Aktuálně: 4 817 inzerátů175 569 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

kocour - tekutiny

Bona11
Bona11 (6 příspěvků) 30.01.2024, 07:32:36 xxx.xxx.47.121

Zdravím, jdu ke zkušenějším pro radu. Máme tříletého kocoura ( český mix, z útulku ) polodomácího- většinou spí doma, ale chodí každodenně ven ( bydlíme kus za vesnicí, v polích a loukách). Stravuje se doma - granule, 2 x denně kapsička, trochu bílého jogurtu, trochu mléka - kupuji bezlaktózové, a neustále má k dispozici misku s vodou. Nikdy jsme ho ale neviděli pít, i když je venku fakt hnusně a on se většinu dne proválí v křesle u krbu, k misce s vodou nejde. Máme ještě 2 čistě venkovní kočky - ty mají v buňce své zázemí s krmením a vodou a ty vídám pít poměrně často. Nemůže mít kocour v budoucnu problém s ledvinami ? Není potřeba tekutiny doplňovat nějak jinak ? Četla jsem, že kočky pochází z Afriky a mají přirozeně  menší potřebu pít, na druhou stranu jsem od známých  slyšela o kocourech co v brzkém věku odešli na ledviny . Děkuji za rady.

kometa
kometa (4287 příspěvků) 30.01.2024, 08:21:09 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Bona11 z 30.01.2024, 07:32:36

U tříletého kocoura bych se o ledviny ještě nebála.

Pokud chcete mít jistotu - vyšetření krve.

Buggyra
Buggyra (3249 příspěvků) 30.01.2024, 08:21:10 xxx.xxx.198.226

Jestli má dvakrát denně vlhkou kapsičku a trochu mléka (půl hrnku?)… Ty venkovní kočky budete mít asi jen na granulích, předpokládám? Ke granulím musejí samozřejmě pít daleko víc, než když je většina krmného dne pokryta vlhkým krmením. Váš kocour se klidně může dopíjet venku, venkovní voda mu může víc chutnat, voda doma je teplejší, může mít raději tekoucí vodu, a tak dále. Pokud takhle funguje tři roky, nebála bych se o něj. 

Ty kočky neodcházejí na ledviny většinou proto, že by nepily (tedy, pokud mají k pití přístup…). Zpravidla ledviny odejdou na působení nějakých toxinů (postřiky, otrávené myši, sežrané návnady…) nebo na různé mezi kočkami snadno přenosné choroby.

https://www.metropolevet.cz/chronicke-selhani-ledvin-u-kocky/

kometa
kometa (4287 příspěvků) 30.01.2024, 08:23:35 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.01.2024, 08:21:10

Nejen. Ony staré kočky na selhávání ledvin prostě trpí. Můj v současnosti 19letý kocour taky. A je čistě domácí, takže žádné otravy ani choroby.

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 01.02.2024, 14:24:22 xxx.xxx.213.118

Možná to pro vás není relevantní, ale moje kočky (mám je pouze doma) odmítaly pít z misky, která byla blízko misek s jídlem. Kocour pije nejraději z mého kelímku, když má možnost. 
Zkusila bych nabídnout různé nádoby s vodou i na jiná místa.

Ale předpokládám, že nejspíš pije vodu někde venku, jen ho u toho nevidíte? 

Plus jogurt, mléko, kapsičky…to taky k pitnému režimu přidá. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.