak má být. spíš jako z nervů, než že by byl macho.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 31.12.2023, 18:30:40 xxx.xxx.60.181
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 31.12.2023, 18:25:07

OK, děkuju za odpověď.👍 No, on je na mně hodně hodně závislý, to je pravda. Takže připouštím, že když jsem byla pryč, měl nervy na pochodu.

Ale také je pravda, že jsem to spíš přičítala tomu, že se chce hierarchicky dostat nad Fida. Jenže ten má autoritu už tím, že prostě je.😀

Není to tak dávno, co jsem psala, že mi Prostřední pomočil krabici s pizzou. Jako nedělá to naštěstí nějak často, ale sem tam mu to ujede. No a trochu mě znepokojuje, že ta jeho moč fakt cítit je. Není to zdaleka taková hrůza jako u nekastrátů, přesto jej poznám. Ty dva zbylé ne.

kometa
kometa (4199 příspěvků) 31.12.2023, 18:46:30 xxx.xxx.147.163
Karin:

Mám něco přes rok siamku, jak často se u ní opakuje říje? Přijde mi že to je snad co dva týdny to je ok? Do budoucna chci koťata, takže kastraci nechci.


Ne, není to OK.

Viz výše - připustit nebo vykastrovat.

U koček vedou časté a opakované říje k vážným zdravotním problémům.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 31.12.2023, 18:57:12 xxx.xxx.60.181
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 31.12.2023, 18:53:20

A to by mě celkem zajímalo… Myslela jsem, že bez hormonů ten smrad nevyprodukují. Evidentně jsem se mýlila…😂

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 31.12.2023, 21:37:05 xxx.xxx.91.225

Ano, u nás značkuje výhradně Gucci, zrovna nedávno přeznačkovala v pracovně skříň. Ať už z dominance, nebo z nějakého jejího psychického nepohodlí, vlastně to tak úplně neřeším, prostě jsem jí vynadala, že je blbá kravka a příště dostane na prdel. Viktorek značkuje výhradně v zahradě, tato koza nám to občas udělá natruc, naštěstí zatím vždy jen v pracovně. A cítit to taky celkem dost jde na to, že je kastrovaná. Ale v poměru k nekastrovanému Mackovi je to ještě super😎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.