Aktuálně: 4 793 inzerátů175 677 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

První odčervení

Jaga (neregistrovaný) 19.01.2024, 13:26:03 xxx.xxx.10.119

Ahojda všichni, chtěla jsem se zeptat na odčervení kočiček. Mám dvě půlroční koťata, čistě domácí chov. Kdy by se měly poprvé odčervit? Jsou dané pevné termíny nebo to záleží na rozborech trusu? Jaga

kometa
kometa (4291 příspěvků) 19.01.2024, 17:22:14 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 19.01.2024, 15:34:35

Já domácí kocoury nikdy neočkovala A vlastně ani neodčervovala. 

Ale koprologie neuškodí.

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 22.01.2024, 10:28:00 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.01.2024, 17:22:14

Já tedy také neodčervuji, ale měla jsem obě koťata odčervená už od chovatelky a po tom, co pasty plivou a po prášku zvraceli dělám koprologii - alespoň jednou ročně.
Očkuji tedy pravidelně každý rok, na to byl kladen obrovský důraz oběma chovatelkami i veterináři, tak to neriskuji. 

Teď jak budeme pořizovat štěně, veterinářka kladla důraz na to, že se musí i domácí kočky odčervovat ze začátku se psem a potom ideálně co půl roku.

Já teď nevím, jestli jste, Kometo, taky přímo veterinář, ale všimla jsem si,že minimálně nějaké veterinární vzdělání máte. Jaká je pravděpodobnost, že pes domů “něco” donese? Já se teda nejvíc děsím nějaké blechy 😀 ...dostávat to z dlouhosrstých koček by bylo peklo, ale  zároveň jsem se s nikým, jehož pes by z venku dotáhl blechy, zatím nesetkala, takže se možná děsím zbytečně.

kometa
kometa (4291 příspěvků) 22.01.2024, 13:15:17 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 22.01.2024, 10:28:00

Jsem veterinář, ale nepraktikující. Ale mám kolem sebe dost jiných chytrých lidiček, kam chodím na rozumy.

Pravděpodobnost je vždycky, byť malá.

I co se týče odčervování domácích koček - leda, že by sežraly psí bobek. Ale to se vlastně u štěněte nedá vyloučit, že nějaký doma udělá a vy ho hned neseberete. Takže jo, škrkavkami by se mohly nakazit. Ale až zažne pes spolehlivě vykonávat potřebu venku, už bych to nehrotila a zůstala u té pravidelné koprologie. I u psa. Proč do nich zbytečně cpát chemii. vyrábět rezistenci a zatěžovat životní prostředí? Opakovaně jsem psala, že při pitvách na vnitřní parazity narážíme velmi zřídka.

A ty blechy - no, ano. Tam bych se bála spíš toho, že se mi usídlí v bytě. Pro kočky si hodně lidí pochvaluje Advocate nebo Nexgard combo - pipeta vezme škrkavky i blechy. Teda pro dospělé. Což vy asi máte.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.