Aktuálně: 4 940 inzerátů174 361 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Britské kotě

Řezňa (neregistrovaný) 11.01.2024, 07:55:23 xxx.xxx.117.252

Dobrý den, v inzerci se často objeví darovaná koťata. Myslíte že je šance narazit i na darované britské kotě?

kometa
kometa (4199 příspěvků) 11.01.2024, 08:02:16 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Řezňa z 11.01.2024, 07:55:23

Šance je vždycky. Ale často je to britka bez PP, tudíž nevíte nic o původu ani zdraví rodičů. A občas je ta jenom “jakobritka”. Už od pohledu.

A jestli chcete ušetřit, uvědomte si, že pořizovací cena zvířete je vždycky ta nejmenší položka.

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 11.01.2024, 08:25:53 xxx:xxx.ebd0:6f87
Odpověď na příspěvek uživatele Řezňa z 11.01.2024, 07:55:23

….porizovaci cena za kotě, kde je deklarovaný původ a testovaní rodice, je to opravdu nejmenší….pravidelná veterinární péče, kvalitní krmení,steliva, vybavení pro kočku a občasná eliminace škod na bytovém zařízení, to je teprve fičák….pokud vám jde pouze o cenu kotěte, podívejte se do útulku….jo a koťata by vždy měla být dvě….

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 11.01.2024, 09:49:25 xxx.xxx.89.191

Že někdo bude darovat britské kotě je sci-fi. Pokud je s PP stojí přes 10000Kč, pokud je to bez PP, bude vám ho někdo nabízet třeba za 5000Kč a tvrdit, že je 100% pravá britka, i když to je třeba třetí generace kříženců, protože na kotěti to poznat nemusíte. 

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 11.01.2024, 13:41:36 xxx.xxx.213.168

Naopak, pokud by někdo vyloženě daroval britské koťátko, byla bych tedy opatrná. Nejspíš k tomu ten člověk bude mít důvod, jako, že bude to koťátko nějak nemocné. Ale také myslím, že je to dost sci-fi. Lidé se snaží v inzercích prodávat za několik tisíc i očividné křížence -  nutno podotknout, že bez PP a bez jakýchkoliv zdravotních testů = množky. Pořizovací cena kotěte je skoro nic oproti tomu co vás může stát i jedna návštěva veteriny, když se to blbě sejde. 


Jen pro zajímavost, minule jsem si počítala, na kolik mě zhruba vyjde krmení + stelivo do WC na rok pro své dvě kočky (krmím granule a kapsičky/konzervy) a vyšlo to na nějakých + - 25 000  😀 …nepočítám do toho veterinu, hračky, škrabadla a další…reálně to bude tedy i víc. A taky po odběru nám tehdy kocourek bojínek chytl zánět na průduškách + zánět spojivek a celý kolečko veteriny, než se vše vyřešilo byla taky pěkná darda (hlavně vyšetření). A kočka nám jednou přes vracející se rýmu a nežravost skončila na kapačkách. Zvířátka nejsou úplně levná záležitost.

Řezňa (neregistrovaný) 12.01.2024, 10:55:32 xxx.xxx.117.252

Děkuji, nevadilo by mi ani kotě s malým hendikepem, je to do rodiny s dětmi kde o ni bude dobře postaráno. Další péče a krmení už by samozřejmě bylo hrazeno z vlastních financí. Budu sledovat inzerce.

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 12.01.2024, 12:19:03 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Řezňa z 12.01.2024, 10:55:32

Myslím, že ani koťátka s PP, která by měla nějakou vadu, nejsou zadarmo. Vždy budou minimálně za náklady - očkování, odčervení…spíše budete mít jen nějakou slevu ze standardní ceny. Pokud to bude handikep zdravotní, péče o kotě může být ve výsledku o dost dražší, než péče o kotě bez handikepu. 

Můžu se zeptat, proč nutně britka a proč darovaná? Proč ne “obyčejné” koťátko, které bývá zadarmo, nebo za náklady (v případě očkování a odčervení) a kterých je každý rok mnoho bez domova? 

A za další si neodpustím poznámku - víte, že britky nejsou moc mazlivé a nemusí úplně oceňovat přílišnou náklonost a pokusy o mazlení od dětí? Jsou to většinou spíš nezávislí jedinci🙂…

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 12.01.2024, 12:20:16 xxx.xxx.62.229
Řezňa:

Děkuji, nevadilo by mi ani kotě s malým hendikepem, je to do rodiny s dětmi kde o ni bude dobře postaráno. Další péče a krmení už by samozřejmě bylo hrazeno z vlastních financí. Budu sledovat inzerce.


