Aktuálně: 4 817 inzerátů175 602 diskuzních příspěvků17 768 uživatelů

Bázlivý kocourek

HanaP
HanaP (3 příspěvků) 13.01.2024, 19:55:33 xxx.xxx.46.65

Můžete mi poradit. Mám doma už týden kocourka. Je čistotná klidný, ale v okamžiku kdy na něj chci sáhnout tak prská nebo uteče. Byl od narození venku a lidi se s ním nemazlily. Jen je krmili. Poradí někdo co dělat aby se nebál a nechal se pohladit?

Obrázek
kometa
kometa (4291 příspěvků) 13.01.2024, 19:58:06 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele HanaP z 13.01.2024, 19:55:33

Trpělivost. Pro pohlazení a jakýkoliv kontakt si musí přijít sám. Ale třeba o to nestojí. A nikdy nebude.

Doron
Doron (1845 příspěvků) 13.01.2024, 20:37:55 xxx.xxx.25.138

Je to zatím krátká doba .

 Nelekejte ho prudkými pohyby, nesnažte se ho hladit. 

Ale trochu bych ho do kontaktu nutila. 

Můžete třeba misku s krmením přisunout blíž k sobě a pak v klidu sedět vedle něj když žere, nabízet kousky masa a oslovovat ho jménem a postupně ho k sobě přibližovat, někdy dokáže strach překonat hra, třeba úplně obyčejná mašlička z novin na provázku se mi osvědčila.

Kočky taky mají rády, když na ně mhouříte oči a mluvíte na ně takovým vrnícím hlasem. 😊

Ideální by bylo, kdyby se vám podařilo ho nalákat k sobě třeba večer na sedačku, musíte být jako součást interiéru.😊

Prostě, jak píše kometa, on musí chtít chodit za Vámi a ne naopak.

Jste moc hodná, že jste se ho ujala, je krásný a já věřím, že se ochočí, na té fotce zas tak bázlivě nevypadá.

Dejte vědět, jak to jde .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.