Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Otrávené srnky

kometa
kometa (4181 příspěvků) 20.02.2024, 16:45:58 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele mliko z 20.02.2024, 16:29:28

Prostě je jedovatá. A způsobí selhání jater nebo ledvin. Asi jako když si uděláte smaženici z muchomůrky zelené.

AAA (neregistrovaný) 21.02.2024, 19:17:04 xxx.xxx.0.243
kometa:

Prostě je jedovatá. A způsobí selhání jater nebo ledvin. Asi jako když si uděláte smaženici z muchomůrky zelené.


Jedovatá?Jak pro které zvíře.Kanárkáři,kteří krmějí ve venkovních voliérách řepkou to berou jako plus,řepka rychle klíčí a roste ve vlhké zemině přímo ve voliéře.Kanáři žerou jak naklíčená semena tak i listy a nic se neděje.

S apatií srn po pozření řepky mám velice nepříjemnou zkušenost skoro před dvaceti lety,bylo těch případů mnoho,srny vstupovaly na silnici beze strachu.Potkalo mě to také,srnec vycupital před moje auto a zůstal stát ,srážka,ale moje velké štěstí,udělal jsem myšku,jinak by prolétl předním sklem přímo na mě.I tak auto fest poškozené.Podobně se to stalo paní na Pardubicku,následek pro ni fatální.

Jsou situace,že se tomu nedá zabránit,je to ve zlomku vteřiny,lituji zvířata,viník je člověk.😢


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.