Jak Vám píšou už jiní, zadarmo neseženete ani jakobritku. Věřte mi. Virtuálně se s Vámi vsadím. 😄

kometa
kometa (4199 příspěvků) 12.01.2024, 12:46:11 xxx.xxx.224.101
Řezňa:

Děkuji, nevadilo by mi ani kotě s malým hendikepem, je to do rodiny s dětmi kde o ni bude dobře postaráno. Další péče a krmení už by samozřejmě bylo hrazeno z vlastních financí. Budu sledovat inzerce.


Viz výše - koťata dvě. A co když nebudou mazlivá? Od toho jsou jiná plemena než zrovna britka.

Doron
Doron (1788 příspěvků) 12.01.2024, 12:56:10 xxx.xxx.25.138
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.01.2024, 12:46:11

To je pravda. Je dobré si cíleně vybrat mazlivé kotě .  Tedy když o to člověk stojí .

Moje britka je pro mne úplná kočka snů, milá, sebevědomá, vlídná k dětem i psům, klidná, čistotná a inteligentní. Moc mazlivá ale není ( to mi právě vyhovuje), přijde si večer lehnout na klín, přes den se párkrát přišmajchluje a to je vše.

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 12.01.2024, 12:59:08 xxx.xxx.89.191

To, že britka jsem ani neřešila. Sama mám dvě, už jsem měla celkem 4 a ani jedna mazlivá nebyla a není. Tahání od dětí…tak to asi vůbec, bude se schovávat. Naší stačila jedna návštěva veteriny(kastrace) a do té doby celkem kontaktní kočka(kontaktní, ne mazlivá) zdrhá po baráku se schovat, jen slyší zvonek. Lidí se úplně straní. 

Doron
Doron (1788 příspěvků) 12.01.2024, 13:14:00 xxx.xxx.25.138
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 12.01.2024, 12:59:08

To naše Lilinka se lidí vůbec nestraní a je opravdu sebevědomá. Když jsem přivezla štěně Frama hned napochodovala na zahradu a šla se s ním seznámit. Přijde na zavolání, ničeho se nebojí, vedle vnoučat si v klidu lehne, ale o hlazení moc nestojí, krátce podrbat na hlavičce a už to stačí .

I kartáčovat ji musím po půl minutě, jinak se tváří jak boží umučení . Je to taková kočka, která je člověku nablízku, ale vůbec neobtěžuje.

Tedy pokud mi nedojde syrové maso , granule nebo konzervy hlasitě reklamuje.🤣

biaca
biaca (547 příspěvků) 12.01.2024, 13:22:05 xxx.xxx.47.71

Pokud někdo chce kočku, od které požaduje určité vlastnosti - tak jedině kočka od chovatele. A podle mého by byla lepší Burmilla, která je mazlivější (je to nádherné plemeno a mnohem více kontaktní než britská kočka.) 

A výběr kotěte opravdu je velmi důležitý - mám dva, starší kocour (silný introvert a k cizím dost odtažitý - ale jinak je to paničky mamánek), ale mladší kocour je velmi kontaktní a každému by nejraději vlezl do zadku (topenář, byl velmi nadšený ze společnosti malého). Navíc malý vychází s každým ať kocour nebo člověk. 

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 12.01.2024, 13:41:44 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 12.01.2024, 13:22:05

Já za sebe zase musím říct, že mi nejmazlivější přijdou “obyčejňáci”…to jsou kočky, které vám vlezou pomalu až na hlavu, pokud nejsou plaché. 
Záleží, co od kočky (zadavateli) očekáváte. Mám ragdollku, velmi milé a mazlivé zvířátko ve smyslu, že se otírá o nohy, ráda se nechá drbat a hladit, ale není to kočka, co by si sedla na klín. Potom mám mainského mývalýho kocourka, který si na vás klidně sedne, ale za prvé má skoro 12 kilo a za druhé, když se rozběhne, je jako tank a je schopný podrazit nohy i mně a je mu to úplně jedno 😀 …vlastně není, když do mě nabourá, ještě mě seřve a kouká, jako bych mu snad schválně vstoupila do cesty…

Na druhou stranu…k (rozumným a poučeným!)dětem bych pořídila vymazlené kotě od chovatele/dočasky, který má také děti, tudíž koťátko bude zvyklé a chovatel/dočaskář vám bude schopný říct, jak se které koťátko k dětem chová a které je mazlivější. Každá kočka má jinou povahu a osobnost. 

Potom už je velice důležité, jak se děti umí ke kočce chovat a jak umí číst signály…občas i přítel přežene divočejší hru a má poškrábané ruce od našeho kocoura, který je moc hrrr. Já to na Willym třeba hned poznám, kdy už je toho divočení moc 😀 .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.