Aktuálně: 4 937 inzerátů174 282 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Krmení z DM

Besten (neregistrovaný) 07.01.2024, 10:40:04 xxx.xxx.34.153

Krmí někdo kočkám nebo psům krmiva z DM drogerie značky Dein Bestes.

Obrázek Obrázek Obrázek
Besten (neregistrovaný) 07.01.2024, 10:40:51 xxx.xxx.34.153

Já ne ale zajímá mě zkušenost a kvalita narazil jsem na to včera.

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 07.01.2024, 13:57:36 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 07.01.2024, 13:14:26

Stejné kapsičky jako všechny ty marketovky, pro DM hraje cena, i když je potvory o korunu před nedávnem zdražili😉 Já je kupuju pro kočičího bezdomovce Macka, co k nám chodí. Celkem slušně jsem ho od léta vykrmila, byl na zdechnutí a teď už vypadá celkem dobře. Samozřejmě jsem každou příchuť na zkoušku nabídnula první svým kočkám, stejně žerou Felixy, takže by to bylo jedno, ale ani omylem. Akorát z té ,,v mrkvové omáčce" olízal Vikťa tu omáčku. Toho rádoby masa se nedotknou, ale to Viktorek moc ani u těch Felixů🙄 Jako ne, že bych se mu divila, ale ten Macek zfutruje lautr všechno, co mu do té misky hodím.

megi-the-pes
megi-the-pes (2212 příspěvků) 07.01.2024, 14:21:08 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 07.01.2024, 13:14:26

S tímto mají lidé stále problém, s těmi 4 procenty.

Jenže tak to není. Nejsou granule ani konzervy, kde by byla 4 procenta masa.
To číslo v závorce totiž říká, že z celkového obsahu (třeba je ho 30 %, to je tak obvyklé) “masa” jsou 4 % kuřecího masa - zbytek “masa” je třeba krůta, prase, kachna, kráva, cokoli + dávám maso do uvozovek, protože masa jsou tam jen ta 4 procenta, zbytek mohou být vnitřnosti, kůže.
Ale aby se krmivo mohlo nazvat “s kuřecím”, musí obsahovat alespoň 4 % toho určitého druhu - zde kuřete.
Kdyby tam bylo 30 % masa, z toho 14 % kuřecího, už se krmivo může nazvat “kuřecí”.

Krmiva z DM jsou normální levná krmiva, cenově to odpovídá, na nic si nehrajou a nezamlčují antioxidanty, které já svým zvířatům nedám.
Je to označeno jako antioxidanty a konzervanty povolené EU, BHA, BHT a tohleto.

Konzervy a kapsičky tyto látky nepotřebují, jsou konzervovány teplotou, takže se tím dá v klidu krmit. Kdybych teda chtěla krmit nějakou směsí, kde neznám přesné složení - nějaké maso, nějaký tuk, nějaký cukr.

bambule
bambule (415 příspěvků) 07.01.2024, 17:08:02 xxx.xxx.74.250

Dm mají v sortimentu i sušené maso. Docela to jde, dávám je psovi za extra odměnu. Hezký to voní, jednou za čas určitě neškodí. Můj minulý pes miloval ty jejich paštiky, taky je dostával jenom za odměnu jednou za čas do lízací podložky. Souhlasím s Megí aspoň si na nic nehrají. To jiné značky mi vadí rozhodně víc. Třeba RC.

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 08.01.2024, 01:28:49 xxx.xxx.60.162

Tak já se přiznám, že už jsem párkrát nějaké kapsičky z DM kupovala… Právě kvůli ceně, jsou levné. Co si vybavuji, tak takové jako by “mléčné”, prostě v bílé majdě, kočkám chutnaly… Ale jako je mi jasný, že to bude celkem shit. 

Z cenových důvodů krmívám teď Gourmety, a ty také nejsou ani náhodou žádná hitparáda. Naštěstí kluci kocouří preferují syrové maso; a Elsa je zas granulová.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 08.01.2024, 08:52:00 xxx.xxx.119.6

Mají nějaký bio paštiky pro psy, možná bych to měla napsat takhle “bio” ???

Taky jsem je občas brala do lízací podložky, psovi chutnaly, neměl trávicí problémy. Někdy jsem tady nebo ještě na fauně psala, že nekrmím psa shity. Musím to vzít zpět, jen za poslední rok vyzkoušel věci, ke kterým bych mu kdysi nedovolila ani čichnout🙈. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 08.01.2024, 15:31:56 xxx.xxx.131.15
Ronja s motejlem:

Mají nějaký bio paštiky pro psy, možná bych to měla napsat takhle “bio” ???

Taky jsem je občas brala do lízací podložky, psovi chutnaly, neměl trávicí problémy. Někdy jsem tady nebo ještě na fauně psala, že nekrmím psa shity. Musím to vzít zpět, jen za poslední rok vyzkoušel věci, ke kterým bych mu kdysi nedovolila ani čichnout🙈. 


Bio znamená, že to bolo vypestované/vychované a spracované v súlade s nejakou bio normou, takže tie úvodzovky si môžete pokojne odpustiť. Producenti vecí v bio kvalite podliehaju o dosť prísnejším kontrolám a veľmi ľahko môžu stratiť štempel bio kvality a veľmi ťažko sa k tomu následne dostávajú späť.  

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 08.01.2024, 16:47:54 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 08.01.2024, 15:31:56

Arboro, díky - bez ironie. Díky Vašemu příspěvku jsem si uvědomila, jak se asi cítí lidi, kteří dostávají nevyžádané rady, poučky, musejí skoro až do mrtě vysvětlovat svoje slova. Já to jim nejednou dělala taky. 

Co je BIO/EKO zemědělství, chov, vím. Psala jsem k tomu dlouhý a u mě klasicky složitý vysvětlení a smazala to, protože Vám to vlastně vůbec nemusím vysvětlovat. Hezký den a ještě jednou díky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.