Aktuálně: 4 946 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Evropská kočka

Anonymní (neregistrovaný) 28.02.2024, 10:17:44 xxx.xxx.51.247

dobrý den, někdo ko má doma evropsko kočku? Má se hodit do bytu a to právě chceme. Zajímá mě jaké jsou klady a zápory tohoto plemene.

Anonymní (neregistrovaný) 29.02.2024, 10:13:45 xxx.xxx.51.247

dobrý den děkuju ale o evropské kočce tam nic nevidím???

kometa
kometa (4181 příspěvků) 29.02.2024, 10:38:41 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.02.2024, 10:13:45

Možná proto, že evropská kočka je pořád kočka. Se všemi klady (máte doma zvíře, které se nemusí venčit) i zápory (šplhá po záclonách, škrábe křesla a pohovky, shazuje věci, útočí na lidi, běhá  po bytě a mňouká ve 4 ráno…). + peníze za krmení, kočkolit, veterináře (minimálně kastrace). Ale s tím asi počítáte.

A já vlastně v bytě už několikátou evropskou kočku mám. Akorát bez PP.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 29.02.2024, 13:22:18 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.02.2024, 10:38:41

Co jsem koukala, tak kočka evropská (uznané plemeno s definovaným standardem a ustálenými znaky) se nerovná kočka domácí (běžná vesnická míca). Jasně, vypadají skoro stejně, ale evropanka má ve standardu napsáno jak má vypadat, jaké má povolené barvy a údajně by měla mít jinou srst? Ale to jsem jen vyčetla různě z internetu. Osobně jsem se s kočkou evropskou s PP ještě nesetkala. Kočka evropská by měla být vyšlechtěná z kočky divoké evropské.

Do bytu se bude dle mě hodit ale úplně stejně jako klasická kočka domácí. On tam ten rozdíl opravdu moc velký není. I u “obyčejných koček” je na výběr z mnoha barev, každoročně se nabízí koťátka k adopci, hlavně v jarních a letních měsících, jelikož kočka domácí je přemnožená a lidi se koťat mnohdy zbavují.

Já upřímně od pohledu nepoznám rozdíl mezi kočkou evropskou a kočkou domácí, ale:


“Plemeno evropské krátkosrsté kočky vzniklo zřejmě křížením africké divoké kočky, kterou do Evropy přivezli Římané, s evropskou divokou kočkou. Dlouhou dobu se toto plemeno používalo pro ochranu zásob v domácnosti před hlodavci. První zmínky lze vysledovat až kolem roku 1925, kdy chovatelé ve Velké Británii těmto, do té doby nešlechtěným, kočkám zavedli plemenný standard. Zpočátku byly evropské stejně jako britské krátkosrsté kočky posuzovány a hodnoceny společně v jedné kategorii. Až začátkem 80. let 20. století byly odlišeny. Přestože je dnes plemeno evropských koček známé po celé Evropě, největší zastoupení mají ve Skandinávii, zejména ve Finsku. Najdete zde i nejvíce barevných variant.”

Anonymní (neregistrovaný) 01.03.2024, 10:27:12 xxx.xxx.51.247

aha takže je to vlastnostma klasická kočka díky.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 01.03.2024, 12:47:07 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.03.2024, 10:27:12

Vždycky máte nejlepší najít si přímo chovatele tohoto plemene a kontaktovat ho (Ideálně se zeptat i více chovatelů, než jen jednoho). Tady nikdo evropanku s PP nemá, takže vám nikdo 100% neodpoví na vaše otázky. To, co jsem psala jsou informace z internetu. 

Jaké máte nároky na kočku ? Jaké hledáte plemeno? Do bytu se hodí spousta koček. Od obyčejňáků až po většinu plemen (asi neznám plemeno kočky, která by byla vyloženě nevhodná do vnitřních prostorů). To už pak záleží na vás kolik času jste ochotní kočce obětovat a jak moc jste ochotní upravit byt. Musíte vzít vpotaz, že ta kočka prožije celý svůj život zavřená na několika desítkách metrů čtverečních. V tom lepším případě alespoň s přístupem na zabezpečený (!) balkon. Je nutné jim nabídnout škrabadla, police na zdi a hlavně ideálně každý den vaši pozornost. Nejlépe, když rovnou pořídíte koťátka dvě. 

V bytě můžete mít i bengálku, když na to přijde a uzpůsobíte jí trochu byt. Což je velmi aktivní kočka (taková kočičí “borderka”). 

Já mám v bytě ragdolla a mainskou mývalí kočku. Mám napsáno i ve smlouvě od chovatelů, že neprodává kočky “na ven”. 

Žádný problém s kočkami v bytě nemám. Možná až na to, že kocour je strašnej lenoch po tom, co dospěl 😀.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.